Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri...

Recommended Posts

Sol tarafta Göğüs ağrısı genellikle anjina pektoris veya olmayan bir belirtisi kalp koşulu fibromiyalji denir. Angina süreli ağrı, basınç, ağırlık veya göğüs veya göğüs üzerinde arkasında oluşur uyuşma tanımlamak için kullanılır. Bu oksijen yetersiz miktar kalp kası ulaşan dolayı kaynaklanıyor. Kalp krizi veya miyokard infarktüsü bloke kan akışının kalp kas neden olmaktadır. Kalp krizi ağrısı genellikle daha anjina daha uzun sürer ve şiddetli ise gerisi azalmaz veya yapılmış anjina için etkili olabilecek ilaç alarak. Kalp krizi diğer belirtileri terleme, mide bulantısı, nefes, halsizlik, hazımsızlık veya darlığı vardır.

 

Sağ tarafta Göğüs ağrısı, ancak nadiren bir kardiyovasküler durumuna bağlıdır. Bu doğaya Ağrı safra kesesi sorunları ve karaciğer iltihabı nedeniyle olabilir. Sigara çekti kaburga kaslarının veya göğüs duvarı ağrıları gibi göğüs ağrısı kalp nedenleri nispeten ama ortak bile ufak belirtilerden daha yaşam pulmoner emboli veya zatürre gibi koşullar tehdit gösterebilir. Zaman ağrı göğüs belirli bölgelerde lokalize, bu bir kendini gerçekleştirmek için teşhis kolaydır ve eylemler bir doktora danışmadan daha fazla zarar görmesini önlemek sürebilir.

 

Rib subluksasyonu bir sağ taraflı göğüs ağrısı nedenlerinden biridir. Bu durum bunun da ağrı oluşturur kaburga, hafif bir deplasman tarafından anlamına olduğunu. Ağrı ön etrafında geri ve genellikle derin nefes kötüleşir yayılabilir. Ayrıca, üzerine eğilerek göğüs yoğun ağrı önde gelen constricts. Bazen bu durum, sık sık bile acı şey yapmadan acil tıbbi müdahale gerektirmeyen Mayıs 7 to10 gün boyunca giderir. Ancak, ağrı eğilimi uzun süre sonra bir doktor daha fazla araştırma için başvurulan gerekir sürmesini.

 

Sağ göğüs ağrısı karaciğer iltihabı ya da hepatit göstergesi olabilir. Bu hastalıklar genellikle karaciğer saldıran bir sonucu olarak ortaya çıkar. Hepatit iki tip olarak hastalığın süresi ile ilgili ayrı bir. Ilk kategoriyi az altı ay süren akut hepatit tarafından temsil edilir; ederken ikinci kategori altı aydan daha uzun süren kronik hepatit biridir. Hepatit genellikle bakteriyel enfeksiyonlar, alkol ve zehirli mantar, metabolik hastalıklar ve virüsler neden olur. Bu hastalık kan testi yoluyla ve bazen karaciğer bir doku örneği alarak teşhis edilir.

 

Göğsünün sağ tarafında ağrı da safra kesesi veya pankreas fonksiyon bozukluğu hatırlatıyoruz. Safra kesesi ve pankreas vardır organları üst karın bölgesinde yer alır. Inflamasyon vücudun bu bölümlerinde ağrı neden olabilir ki geri ön yayar. Hasta da bulantı gibi, karın ağrısı ve iştahsızlık belli ilişkili belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Gerçek durum, sadece kan testi ve ultrason ile değerlendirilebilir.

 

Safra taşları safra kesesi bir durumdur nerede ve kolesterol crystallizes, safra kesesi veya kolesistit ve inflamasyonu sonuçlanan bile. Bu genellikle göğüs olan akut aşamasında yukarı çıkmak net karın ağrıları izliyor. Ağrı genellikle şiddetli ve sürekli bir elektrokardiyogram görünür değişikliklere yol açar. Safra taşları da zaten koroner kalp hastalığı ve acı bir göğüs ağrısı tekrarlayan üretebilen birisi göğüs ağrıları tetikleyebilir. Safra taşları da kolayca ultrason ile tespit edilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...