Jump to content
Alperen

1 Kg Vücut Yağı Eritmek İçin..

Önerilen İletiler

Alperen

Vücut yağları kolay kolay eritilemiyor. Bu tecrübe ile sabit! Bu rakamlar moralinizi bozmasın ancak yemek yiyeceğiniz zaman aşırıya kaçmanızı engelleyebilir!• Bizler üç-beş hareket yaparak, biraz da boğazımızdan kıstığımız zaman zayıflayacağımızı sanıyoruz. Ancak diyet zamanı geldiği vakit hiç de öyle olmadığını birebir yaşamaktayız.

 

Uzmanlar da zayıflama işini rakamlara dökerek, gerçeği görmemize yardımcı oluyor. Biraz sonra okuyacağınız rakamlar sizi şaşırtabilir.

 

Belki bunları daha önce duymuşsunuzdur. Olsun. Duymayanlar duysun, unutanlar hatırlasın... Kilo vermek gerçekten zor, ama bu sizi kilo vermekten vazgeçirmesin. Diliyoruz ki fazla yemek yemekten yılarsınız da, önümüzdeki yaz mevsimine dilediğiniz kiloya inerek girersiniz.

 

• Gelelim o sihirli rakamlara; en başta söyledinildiği gibi, 1 kilogram vücut yağını eritebilmek için 43 saat voleybol oynamak, 13.4 saat ip atlamak veya 125 kilometre koşmamız gerekiyor.

 

Tabii uzmanlar bunu bu hareketleri yapan da hastanelik olun diye söylemiyorlar . Beslenmenize dikkat ederek, doğru ve düzenli egzersizler ile fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

• Ortalama bir kişinin 1 kilogram vücut yağını eritebilmek için 20,5 saat tenis, 16.1 saat basketbol oynaması, 5,1 saat güreş yapması ve 17,2 saat yüzmesi gerekiyor

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
azula

galiba 7000 kalori 1 kg ediyordu. yani bir saat uğraş didin spor yap en fazla 350-400 kalori... hesap ortada..

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
blöf

ilginç bir paylaşım.

 

Birde birkaç kılo yağ almak ıcın ne yapmalı acaba? sadece tek bölgede toplamamak kaydıyla..

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
azula

1 kg vücut yağı= +/- 7000 cal. olduğuna göre 3 kg almak için 21.000 cal fazladan almak gerekir.. ancak 1 ayda alınabilir galiba. o zaman gelsin min. 800 cal. lik whooper, gitsin tatlı pasta dondurma...vs.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×