Jump to content
şükrü34

Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeker

Recommended Posts

Guest reine

rica ederim bir bildiğiniz varsa açıkça yazın..Çoğu insan etkisini gördüğünü söylüyor ki eminim gördüklerine Şükrü kardeşimin yazdıkları faydalı ve etkili oluyoır genelde..biri cıkıp diyor ki bu iradeye müdahaledir büyüdür, öteki diyo okumayın gelenin ne olduğunu bilemezsiniz..Kardeşim burda çogu insan arapça bile bilmiyor ne havastan anlar ne bişey ki bende bu anlamayan gruba dahilim. İnsanlar dertlerini sıkıntlarını çözmek için bilenlerden öğrenmeye çalışıyor, ama diyorsanız ki bunu okumayın o zaman rica ediyorum sebebinin açıkça belirtin, çünkü kafam karışıyor..Allaha emanet olun

bismillahirrahmanirrahim

ya baisu entellezi teb asü sirri hayatike ilel kulübi vessudüri ve entellezi evcedte ruha nefhatike liintizamil ümüri ve entellezi sahhahte zamaire esrari ehlil keşfi birruhı ve beaste rüsülike ve enbiyaike biızhari sirril kadri ve keşeffi belaike es elüke allahümme bibestı vilayetike fi kulübi evliyaike ve bisirri nübüvvetike fi sudüri enbiyaike en tecaleni menüten ila emri baliğan ala mebleğıl bülüğı fi zikri faniyen bivezaifi hamdi ve şükri ayıben ileyke fi sirri ve cehri ahızen ılmi ve ameli ve eyyedeni bikudretike fi icaretil kemali ve enaletidderecati inneke entallahür raüfü bil ıbadi ve müıydü ecsamehüm ila daril meadi

bu duayı hergün okuyan kimse her ne türlü olursa olsun tüm kalpleri mıknatıs gibi kendine çeker ve bütün işleri düzene girer istenilen vakitte okunur ve okuma sayısı yoktur bu duayı bilmeyen arkadaşlar varsa okumalarını tavsiye ederim

kenzul havas

Tüm Kalpleri Mıknatıs gibi Çeker

Bismillahirrahmanirrahim

Ya baisu entellezi teb asü sirri hayatike ilel kulübi vessudüri ve entellezi evcedte ruha nefhatike liintizamil ümüri ve entellezi sahhahte zamaire esrari ehlil keşfi birruhı ve beaste rüsülike ve enbiyaike biızhari sirril kadri ve keşeffi belaike es elüke allahümme bibestı vilayetike fi kulübi evliyaike ve bisirri nübüvvetike fi sudüri enbiyaike en tecaleni menüten ila emri baliğan ala mebleğıl bülüğı fi zikri faniyen bivezaifi hamdi ve şükri ayıben ileyke fi sirri ve cehri ahızen ılmi ve ameli ve eyyedeni bikudretike fi icaretil kemali ve enaletidderecati inneke entallahür raüfü bil ıbadi ve müıydü ecsamehüm ila daril meadi

bu duayı hergün okuyan kimse her ne türlü olursa olsun tüm kalpleri mıknatıs gibi kendine çeker ve bütün işleri düzene girer istenilen vakitte okunur ve okuma sayısı yoktur bu duayı bilmeyen arkadaşlar varsa okumalarını tavsiye ederim

kenzul havas

Okuyun kardeşim siz sansara bakmayın doktor kendi haline bırakın dedi zararsız arkadaş merak etmeyin

