Jump to content
bernabp

Nazar Boncuğu Şeytanın Simgesidir

Recommended Posts

Arkadaslar benım kendı bılgılerımı saglam kaynaklardan okudugum ıcın bılıyorum nazar boncugu sadece rengınden dolayı dıkkat cekmek olumsuz enerjıyı o noktada toplayarak bertaraf etmek ıcın kullanılan bırseydır ... nazar dınımızce vardır deveyı gocerten salıh kısıler olmustur bakısları ıle bu yuzden dıkkat dagıtma amaclı kullanılmalı yoksa korudugu dınen yok sadece olumsuz enerjıyı depolar :)

Arkadaşlar bazıları bu nazar boncuğunu nazarı defetmek değilde süs eşyası olarak kullanıyorlar ona bir mana yükleyip şirke girmedikten sonra yine de günah sayılır mı ?

Arkadasım mana yuklemen ıcın daha ıyı seyler var gıt maden bı para bul sanslı hıssettırsın senı ben oyle yapıyorm kırılır bı seyden sans ummak ve onun catlaması benı uzerdı bılmem anlatabıldımmı :)

Arkadaslar benım kendı bılgılerımı saglam kaynaklardan okudugum ıcın bılıyorum nazar boncugu sadece rengınden dolayı dıkkat cekmek olumsuz enerjıyı o noktada toplayarak bertaraf etmek ıcın kullanılan bırseydır ... nazar dınımızce vardır deveyı gocerten salıh kısıler olmustur bakısları ıle bu yuzden dıkkat dagıtma amaclı kullanılmalı yoksa korudugu dınen yok sadece olumsuz enerjıyı depolar :)

Arkadasım mana yuklemen ıcın daha ıyı seyler var gıt maden bı para bul sanslı hıssettırsın senı ben oyle yapıyorm kırılır bı seyden sans ummak ve onun catlaması benı uzerdı bılmem anlatabıldımmı :)

Ben kendim için sormadım bu soruyu zaten sorunun şeklinden gayet iyi anlaşılıyor fakar siz iyi anlayamamışsınız galiba ben hayatımda hiç bir maddeye anlam yüklemedim yüklemem de hatta bazı vefk tılsım bilmem hz. süleyman işaretleri filan var ama ben hiç birine ne anlam yükledim ne de evime soktum bilmem anlatabildim mi ?

ayrıca buradaki yazı bu siteden alıntı yani haber kaynaklı

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1803

• Like 1

Nazar boncugu Seytanin simgesi olamaz cunku Seytan Allaha inaniyor, inkar etmiyor..nazar boncugu seytanida gecmis olan Allah a ortak kosanlarin simgesi diye okumustum

cok mantikli

yazılanlar çok mantıklı geldi bana..zaten hiç sevmemiştim,altbeynimin bildiği bi şeyler varmış demek ki :) ayrıca bunu bi şekilde kullananlara fayda getirdiğini ne duydum ne de gördüm..genelde şeytanın askeri olan deccale aid bir durum bence de ve hasan karacadağ'ın söyledikleri de mantıklı...

Şeytan simgesi olamaz bu fikre katılmıyorum.

Nazar boncugu simgesel olarak mana yüklenmiş bir madde,Kaldıki madde olmayan nazarın etkisini yok edebilsin.

Daha cok şeytan icadımız olur,Daha cok zaman dallara ip bağlanır kısmet acılır.Karınca yuvasından toprak toplanır hepsi de bir inanc,Hıdrellezde cizim yaparlar inanışa göre yapılan cizim gercekleşir olur.Bunların yanında Nazar boncugu en hafifi..Hepside hurafe batıl İsrailvari uygulamalar..

Ayeti kerimede derki Biz sizi korumasız bırakmadık.

Peki korumasız bırakmadık derken nazar boncugu yada geçin bir ünlü papazın dedigi agaca dilek dileyin demeyi yada kara kedi baykuş ugursuzdur uzak durun yoktur bunların içinde. ama dinimizce hıdırellez yada büyü gibi tarzlar vardır. Ama koruma bana göre dua ve meleklerdir ve bazı canlılardır.

Nazar duası var degil mi? Neden insanlar bu duayı okumayıp geçip yeni şeylerine bunları takarak nazar alsın diye yapıyor Allahtan meded ummuyorlar o taştan umuyorlar.

Yada agaca dilek asıyorlar peki o asanlar niye Yeri gögü kanı canı yaratan Allahtan degilde geçip bir agaç dallarından istiyorlar?

