Jump to content
bernabp

Nazar Boncuğu Şeytanın Simgesidir

Recommended Posts

Kokleri Afrikaya ve putculara dayanan putculugun ilk versiyonlaridir ve sirk tir...ha sadece bumu var hayir ne ararsaniz; hidirellez de agaclara asilan dilekler, caputlar, ugur taslari, Hz Alinin kilici, Hz Fatmanin eli, daha bir suru masum

gorunuslu ( putperestlerde biz onlari Allaha yaklasmak icin kullandik dileklerimizi Allah tan istiyoruz onlar araci derlermis) uygulama

be de dıkkatı bır noktaya toplayarak ınsanların gozundekı negatıf enerjıyı toplar dıye bılıyordum. hatta ısyerımın kapısında kocaman bır tane asılı . kafam karıstı yav

• Like 1

negatif enerjiyi topladığı doğrudur onun yerine mavi renkte bi yüzük takmakta aynı işlevi görüyormuş. bu aslında renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisiyle alakalı..bir de benim anlamadığım bu nazar bonzukları nazarı topladığı için mi çatlıyor yoksa bulunduğu ortamdaki hava değişikliğinden mi.

• Like 1

Şu nazar boncuklu altın kolyeler moda olduğu dönemde ,yani 3-4 sene evvel -ki halende kullanılır,o zaman ısrarla anneme o kolyeyi hediye aldırttım kendime,ömürler uzun olsun babamla birlikte alıp hediye ettiler bana.Bi gün bir arkadaşım laf arasında şirktir dedi bana istinaden demedi ama laf arasında ilahi bir işaret sayıyorum,öyle diyince şok oldum ,kaldı ki süs için takmak istediğim bişeydi,asla beni nazardan korusun anlamında kullanmadım.Neyse bu sözden sonra epey araştırdım... Putların zamanında insanlar nazardan korusun diye bunlara inanıyorlarmış haşa koruduğuna inanıyorlarmış... Hatta Peygamber efendimiz(sav) bir hadisinde süs için bile olsa kullananın ALLAH hiç bir işini tamamlamasın demiş okuduğum bilgilerde... Odur budur kullanmam kullananı uyarırım kolyemi çok az bir para ile elden çıkardım zaten takarken boğulduğumu hissediyordum...

Bunu öğrenmeden öncede bir programda nazar boncukları ile ilgili bi sohbet vardı,sanırım izmirin bir ilçesinde nazar boncuğu yapımı yaygınmış... Ve program sunucusunun şirk kokan şu sözleri hala kulaklarımda... Demişti ki(Hatırladığım kadarı ile yanlışım varsa RABBİM affetsin) Nazar boncukları güzeldir vs ama bu ilçede yapılanlar daha etkili neden mi çünkü camı ateşleyip nefeslerinden üfleyerek yapılıyor emek veriliyor diye....Gerçekten nazara karşı etkilidir benzerinden bişey söylemişti.

Şu an bi çok kişiye sorduğumda yada kullanmayın vs diye anlattığımda söyledikleri şey, Nazarı olan kişi nazar edeceği şeye bakarken boncuğa kayar gözleri o boncuk nazarı alır diye... RABBİM affetsin belki geç öğrendim ama halen daha bilmeyenler var ...

işte insan nefsi kabul etmiyor bazı şeyi, maalesef insanlar hala gaflette

uyarmak bizden ,dinlerler dinlemezler kendileri bilirler

zaten o kadar az düzgün itikadlı insan var ki

negatif enerjiyi topladığı doğrudur onun yerine mavi renkte bi yüzük takmakta aynı işlevi görüyormuş. bu aslında renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisiyle alakalı..bir de benim anlamadığım bu nazar bonzukları nazarı topladığı için mi çatlıyor yoksa bulunduğu ortamdaki hava değişikliğinden mi.

panjurcum, ilahi bir uyarı olarak çatlıyor olabilir yani kullanma babında

göz şekli olmasın da, misalen kaktüs için de radyasyonu bertaraf ediyor diyorlar, belki rengin değil ama turkuaz taşının bu tür etkisi olabilir- yani nazar da belki bir tür radyasyondur ve bu taş bunu emip enerjiden çatlıyordur

Şirk diye bişey kalmadıki.Genel olarak benimsenmiş yeni nesil İslâm anlayışında Tevhid yeterince esnetilmiştir.Böylece şirk denilen günah sadece putlara tapmak ile sınırlandırılmıştır.

​sadece bir takı..çok fazla anlam yüklemek oraya buraya çekmek gerekmiyor.isteyen takar istemeyen takmaz..

​sadece bir takı..çok fazla anlam yüklemek oraya buraya çekmek gerekmiyor.isteyen takar istemeyen takmaz..

doğru :)....

isteyen istedigine inanIr, ben nazar boncuklu kolyeler aksesuarlar sürekli tasIrIm. elbetki herangi bir objeden medet ummak AllahI inkar etmektir ama birde gercek var oda sudur: nazar boncuguna bakan biri, ister istemez aklIna masallah geliyor ve diyor, kimbilir belkide demek zorunda kalIyor. nazar boncugu ile ilgili bircok olaylada karsIlasdIm bilemiyecegim belkide tesadüfdü. örnegin boynunmdaki nazar boncugu bir kac defa parcalandI nazarInI cekti dediler. sonra gelelim turkuaz tasInIn mavisne, bir cok kisiden turkuaz sifa tasInIn mavisinin kötü enerjiyi nötralize etdigini duydum. dedigim gibi dilek&medet&sifa tek AllahdandIr, güzel bir objenin ne günah nede zararlI oldugunu hic kimse idda edemez.

ben her nazar boncuğu taktığımda daha da fenalaşıyordum. en son evde, üzerimde her ne kadar varsa toparlayıp attım.