Jump to content
Sign in to follow this  
bernabp

Hangi Hastanın Ne Zaman Öleceğini Bilen Köpek

Recommended Posts

[TABLE=width: 99%]

[TR]

[TD=colspan: 2]Hangi Hastanın Ne Zaman Öleceğini Bilen Köpek

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2] Canton, Ohio’da psişik bir köpek(Scamp) ölmek üzere olan hastaları önceden algılıyor ve garip havlamalarla bildirmeye çalışıyor. Hayvanların bu algılamalarıyla ilgili benzer bir vak’alar silsilesinde de Oscar adlı kedi yakında ölecek 25 hastayla ilgili isabetli algılamalarda bulunmuştu. İki yaşındaki bu kedi Rohode Adası’ndaki bir hastanede (Steere Hause Nursing and Rehabilitation Centre) tam isabetli algılamalarıyla yaygın basının da dikkatini çekmişti. Hatta bir tıp dergisinde(New England Journal of Medicine) hakkında uzun uzun yazılar kaleme alınmıştı.

Benzer şekilde 2007’nin ikinci yarısında da psişik köpek Scamp yaygın basını epeyce meşgul etti.(Pines Huzur Evi, Canton, Ohio). Huzur evi müdürü Adeline Baker, son üç yılda 40 hastanın öleceklerini önceden(kendine özgü hareketlerle) bildirdiğini söyledi. Bu köpek bebeklik aylarında bir kaza geçirmiş; sadece leğen kemiği kırılmakla kalmamış, bağırsağı da delinmiş. Tedavisi ve bakımı adı geçen bu huzur evinde yapılmıştı. Altı hafta içinde iyileşen Scamp, bu kurumda kalmayı sürdürmüş ve esasen söz konusu algılama yeteneği de iyileştikten sonra açılmış.

Halen adı geçen huzur evinde bulunan psişik köpek Scamp, ölmek üzere olan bir hastayı(ya da huzur evi sakini) önceden biliyor ve bu algılamasını; ya havlayarak ya da sürekli o hastanın kovuşunda dolaşarak belli etmeye çalışıyor.

Huzur Evi Müdürü A.Baker, açıklamalarına şunları da eklemekten kendini alamamıştır: “Ailelere ve buranın sakinlerinin gereksinimlerine karşı çok duyarlı bir hayvan… Durumu kötüleşen/rahatsızlanan birinin odasında sanki kamp kuruyor ve oradan çıkmıyor. O şahsın ölümü iyice yaklaşınca da; ya garip garip havlıyor ya da o şahsın yorganından ısırıp çekiştiriyor.”

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2, align: right][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2, align: right](KAYNAK: Psychic News, Oct.6’07)[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...