Jump to content
bernabp

Ölmüş Rahip Medyum Aracılığıyla Konuştu

Recommended Posts

dünyasInI degisen hicbir canlI öte tarafdan mesaj ceker gibi ne konusabilir ne haber verebilir, aynen tekrar ve yeniden dünyaya gelecegim diyenler gibi... bu tür olaylar tIpkI rekarnasyon olayI gibi, hic bir alim&ilahiyatcI tarafIndan varlIgI kabul edilmemis, teminatI hadisi serifleri kaynak gösterilerek ret edilmisdir. aynI zamanda bircok ilahiyatcInIn agzIndan böyle olaylarIn ölenlerden gelen bilgi degil, 3 harflilerin magrifeti oldugunu duydum.

'Hesaplaşma yok'muş(!)

Hıh,

Buna inanan;

''Allah vaadinden dönmez'' ayetlerini inkar eder.

Allah'ın vaadi de hesaplaşma, cennet, cehennem, kul hakkına dikkat etme...

Şeytan sözleri bunlar...

Neymiş rahip iletişime geçmiş.

O kesin bir şeytanın safsataları.

Ruh sandılar ya hemen inandılar!

'Hesaplaşma yok'muş(!)

Hıh,

Buna inanan;

''Allah vaadinden dönmez'' ayetlerini inkar eder.

Allah'ın vaadi de hesaplaşma, cennet, cehennem, kul hakkına dikkat etme...

Şeytan sözleri bunlar...

Neymiş rahip iletişime geçmiş.

O kesin bir şeytanın safsataları.

Ruh sandılar ya hemen inandılar!

size tamamen katılıyorum

ötelerin korkutucu olmasından çok bir genişleme,rahatlama,mutluluk ve huzur dolu olmasını çok isterdim şahsen...bu dünya algısında ve beden formunda deneyimlediğimiz şeyler ve öğrendiğimiz bilgilerle yaşam denilen olguyu tatmak ve sonrası için de çoğunluğu merak ve korkudan oluşan bir öte alem bilgileri ile bu süreci kör topal geçirmek ne zor..yukarıdaki bazı tanımlamaların doğru olduğunu düşünüyorum..bu dünyada iken kalbe yüklenilen bilgilerin ötelere geçildiğinde içtekinin dışa yansıması ile şekillenecek bir dünya algısı yaşayacağımızı da düşünüyorum..herkesin yapısal özelliğine uygun bir ortamda sonsuzluğa doğru süregiden bir yaşam söz konusu bence...negatiflerimizin bize orada zarar vermesi,pozitiflerimizin de mutlu olmamıza olanak sağlaması düşüncesindeyim..vAllahu alem tabii

bu tür komik safsatalara inanacak kerizler aranıyor.papa da üç keramet göstermeden papa olamıyormuş.sanırım çok pahalıya mal olmuyordur bu tür şeyle.r

Ne güldüm ama rahip bunları cehennemin dibinden söyledi herhalde çok mutluymuş tabi tabi :)

İmansız ruhlar hapsedilir kimseyle görüşüp irtibata geçemez imanlı bile olsa rüya ve murakaba dışında birisiyle iletişim kurması çok zordur..