Şükrü34 olmak kolay değil onuda anlıyorum ondan kızmıyorum zaten işi gücü konularıma çamur atmak aklınca üzerimden meşhur olacak aslında biraz konu açmaya kalksa elinden geldiğince yardım etmeye kalksa insanlara hem yıldızını çoğaltır hem puanını hem konularını hem mesajlarını

o zamanda hoca alim lafını kullanıp pişmiş kelle gibi gülmezdi bana

• Thanks 1

Tüm Kalpleri Mıknatıs gibi Çeker

bismillahirrahmanirrahim

ya baisu entellezi teb asü sirri hayatike ilel kulübi vessudüri ve entellezi evcedte ruha nefhatike liintizamil ümüri ve entellezi sahhahte zamaire esrari ehlil keşfi birruhı ve beaste rüsülike ve enbiyaike biızhari sirril kadri ve keşeffi belaike es elüke allahümme bibestı vilayetike fi kulübi evliyaike ve bisirri nübüvvetike fi sudüri enbiyaike en tecaleni menüten ila emri baliğan ala mebleğıl bülüğı fi zikri faniyen bivezaifi hamdi ve şükri ayıben ileyke fi sirri ve cehri ahızen ılmi ve ameli ve eyyedeni bikudretike fi icaretil kemali ve enaletidderecati inneke entallahür raüfü bil ıbadi ve müıydü ecsamehüm ila daril meadi

kenzul havas

ALLAH razı olsun emeğinize sağlıkk....

• Thanks 1

Guest kayıtlı üye

Allah razı olsun diyorum.

Guest Kevser35

Bence çekinilecek hiç bir durum yok herkes gönül rahatlığıyla okuyabilir, Sonuçta anlamı da belli zaten çok güzel dua.

Guest MucizeIsteriM

Allah senden razi olsun cok tesekkur ederiz.. Bende okumaya baslicam bugun Insallah bende de seninki gibi etkili olur.

Guest lilith87

Çok doğru bir tespit,telafuzlar ve okunuşlar çok önemlidir,aksi takdirde mana lar yeterli titreşimi göstermezler ve netice yi alamazsınız,bunun için Ünlü hafızları dinlemeli nasıl okuduklarına kulak vermeli itina ile dikkat edilmeli ya da Kuran Kurslarına gitmeli işin ehli hocalarından ders alınmalıdır.Mesela İhlas suresi okunurken,Kul Huvallahu Ehad yanlıştır,doğrusu(Gul HüvallaaHu AHAD,)şeklinde ya da Ya Kaadir denirken Ya Gaadir şeklinde okunmalıdır ki mana doğru titreşime geçsin.

Arkadaş çok önemli ve teknik bir şey söylemiş tabi ki anlayana , Tebrikler.

bu tarz söylemleri anlayamıyorum. yok arapçasını okursak bilmeden yanlıs yaparsak manası değişirmiş, duamız kabul olmazmıs vs vs vs.

arkadaşlar önemli olan niyetimiz değil mi? Cenabı Hakk bizim niyetimizi bizden iyi bilmiyor mu? okuduğumuz arapça duaları ya da sureleri ne niyetle okuduğumuzu, temiz bir kalp ve ihlasla okuduğumuzu bilmiyor mu? okurken bilgi eksikliğinden dolayı farkında olmadan yanlıs okuyorsak Cenabı Hakk bunu mazur görecek kadar büyük değil midir soruyorum size? bu tarz söylemlerle insanları dinden soğutmayın, yersiz korkular yaşatmayın insanlara lütfen ya. eskiden büyüklerimiz "gusül abdesti duş alırken alınır mı hiç, kova olmalı tas olmalı tasla dökülecek su, duş altında alırsan olmaaaaz" derlerdi, bu da aynı buna benziyor. bizim dinimiz kolaylık dini arkadaşlar, kasıtlı olarak yapılmaıktan sonra yanlıslar, Allah (C.C) nezdinde "aman ha kabul olmaaaaaz" diye birşey yok.

şimdi ben ve benim gibi arapça bilmeyen arkadaşlar, arapça bilmiyoruz amn ha yanlıs yaparız mazallah diye elimize kur'an almayacak mıyız? dua okumayacakmıyız, sure okumayacakmıyız? Tamam Allah katında dil yok, türkçe de edebiliriz duaları ama belki ben arapça okumak istiyorum içim daha rahat ediyor. napıcam, bilmeden yanlıs yaparım diye okumayacak mıyım ya? ne saçma.

