Jump to content
Ivy

Bir Dua ve Üç Dilek

Recommended Posts

tek bir dileğim var..ne tarafından bağlasam ..olmuyor olmuyor..

Hıııım düşündüm bende kifayetsiz kaldım hınzır adam gibi bağlayamadım ..zabaha kadder çalışacam üstünde..

• Like 1

allahim beni bekleyen o kucuk kiz, cocuklarim ve annemle birlikte yardim isteyenlere yardim edecebilecegim sekilde bolluk icinde o dublex bahcesi havuzlu evde huzur icinde yasamayi hayiirli ve tez zamanda nasip eyle aminnn.

olmus mu boyle ucu bir dilek:)

Peygamber efendimizin dualarıyla :S.a.v yada peygamberlerin dualarıyla dua aetmek gerekli sanıyorum çünki Allahım şunu ver bunu ver oda öyle olsun bu da böyle olsun diye dua etmek insanı hem bıktırır hem bir süre sonra ümitsizliğe düşürür

Allah ihtiyaçları en ince noktasına kadar biliyor zaten:)dünyada ve ahirette af ve afiyet dediğimiz zaman mesela tüm dualarınımızı hem dua etmeyi bilemediğimiz ihtiyaçlarımızı da içine alıp kapsayacaktır yada Efendimizin istediği tüm hayırları isteyip sığındığı şerlerden Allaha sığınmak gibi külli dualarla dua etmek hem güzel hem kafi hem ferahlatıcı

"Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil ahireti haseneten ve gına azabennar."

"Ey Rabbimiz Bize dünyada da iylik ver , ahirette de iylik ver ve bizi ateş azabından koru!"

3 dilek 1 dua

NOT : Hazır aklımıza gelmiş ken kısa bir not düşelım istedik

Çok yönlü isteği olan bir kimsenin bu duaya ısrarla devam etmesini tavsiye ederiz.

benim bir dilegim var

gonlumdekiyle mutlu olmak istiyorum

ilk kez hayatimda bu kadar israrciyim yasam boyunca ilk kez kendim icin bu kadar istekliyim

Allahimin mucizesine muhtacim

Hikaye olarak guzel ama gerçekliği olduğunu sanmıyorum. Ama dileklere ne kadar dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor bence bir ipucu var. Mesela ben eski sevgilime "bana ettiğin iftiralari eşinde yaşarsin inşallah " demiştim. Tek dilek gibi görünüyor ama aslında burada benimle değil başkasıyla evlenmesini de istemiş oldum.

Edited by KatnissEverdeen

benim bir dilegim var

gonlumdekiyle mutlu olmak istiyorum

ilk kez hayatimda bu kadar israrciyim yasam boyunca ilk kez kendim icin bu kadar istekliyim

Allahimin mucizesine muhtacim

Iki hafta oncesine kadar aylarca surekli ve de farkli dualar ettim adina mucize dedigim o hayirsiz sevgilmle mutlu ve de bana sadik olupta evlenmemiz icin. Onceleri Allahtan sadece diliyordum hayirlisiyla demiyordum. Ve de ayrilsak da ara da versek o donuyordu hep sonra ama ilgisiz ve de buyuk ihtimal gozu disarda olan birine donusuyordu 5-6 gun icersinde. Hep gel gitler ve de benim tarafimda hep mutsuzluk caresizlik gozyasi vardi. 1 ay gibi once hayirlisiyla onu ver Allahim diye dua etmeye basladim. Ve de sogudum hem de baya. O adam ama hala ayni adam. Yaziyor kafasina estiginde tam birakmiyor ama o kotu huylari hala devam ediyor. Onunla mutlu olmadigimi kabul ettim isin guzel yani :) ve de tamamen kendimi ondan koparmama cok az kaldi. Belki de yarindir o gun. Demek istedigim o hayirli deyilmis de Allah vermedi onu bana, oysa ugruna neleri goze almistim, nasil seviyordum. Sen mucize yazinca iste benim ugruna neler ettigim o mucize dilegim aklima geldi. Ve de sen de hayirlisi diye dua et bence :) umutsuzluk vermek istemiyorum ama insallah Allahim gonlundekini sana verir ve insallah seninki hayirlisidir :)