Jump to content
tyuksel

Recep Ayının İlk Günü ve Devamı İçin...

Recommended Posts

Guest emine84
Recep ayının 1 ile 10 arasında,11 ile 20'si arasında,21 ile 30'u arasında sadece birer defa olmak üzere kılınacak olan 10'ar rekat Hacet Namazı vardır.Hepsininde kılınış şekli aynıdır.Bu namazlar akşamdan sonra da yatsıdan sonrada kılınabilir.Fakat pazartesi ve cuma gecelerinde teheccüt vaktinde kılınması efdaldir.

Bu namaz mu'min ile munafığı ayırır.Bu 30 rekat namazı kılanlar hidayete erer.Bu namazı kılanın kalbi ölmez.

KILINIŞ ŞEKLİ;

Hacet namazına şöle niyet edilir:Ya Rabbi,beni dünyayı teşrifleri ile nura gark ettiğin Efendimiz hürmetine,sevgili ayın recebi şerif hürmetine;fevzi ilahine,rızkı ilahine nail eyle.Abid,zahid kulların arasına kaydeyle.Dünya ve ahiret sıkıntılarından halas eyle,Rızaı şerifin için ALLAHU EKBER.

Her rekatta 1 fatiha,3 kul ya eyyühel kafirun,3 ihlası şerif okuyup 2 rekatta bir selam vererek 10 rekat tamamlanır.

NAMAZDAN SONRA

11 defa :La ilahe illahu vahdehu la şerike leh.Lehül mülkü ve lehül-hamdü yuhyi ve yumit.ve hüve hayyün la yemutü biyedihil hayr.Ve hüve ala külli şey'in kadir.

Recep ayının 11 ile 20 si arasında kılınan namazdan sonra 11 defa şu dua okunup dua edilir.

''İlahen vahiden ehaden sameden ferden vitren hayyen kayyumen dalmen ebeden.''

Recebin 21 ile 30 arasında kılınan namazdan sonrada şu dua 11 defa okunur;

''Allahümme la mania lima a'teyte vela mu'tiye lima mena'te vela radde lima kadayte vela mubeddile lima hakemte vela yenfeu zelceddi minkel ceddü.Subhane rabbiyel aliyyil a'lel vehhab.Subhane rabbiyel aliyyil a'lel vehhab.Subhane rabbiyel aliyyil a'lel kerimil vehhab.Ya Vehhabü ya vehhabü ya vehhab.

Rabbim hakkıyla kabuluyle kılanlardan eylesin inş..ALLAH hepimizden razı olsun yar ve yardımcımız olsun.

allah razi olsun gunlerden beri bu duayi ariyorum kitabimda vardi ama bulamadim bende sizlerle paylassaktim yazdigin icin cok tesekur ederim:clapping::clapping::clapping:

Nedemek arkadaşlarım kardeşlerim yeterki hakkıyla bu güzel gün ve geceleri geçirebilelim ALLAH hepimizden razı gelsin bizleri huzurunda başımız dik alnımız açık toplasın yeter.hepimiz faydalanalım hepimize hayır dokunsun ...

Recebin ilk günü girince Allah rızası için 2 rekat nafile namaz kılınır.Sonra samimiyetle günahlara tevbe edilir.111 defa:"Allahümme salli ala seyyidina muhammed" diye Peygamber Efendimize salat ü selam getirilir.Akabinde 1660 defa "Ya Allah" diye tesbih çekilir.Üç Aylar boyunca hergün 1100 kere" La ilahe illellah" ,100 kere de "Muhammedün Rasulüll ah" diye bu tesbihe devam edilir.Bu hal üzere üç ayların sonunda doksan bin kelime-i tevhid tamamlanmış olur.Efendimiz (a.s) buyuruyorlar ki:"Bir defa kelime-i tevhid getiren kimsenin 4000 adet büyük günahı amel defterinden" silinir.Buna göre 90.000 x4000=360.000.000 günah-ı kebairden arınmış olur. Kaynak:Arif pamuk

benim ilk on gün yani her on gün çektiğim tesbihlerim var bayrama kadar

Guest kedikaçıran

3 aylar girdiğinde okunacak dualar

Bismillahirrahmanirrahim

ALLAHümme bariklenâ fi Recebe ve Şaban ve belliğnâ Ramazân vahtim lenâ bil'iman ve yessir lenâ bil'Kur'an"

RECEB-İ ŞERİF DUALARI

10 Gün Subhânallâhil Hayyil Kayyûm

10 Gün Subhanallâhil Ehadis Samed

10 Gün Subhânallâhil Gafurur Rahîm

ŞABAN-I ŞERİF DUALARI

10 Gün Yâ Lâtif (Celle Şanühu)

10 Gün Yâ Rezzak (Celle Şanühu)

10 Gün Yâ Aziz (Celle Şanühu)

RAMAZAN-I ŞERİF DUALARI

10 Gün Yâ Erhamerrâhimin

10 Gün Yâ Gaffârezzünûb

10 Gün Yâ Atikarrikâb

3 aylar girdiğinde okunacak dualar

Bismillahirrahmanirrahim

ALLAHümme bariklenâ fi Recebe ve Şaban ve belliğnâ Ramazân vahtim lenâ bil'iman ve yessir lenâ bil'Kur'an"

RECEB-İ ŞERİF DUALARI

10 Gün Subhânallâhil Hayyil Kayyûm

10 Gün Subhanallâhil Ehadis Samed

10 Gün Subhânallâhil Gafurur Rahîm

ŞABAN-I ŞERİF DUALARI

10 Gün Yâ Lâtif (Celle Şanühu)

10 Gün Yâ Rezzak (Celle Şanühu)

10 Gün Yâ Aziz (Celle Şanühu)

RAMAZAN-I ŞERİF DUALARI

10 Gün Yâ Erhamerrâhimin

10 Gün Yâ Gaffârezzünûb

10 Gün Yâ Atikarrikâb

işte bu benim 3 aylarda çektiğim tesbihler sağ ol teş

üç aylar boyunca hergün 1.100 defa "La ilahe illallah",100 kere de "MUHAMMED'un

resullulah"diye tesbihe devam edin böylece 90 bin kelime-i tevhid tamamlanmış olur.bitdikten sonra efendimize (s.a.v) olmak üzere tüm ölmüşlerinize ailnizin ve kendi kabrinize evliyalara bağışlayın

saysız faydası var hem ölmüşlerinizi kabir azabından kurtarırsınız,hem de sayısız nimet ve güzelliklere kavuşursunuz bir dahaki üç aylara kadar bir çok konuda fayasını görürsünüz.

efendimiz (s.a.v):"bir defa kelime-i tevhid getirenin 4.000 adet büyük günahı amel defterinden silinir"buyurmuşlardır.buna göre 90.000x4.000=360.000 günah-ı kebairden arınmış olur.

bitdikten sonra allah'tan ne isterseniz isteyin inşALLAH (c.c)

dır..