Jump to content
şükrü34

Sıkıntıyı Anında Giderir.

Recommended Posts

konuyu daha önce görmemiş olan arkadaşlarımızında faydalanması için, güncelleme..

Guest derince

Rabbim darda olanlara, Allah diyip el açanlara, senden medet bekleyenlere dermanını tez vakitte ver ... amin.. Allah razı olsun ...

Guest mamay

Bismillahirrahmanirrahiym Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehû sehlen ve ente tecalü'l-hazne izi şi'te sehlen

manası: Dogrusunu Allah cc bilir.Allah'ım Senin kolay kıldığından başka bir kolay yoktur. Sen dilediğin zaman, zor (sert ve katı) olanı, kolay ve yumuşak yaparsın

yüzüne veya yenilecek bir şeye okunur ve yedirilirse kalbi yumşar sayı olarak 111 sayısı yeterlidir vesselam

.

Guest sewinti

bircok kisinin isine yariyacaktir eminim bu peki sevgiliyede yapilirmi eminim bunuda merak edenler olucaktir ...paylasim icin tesekkurler..

Arkadaşlar bir şeyi hatırlatmamda yarar var diye düşünüyorum.Bu olaylar pat diye olmuyor.Bir süreçten sonra oluyor.Yani dua okuduktan sonra hemen insanın kalbi yumuşamıyor.O insan bazı şeyleri yaşıyor,görüyor ondan sonra kalbi yumuşuyor.Paylaşım için teşekkürler.

Guest mamay

inş. faydamız olursa ne mutlu allahım herkesın gönlüne göre versin

Enes'den (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre, Resûlüllah Sal-lallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu:

"Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehû sehlen ve ente tecalü'l-hazne izi şi'te sehlen"

(Allah'ım! Senin kolay kıldığından başka bir kolay yoktur Sen dilediğin zaman, zor (sert ve katı) oianı, kolay ve yumuşak yaparsın"

Ben bedensel engelliyim, memur oldum. İşe gelip giderken otobüse mecbur kaldım servis olmadığından. Otobüse inip binerken bana birinin yardım etmesi gerekiyor. İlk zamanlar çok zorlandım. sonra bu duayı ezberlemiştim önceden.

Evin kapsından durağa kadar içimden bu duayı okumaya başladığım günden beri hiç sıkıntı çekmedim. Herkes yardım etmek için seferber olmnaya başladı.

Birde durakta beklerken 3 defa "Ey Allahın kulları bana yardım edin" diyorum. Bir yardımcı kul geliyor muhakkak.

Hakkını ödeyemem şükrü kardeş. Rabbim bütün sıkıntılarını gidersin inşaallah.