çok da dert ediyosanız, okuduktan sonra dua edin, "Ya Rabbim bilmeden yanlıs okuduysam beni bağışla, sen herşeye gücü yetensin, benim niyetimi benden iyi bilensin bana şah damarımdan yakın olansın, kasıtlı yapamadım beni bağışla Ya Rabbim" diyin :)

bu konuyla alakalı olarak şu kısaayı da okuyalım;

" Hazreti Musa, bir gün bir başına dağları dolanırken, uzaktan yoksul ve yanlız bir çoban gördü. Çoban dizüstü çökmüş, ellerini semaya açıp dua etmekteydi. Bu durum hz. Musa'nın çok hoşuna gitti, ama yaklaşıpta çobanın duasını duyunca şaşırdı.

Çoban Rab'ine şöyle yalvarıyordu:

*** Kurban olduğumAllah 'ım. Seni ne kadar severim, bir bilsen. ne istersen yaparım, yeter ki Sen iste. Sürüdeki en yağlı koyunu kes desen, gözümü kırpmadan keserim Sen'in için. Koyun kavurması güzeldirAllah 'ım, kuyruk yağını da alır pilavına katarsın, tadına yenmez olur.

Hz. Musa duaya kulak kabartarak çobana yaklaştı.

Çoban Duasına devam ediyordu:

*** Yeter ki Sen dile, ayaklarını yıkarım. Kulaklarını temizler, bitlerini ayıklarım. Ne kadar çok severim ben Sen'i. Sana çok hayranım.

Duydukları karşısında hz. Musa öfekeden küplere bindi, bağıra çağıra kesti çobanbın duasını:

Hz. Musa:

---- Sus, seni cahil adam! Ne yaptığını sanırsın?Allah pilav yer mi? Allah'ın ayakları mı var yıkayasın? Böyle dua olur mu? Külliyen günaha giriyorsun. Derhal tövbe et!

Çoban, Hz. Musa'dan azarı işitince kulaklarına kadar kızardı, utancından yerin dibine girdi. Bir daha böyle kendi kafasına göre dua etmiyeceğine gözyaşları içinde yeminler etti. o gün akşama kadar hz. Musa çobanın yanında durup ona temel duaları ezberletti.Sonra "Allah benden razı olur, iyi iş yaptım" diye düşünerek yoluna devam etti.

Hz. Musa o gece bir ses işitti, seselenen Rab idi:

**** ". Ey Musa! sen bugün ne yaptın? sen ayırmaya mı geldin buluşturmaya mı? Şu garip çobanı azarladın. Onun bana ne kadar yakın olduğunu anlayamadın. Ağzından çıkan lafı bilmese de, O çoban inancında samimi idi. kalbi temiz, niyeti halisti.

Biz kelimelere bakmayız, Niyete bakarız! kelemlere bakacak olsak yeryüyünde insan kalmazdı!

Biz çobandan razıydık. başkasına medih olan söz sana zemdir. Ona bal olan sana zehirdir. Sen işittiklerini inkar ve küfür saydın ama bilsen ki bir kabahati varsa bile, ne tatlı kabahattır onun ki"

Musa hatasını anlatı ertesi gün çobanın yanına gitti çoban duaya durmuştu yine, Ama dünkü heyecanından, samimiyetinden eser yoktu. Öğretildiği gibi yakarmaya gayret gösterdiğinden, aman bir yanlış laf etmiyeyim diye takılıyor, kekeliyor, terliyordu.

Hz. Musa, çobana ettiğinden pişman olup sırtını okşadı ve dediki:

" Ey dost, ben hatalıyım, ne olur affet. Bildiğin gibi dua et.Allah nazarında böylesi daha kıymetlidir.

Mesnevi'den alıntıdır.

bu hikayedeki gibi, insanları korkuya sürükleyerek bişeylerden alıkoymayın dolaylı olarak.

ben arapça bilmiyorum ama öğrenene kadar da arapça dualar etmeye, sureler okumaya devam edicem. Takdir Allah (c.c)'ın. başka da kimsenin değildir emin olun!.

Biz kelimelere bakmayız, Niyete bakarız! kelimelere bakacak olsak yeryüyünde insan kalmazdı!

Allah Razı Olsun