Jump to content
şükrü34

Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeker

Recommended Posts

Şükrü abi slmlar.Abi benim senden bir ricam olacak.Ben iyi bir işi olan,fiziği düzgün,giyimine dikkat eden biriyim.Ama benim yıllardır kahrolduğum bir durumum var.Sanki karşı cinsim beni görmüyor görünmez adam gibiyim.Öylesine tıkalı ki ilişkilerim başlamıyor bile.Dedim ya sanki görünmez insanım.Böyle oluncada sahip olduğum şeylerin benim için bir anlamı kalmıyor ve hiç mutlu değilim.

Bu arada 28 yaşındayım ve bu halimden kurtulabilmek için yaklaşık 10 yıldır dua ediyorum ama şöyle böyle değil.Gecem gündüzüm her anım dualarla geçiyor,gözyaşlarımın haddi hesabı yok :((( Hayatımdan soğudum.Bütün günahlarımdan el ayak çektim.Bütün dini vecibelerimi tam yapmaya özen gösteriyorum.Ama abi inan yaprak dahi kıpırdamıyor.Benim ihtiyacım dilek dualarından önce sanırım cazibemi ön plana çıkaracak dualar etmek.Lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusun.Bugüne kadar inan yapmadığım uygulama,esma,dua daha neler neler kalmadı ama dedim ya yaprak kıpıdamıyor hayatımda.Şimdide senin verdiğin Ya Bais duasına başladım.Birde şu gül suyu uygulamasını yapsammı bilmiyorum.Ya lütfen eğer bildiğin çok etkili cazibe artırıcı yada kalpleri fetheden gördüklerinde dikkat çekebileceğim bir dua varsa nolur paylaş benimle.Çıldırmak üzreyim.Öyle bir dua alacaksın ki ömrüm boyunca sana dua ederim.o kadar dardayım abi.Allah yardımcımız olsun.

Guest tans

sevgili şükrü abicim Allah razı olsun bu duayı okuyup başka dualarıda okursak etkisi gidermi hani diyorlar ya bir duayı okuyunca başka okumayın diye ondan ögrenmek istedim

Guest umudsuz

gerçekten paylaşımın çok güzel teşşekkür ederiz

Guest sev24

ben bu duayı mesela işe giderken otobüs beklerken yolda okuyabilirmiyim yoksa evde kıbleye doğrumu okumak gerekiyo sadece....sevdiğim insanın bana geri dönmesini çok istiyorum 5.6 ay oldu arada bi görüyorum oda beni tabi ama konuşmuyoruz başka birinden şüpeleniyorum bana lütfen cvp verin...bu duayı okusam beni görünce konuşmak istermi geri dönermii:((

1329.jpg

Biraz büyükçe olanı: http://i1004.hizliresim.com/2010/4/19/1279.jpg

Konuya katkım olsun... Sevgili Sükrü34'ün bildirdiği duanın arapçası yukarıdaki gibidir arkadaşlar.

Bu tür esma dualarının iki okuma vakti var. Biri ve en efdali sabah namazından önce iki rekat nafile namaz kılıp ardından okunur. Birinde ise yatsı namazının son sünneti ile vitri arasında yine iki rekat namaz kılarak okunur. Aslolan bu iki vakittir ancak çokta şart değil. Dileyenler gece yatmadan evvel okuyarak uuyyabilirler ya da gün içinde kendilerini rahat hissedebilecekleri bir saatte okuyabilirler. Vakti müsait olanlar yatsı ile sabaha doğru vaktini arasınlar derim. Selametle

emeğinize sağlık.acaba bu dua sınava gircekler içinde okunurmu..konu başlığında işlerinizin düzelmesi içinde denilmiş....

Guest cedrichen

gezici arkadaşın vermiş olduğu duanın arapçasına bakıldığında şükrü arkadaşımızın yazdığında eks,k olduğu görülüyor acaba ...menutan.. dan sonra gelen ila e'mali ve ef'ali müntemiran bi kudretike fi ehvali ğaliben ala emri kısmı kasıtlı olarak mı çıkarıldı, okunmaması mı gerekiyor yoksa gözden mi kaçtı??Cevabınız için teşekkürler

--- Sonraki mesaj ---

gncll lütfen

Guest poipuman

Duzeltilmesi gereken kismi latin harfleri ile tekrar yazarmisiniz?

Guest FiLiZ

Paylaşım için sağolun

'gezici11' arapçası için çok teşekkürler, meâli varsa onu da yazabilirmisiniz?

Arkadaşlar ilk yazılandan okumayın çünkü yanlış o şekilde okunursa duanın anlamı gider

o yüzden kesinlikle arapçasından okumanızı öneririm

arapça okumayı bilmeyen arkadaşlarımız için gerekirse ben Türkçe'ye çevirip yazabilirim

Guest ŞEHNAZ

iyi olur canım türkçesini yazarsan seviniriz