Jump to content
Sign in to follow this  
bernabp

10 Paranormal Yetenek

Recommended Posts

Psikokinezi

1012.jpg

Diğer adıyla telekinezi olan psikokinezi, objeleri mental yolla hareket ettirmektir. Bu konuda birçok kitap yazılmıştır. Bunlardan bir tanesi de Stephen King’in yazdığı “Carrie” adlı kitaptır. Kitaptaki Carrie White adlı karakter maddeleri sadece düşünerek hareket ettirebilmektedir. Bazı kitaplar ise size bu gücü nasıl kullanabileceğinizi anlatmaktadır. Bu kitaplarda istediğiniz sayıda zar atmak gibi egzersizler bulunmaktadır. Ünlüler arasından Uri Gellar, bu güce sahip olduğunu söylemektedir.

9

6. His

912.jpg

5 duyu organını kullanmadan olayları ve objeleri algılamaya 6. his denir. Genelde 25 karttan oluşan Zener destesiyle test edilir. Kare, üçgen, daire, dalgalı çizgiler ve artının olduğu 5 şekil vardır. 2 kişi karşı karşıya geçer. Birisi kartları, öz yüzleri kendine doğru dönük olacak şekilde tek tek gösterir. Diğeri ise mental gücünü kullanarak tahmin etmeye çalışır.

8

Telepati

813.jpg

Mental olarak bir kişi ile iletişim kurmaya telepati denir. 6. hisle bağlantılıdır ve genelde sevdiğiniz bir yakınınız yaralandıysa ya da kaza geçirdiyse bu durum gerçekleşebilir. O kişi kendinin tehlikede olduğunu size telepatik olarak söyler ve size de bir anda telepatik bir mesaj gelmiş olur.

7

Kehanet

713.jpg

Hiçbir algı yolunu kullanmadan bilgi transferi yapma işlemine kehanet denir. Telepatiden farklı olarak bilgi herhangi bir kişiden değil, kozmik bilinçten alınır. Bu yolla, ölmüş bir kimseden veya daha doğmamış bir kimseden de bilgi alınabilir.

6

Pyrokinezi

613.jpg

Maddeleri mental yolla ateşe verme işlemine pyrokinezi denir. Stephen King’in yazdığı “Firestarter” romanında da bu güce sahip bir karakterden bahsediliyordu fakat gerçek hayatta bu güce sahip bir kimse kayıtlara geçmemiştir.

5

Psikometri

513.jpg

Maddelerden bilgi alma işlemine psikometri denilir. Mesela psikometri gücüne sahip bir kimse bir cüzdana ya da bir saate bakıp onun sahibinin kim olduğunu öğrenebilir. Ayrıca o kişinin geçmişi, şimdiki hayatı ve geleceğiyle ilgili bilgilerde aktarabilir.

4

Önsezi

414.jpg

Olayları gerçekleşmeden önce algılayabilme gücü olan önseziye sahip en meşhur kişilerden biri Amerikalı Jeane Dixon idi. 13 Mayıs 1956 tarihinde Başkan John F. Kennedy’nin 1960 seçimlerinde öldürüleceğini görmüştü ve öyle de oldu.

3

Bilokasyon

313.jpg

Bilokasyon aynı anda iki yerde birden bulunmaktır. Pietrelcina şehrinden Aziz Pio’nun bu güce sahip olduğu düşünülüyordu. Ayrıca ünlü okültist Alesiter Crowley’nin ve tüm arkadaşlarının da bu güce sahip olduğu söylenmektedir.

2

Anımsamak

213.jpg

Geçmişte yaşamadığı bir olayla ilgili tüm bilgilere sahip olma yetisine denir. Günümüzde polis kuvvetlerinin bazı davalarda, bu güce sahip kişilerden yardım aldıkları söylenmektedir. Yine bir Stephen King romanı olan “Dead Zone”da ana karakter bu güce sahipti ve objelere ve kişilere dokunarak geçmişi yaşıyordu.

1

Astral Seyahat

113.jpg

Ruhu beden ayırıp seyahat etmek ve tekrar geri dönmek işlemine astral seyahat denir. Eski Çin geleneklerine kadar dayanan bir tarihi vardır. 1967 yılında Dr. Charles Tart bu konuda bir araştırma yapmıştır ve deneğin görmediği bir odada kağıda 5 basamaklı bir sayı yazmıştır. Deney %100 doğru sonuç vermese de, deneğin odada olanları görebildiğine dair bulgulara rastlanmıştır.

 

anonim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...