Jump to content
Sign in to follow this  
Guest shadow

İçinizdeki Fısıltıları Neden Durduramıyorsunuz?

Recommended Posts

Guest shadow

evet içinizde öyle fısıltılar ve düşünceler var ki,güzellikleride,kötülükleride düşünür.öyle bir zaman gelir beyninizi yorar ve dur artık.ne olur yeter konuşmada biraz beynimi dinlendireyim istersiniz.sadece dinleneceğiniz yer uykudur.evet ne dersiniz varmı bu hislerine emredebilen dur dediinde durdurabilen.ya rüyalarınıza hükmedebilip onları yönlendirebiliyormusunuz?ne dersiniz?

Guest per!

bazen uykuda da durmuyorlar:(

Guest cartier

aynen tebrikler hep guzel konulara cıyorsun arkadasım.

japanyoda öglenleyin gunde 2 saat uyku molası varmıs galiba ondan ileri zekalı adamlar.

Cunku vucudun en ıyı dınlendıgı zaman oglenlerıymıs

Guest Îکє†
aynen tebrikler hep guzel konulara cıyorsun arkadasım.

japanyoda öglenleyin gunde 2 saat uyku molası varmıs galiba ondan ileri zekalı adamlar.

Cunku vucudun en ıyı dınlendıgı zaman oglenlerıymıs

siesta genelde latin amerikan ülkelerinde uygulanır diye biliyorum ben japonya hiç duymadım

Guest shadow

aklı ve akıllı insanları severim.ilme değer verenleride çok severim.öğlen yarım saatlik bir uyku ama hangi zaman diliminde.ikindi asla uyumayın.sabah namazından sonra uyumayın tabi çok şeyler var ama.ben kısıtlı yazmaya gayret ediyorum.çünki yoğunum

Guest cartier
siesta genelde latin amerikan ülkelerinde uygulanır diye biliyorum ben japonya hiç duymadım

Japonya’da ilginç bir uygulama

Son haberimiz ise, uzakdoğudan, kısa zamanda kaydettikleri ilerleme ile her zaman örnek olarak gösterilen Japonya’dan. Japonya’da bazı işyerlerinde öğle vakti uyuyanlara ek ücret ödeniyormuş. Bu uygulama ile işçilerin günün kalan vakitlerinde daha verimli çalıştıkları gözlemlenmiş.

Buraya kadar verilen bilgiler, çoğunlukla kaylûlenin (öğle uykusunun) çalışanlara sağladığı faydalar hakkında idi. Öğle uykusuna sadece çalışanların değil, genç-yaşlı herkesin ihtiyacı vardır. Uzmanlar fırsat ve zaman bulabilen herkesin öğle uykusuna önem vermesini ve alışkanlık haline getirmesini tavsiye etmektedir. Özellikle çocukların küçük yaşlardan itibaren öğle uykusuna alıştırılmaları, onların bedensel ve zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Guest çilek83

öğleni bırakın bu aralar geceleri bile uyuyamıyorum.devamlı düşünmekten uykuya dalamıyorum beynim çok yorgun.

Guest shadow
öğleni bırakın bu aralar geceleri bile uyuyamıyorum.devamlı düşünmekten uykuya dalamıyorum beynim çok yorgun.
bu forumda çözüm sunanlar nerde ki hadi durdurun.bu düşünceleri.madem herşey insanın elinde ise hadin:thumbsup:ne kadarda aciz kalıyoruz görüyormusunuz,bedenimize hükmedemiyoruz.kolay mı derseniz?elbette zor.ama imkansızda değil:thumbsup:

Guest Laliderya

çözüm basit hayatını düzene sokarsan beynindeki sesler susar ama bunu yaşam tarzı haline getireceksin en basiti kendini sev ve şükret en basit şey için bile şükret ve spor yap işe yarar beden yorgun olursa daha rahat uyunur

Guest cartier

Spor doğru bir secim evet bencede...!