Evliyalar Allah adamıdır ama onlar bizi Allahla bag kurmamızı saglarlar dolaylı yoldan direk Allahtan istemek dua okumak varken neden geçipte taş parçalarından meded umup kutsal sayıyorlar anlayabilmiş degilim

ve takıldıgım diger nokta ise niye bu taş hep belli renkte? tamam şekil boyut simge aynı olsun ama niye daha dikkat çekici renk degil de bu?

bence süs bile olsa küfür sayılır

buda heykelleri bi ara çok modaydı bi yazı okumuştum, küfrün sembolu olan şeyi evde bulundurmayın diye

çok doğru

mesela düşünelim, eğer peygamberimiz görse bişey olmaz aman süs der miydi yoksa kaldırır fırlatır atar mıydı?

bence kırardı

Aslında mantıklı..Dualı ve nazar boncuklu kolyem vardı(ikisi aynı yerde)..Bu paylaşımdan sonra fikrim değişti........

Teşekkürler............

Nazar duası var degil mi? Neden insanlar bu duayı okumayıp geçip yeni şeylerine bunları takarak nazar alsın diye yapıyor Allahtan meded ummuyorlar o taştan umuyorlar.

Yada agaca dilek asıyorlar peki o asanlar niye Yeri gögü kanı canı yaratan Allahtan degilde geçip bir agaç dallarından istiyorlar?

Evliyalar Allah adamıdır ama onlar bizi Allahla bag kurmamızı saglarlar dolaylı yoldan direk Allahtan istemek dua okumak varken neden geçipte taş parçalarından meded umup kutsal sayıyorlar anlayabilmiş degilim

Evliyalar Allahın dostlarıdır Onun her dediğini harfiyen yaptkları gibi fazlası ile gönülden baglıdırlar.Keramet sahibi olan zatlar da bu uygulama ve usuller görülmemektedir.

Tasavvufu incelediğimizde Herşeyin Alllah tan geldiğini,Ve carenin de onda oldugu bilinir.Kalben ve zihnen Yaradandan istenir.Fakat kul boyanmış camları nazarı alacak niyeti ile takmak bulundurmak,Ayeti kerimeyi inkar edmektir Korumasına güvenmemek olur.Korumasına sıgınmamak olur.

Taşıdıgı Nazar boncugu taşıyanın inancına göre Nazara karşı koruma görevini yapacaktır,Asıl Koruyanı Devre dışı bırakmış olacak şirke girmiş olacaktır.Nazar Duaları Sürekli olarak okundugunda Allahın korumasına sıgınmış,Gelebilecek zararlı ışınlara karşı kalkan kurmuş olacaktır.Aksine Nazar boncugunun etkisi Nazar dualarını okumak kadar faydasıda yoktur.

Diger uygulamalar ise tamamen şirke götürüyor,Agac dallarına bez baglayıp kısmet acılmasını beklemek.Yaradılış geregi agacın görevi dallarında yılda birkez olmak üzere meyva vermek.

Bu durumda aslında yapılması gereken hangi agacın meyvesi fazla oluyorsa ona baglaması gerekir ki kısmeti 1 degil daha fazla olsun :)

Kısmeti içinden secmece kesmece olsun..

İslamiyetin İçine sokulan gele göre gelenek olarak ögrendiğimiz bir cok uygulama varki islamiyetin yasakladıgı uygulamalar şirk oldugunu bilerek uygulamadan vazgecilmiyor.

Evliyalar Allahın dostlarıdır Onun her dediğini harfiyen yaptkları gibi fazlası ile gönülden baglıdırlar.Keramet sahibi olan zatlar da bu uygulama ve usuller görülmemektedir.

Tasavvufu incelediğimizde Herşeyin Alllah tan geldiğini,Ve carenin de onda oldugu bilinir.Kalben ve zihnen Yaradandan istenir.Fakat kul boyanmış camları nazarı alacak niyeti ile takmak bulundurmak,Ayeti kerimeyi inkar edmektir Korumasına güvenmemek olur.Korumasına sıgınmamak olur.

Taşıdıgı Nazar boncugu taşıyanın inancına göre Nazara karşı koruma görevini yapacaktır,Asıl Koruyanı Devre dışı bırakmış olacak şirke girmiş olacaktır.Nazar Duaları Sürekli olarak okundugunda Allahın korumasına sıgınmış,Gelebilecek zararlı ışınlara karşı kalkan kurmuş olacaktır.Aksine Nazar boncugunun etkisi Nazar dualarını okumak kadar faydasıda yoktur.

Diger uygulamalar ise tamamen şirke götürüyor,Agac dallarına bez baglayıp kısmet acılmasını beklemek.Yaradılış geregi agacın görevi dallarında yılda birkez olmak üzere meyva vermek.

Bu durumda aslında yapılması gereken hangi agacın meyvesi fazla oluyorsa ona baglaması gerekir ki kısmeti 1 degil daha fazla olsun :)

Kısmeti içinden secmece kesmece olsun..

İslamiyetin İçine sokulan gele göre gelenek olarak ögrendiğimiz bir cok uygulama varki islamiyetin yasakladıgı uygulamalar şirk oldugunu bilerek uygulamadan vazgecilmiyor.

​Evet aynı şeyleri diyoruz :)