Jump to content
tyuksel

Recep Ayının İlk Günü ve Devamı İçin...

Recommended Posts

ben bu şekilde biliyorum kardeşim belki başka bir arkadaşımız anlatır ama anlatılmak istenilen sanırım bu şekilde çünkü her tevhidde 100 de Muhammedin resulallah deniliyor.

bende böyle biliyor ve yapıyordum....ama 100 defa deyince ,şimdiye kadar yanlışmı yaptım diye düşünmüştüm.....Sonuçta Allah içimiz biliyor yani....inşallah Rabbim kabul etsin....

Amin.dediğim gibi yazdığımız gibi değilse aydınlatırlar inşAllah.

üçaylar kitabıma baktım ama kelime-i tevhiden bahsetmemiş.

recep ayı ilk gece duası :

ilahi tearrada leke fi hazihil leyletil mütearridune ve kasadel kasidune ve emle fadleke ve ma rufeket talibune ve leke fi

hazihil leyleti nefehatün ve cevaizü ve

ataya ve mevahibu temtunne biha ala men teşau min ibadike ve temneuha mimmen lem tesbik vel inayetü minke ve

haena abdukel fakiru ileykel müemmelü

fadluke ve marufeke fein künte ya mevlaye tefedalte fi hazihil leyleti ala ehadin min halkıke ve cedte aleyhi biaidetin

min udfike fesalli ala muhammedin ve

alihi ve ceddi aleyye bidulike ve marufike ya rabbel alemin ...

kardeşler bana ve aileme de dua edin ben de tüm müminlere dua ediyorum allah razı olsun

• Like 1

Recebin ilk günü girince Allah rızası için 2 rekat nafile namaz kılınır.Sonra samimiyetle günahlara tevbe edilir.111 defa:"Allahümme salli ala seyyidina muhammed" diye Peygamber Efendimize salat ü selam getirilir.Akabinde 1660 defa "Ya Allah" diye tesbih çekilir.Üç Aylar boyunca hergün 1100 kere" La ilahe illellah" ,100 kere de "Muhammedün Rasulüll ah" diye bu tesbihe devam edilir.Bu hal üzere üç ayların sonunda doksan bin kelime-i tevhid tamamlanmış olur.Efendimiz (a.s) buyuruyorlar ki:"Bir defa kelime-i tevhid getiren kimsenin 4000 adet büyük günahı amel defterinden" silinir.Buna göre 90.000 x4000=360.000.000 günah-ı kebairden arınmış olur. Kaynak:Arif pamuk

Ancak başlayabildim ama eksik olan günleri telafi edeceğim inş.

iş yerinde bitürlü kısmet olmuyordu sonra aksilikler birbirini buldu işten çıktım derken la ilahe ilallah demek nasip oldu miktarınca geriye muhammedün resulullah demem kaldı arınabilmek güzelde marifet yeniden günah işlememekte özellikle insan şeytanları bunun için elinden geleni yapıp sinirlerini bozmaya çalışırken