Jump to content
Guest thechoosen

Hangi Kitabı Okuyoruz?

Recommended Posts

Guest çokşeyvar

arkadaşlar malum okullar bitti.bu yazımı biraz kültürümü arttırarak geçirmek istiyorum bana önerebileceğiniz kitaplar ya da belgesel veya filmler var mı?

belirli bir alana saplanıp kalmam.bana faydalı olacağına inandığım her şeyi okur,dinler yada izlerim:)

Guest AtLaSsS

kiraze.. yazarı solmaz kamuran osmanlı tarihini okumayı seversen kesinlikle tavsiye ederim saray entirikaları yahudi bir kadının saray icinde cevirdiği dolaplar bayıldığım bir kitaptır..

Guest çokşeyvar
kiraze.. yazarı solmaz kamuran osmanlı tarihini okumayı seversen kesinlikle tavsiye ederim saray entirikaları yahudi bir kadının saray icinde cevirdiği dolaplar bayıldığım bir kitaptır..

en çok ilgilendiğim konulardan biridir osmanlı sarayı:)teşekkürler

Guest AtLaSsS

rica ederim... :)

Guest İDİL

bu konu vardı forumda :)

ama yine de tekrarlayayım bari..

alamut kalesi fedaileri mesela.sürükleyici bir romandır

elif şafak/ aşk,pinhan,araf vs(hepsi okunabilir aslında)

siyaset seviyorsan soner yalçın kitapları..

alacakaranlık serisini oku derim mutlaka..bir de belgesel olarak national geopgaphic belgesellerini mutlaka edin.:)

--------------------

benim canım sıkıldığında evdeki ansiklopedileri okurdum..eğlenceli oluyo biraz sıkıcı gözükse de ama ben 12 ansiklopedi kitabını bitirdim.güzel oluyo:D

Guest çokşeyvar

evet aslında olabilir bizdede 10 adetlik bi ansiklopedi seti var bütününü okumamaştım onlara başlayayım bari:D

Dan Brown ve Paulo Coelho tüm kitaplarını öneririm...

bunun haricinde;

Hulki Cevizoğu-- Kod Adı:68

Mehmet Eroğlu-- Yarım Kalan yürüyüş

Suna Kıraç-- Ömrümden Uzun İdeallerim Var ( malesef kendi kaleminden tamamlayamadan o amansız hastalığa yakalanmıştır ama tavsiye ederim)

Guest çokşeyvar

teşekkürler doremi:)

çokşeyvar, öss nasıl geçti :D

Bak sana bir tavsiye, Tolstoy Kreoyçer Sonat (Kreutzer Sonata)'ı oku.

Adam ahlak dersi vermiş. Tolstoy'un kitaplarını okuduysan bilirsin hepsi müthiş bir şekilde sürükler insanı. Bu kitaptan sonra Dünya'ya karşı bakış açının değişeceğinden eminim.

Dar Kapı - Andre Gide

Bu kitabı çok seviyorum. Çünkü benim yaşadığım hayat ile hemen hemen aynı. Alissa karakterinde sevdiğimi buluyorum. Jerome ise tıpkı ben gibi. Kitabın sonu, Alissa'nın günlüğüyle bitiyor.

Sana Dan Brown falan önerirdim ama mutlaka okumuşsundur. Herkesin elinde bir Brown kitabı var. Önemli olan güllerin arasında, bütün ihtişamıyla parlayan, o tatlı papatyayı görmek ;)