Jump to content
Sign in to follow this  
Sidre

Chrome'a Microsoft Yardımı

Recommended Posts

Microsoft, en büyük ve güçlü "düşmanlarından" Google'ın Chrome'una yardım etmek için kolları sıvadı!

 

Microsoft ve Google arasında uzun süredir devam eden mücadele, iki firmanın çıkarlarının kesiştiği noktada işbirliği yapmalarını engellemedi: İki firma, Microsoft'un dokunmatik arabirim çözümünü Google'ın tarayıcısı Chrome'a eklemlemek için birlikte hareket edecek.

 

Tüm firmaların uyması gereken web standardı uygulamalarının ve açık kaynak kodu kabullerinin garip bir cilvesi sonucu, akla gelen tüm alanlarda neredeyse sürekli "kanlı bıçaklı" olan iki firma, Microsoft'un Pointer Events teknolojisini, Chromium'un temel aldığı Blink motoruna uyarlama konusunda işbirliği yapacak. Farklı girdi teknolojilerinin (fare, dokunmatik ve kalem) arabirimlerini sorunsuz şekilde bir araya getiren Pointer Events, geliştiricilerin iş yükünü hafifletiyor, aynı anda birden fazla arabirim kullanmanın yarattığı sorunları otomatik olarak çözüyor. Pointer Events destekli web siteleri, ayrıca bir düzenleme yapmaya gerek kalmadan farklı arabirim kullanan cihazlarda görüntülenebiliyor.

 

Geçtiğimiz hafta, internet standartlarını belirleyen en önemli kuruluş olan The World Wide Web Consortium tarafından aday konumuna yükseltilen Pointer Events'in standart haline geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...