Jump to content
Sign in to follow this  
bernabp

Oskar Adlı Kedi Ölecek Kişileri Önceden Biliyor...

Recommended Posts

[TABLE=width: 99%]

[TR]

[TD=colspan: 2]Oskar Adlı Kedi Ölecek Kişileri Önceden Biliyor...

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]Oskar.jpg Oskar adlı bir kedi ölecek hastalardan eli kulağında olanları önceden algılayabilmektedir. Kedinin bu şekilde bir denemede 25 hastayı belirlemiş olması dünya basınında haber olmuştur.

Rhode adası’ndaki bir rehabilitasyon merkezinde bulunan 2 yaşındaki oskarla ilgili haberler İngiltere’nin önde gelen tıp dergilerinden “News England journal of medicine” de bile çıkmıştır.

Kedi ölmek üzere olan bir hastanın bu durumunu 2 gün önceden doktorlara (kendisine göre işaretlerle) bildirebilmektedir. Bu doktorlardan biri olan (Brown Üniversitesi profesörlerinden) Dr. David DOSA’nın verdiği bilgiye göre; Oskar, hastanın ölümü iyice yaklaşana kadar hastanın bulunduğu odaya girmemekte; zorlansa da hemen orayı terk etmektedir. Hastanın ölmesine 2 gün kalmışsa ( bazende 4 saat kalmışsa ), o hastanın bulunduğu odaya kendiliğinden girip, oyalanmaktadır, hatta çöreklenip yatağın üzerine yatmaktadır. “Oskar bu tanılarında hemen hemen hiç hata yapmamaktadır. Kedinin bu tutumu bir çok hasta yakını için teselli nedeni olmaktadır. “ diyen DR. Joan TENO (Brown Üniversitesi halk sağlığı profesörü) Oskar’ın genellikle hastanın son iki saatinde yakın çevresinde bulunmaya başladığını söylemiştir.

BBC tarafında yorum ve görüşüne başvurulan Illinois Üniversitesi’nden Thomas GRAVES şu açıklamada bulunmuştur:“Kediler sık sık sahiplerinin ya da başka bir hayvanın her zaman hasta olduğunu algılıyabilmektedir. Hatta kediler hava değişimleri ve depremleri bile önceden bilebilmektedir. Bunlar etüd edilmesi zor ama gerçek işte… Zannedersem sadece kediler değil, köpeklerde bizim algılayamadıklarımızı algılıyabiliyorlar.”

Bir defasında Oskar 313 numaradaki hastanın yatağının üzerine çıkıp çöreklenmişti. Hastanın torunu, kedinin niçin yatağın üzerinde olduğunu sorduğu zaman anne yanıtladı: “Çünkü kedi ,ananenin cennete gitmesine yardımcı oluyor.” Anneanne 30 dk sonra bedenin terk etmişti.

Bu konuda açıklamada bulunan doktorlardan Daniel MİLLS’e göre ; kediler, belirli rahatsızlıkları teşhis etmekte yetiştirilebilinir (Lincolu Üniversitesi). Aynı şekilde köpeklerde… Örneğin, bir köpeği kanser tanısı yapmak için yetiştirebilirsiniz ve şahıs kendisinde kanser başlangıcının farkına varmadan, köpek bunu algılayabilir.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2, align: right][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2, align: right](KAYNAK: Psychic News, Agu.11’07)[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...