Jump to content
  • 0
Hatice.

Aile Gecimi İcin Muska

Question

Muska ailede huzur olmasi icin dogrumu?gunahmi?

Yapan kisi buyu degil diyor inancli birine benziyor. Fikriniz nedir?

Birde okunmus su gondermis annemle baska biri buyuyu bozdum demis.yildizname ye bakmis benim icin. korktum gunah olur diye eve getirmedim kullanmadim. Neyapcam. Muskayida korktum aldim koydugum yerden.

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Kardeşim. içlerinde en hayır ve tek sevap olanı büyüyü bozmaktır...aile geçimi için olana bir şey diyemem lakin birbirinize bağlılık için olabilir.. en iyisi daha bilgili biri söyler sanırım..

• 0

Yapan yazan kişiye bağlı... Az çok durumun malumumuz Hatice... Şahsi görüşüm kendi duanı kendin et,bak o kadar güzel dualar var yürekten ALLAH'a sığın eşimle aramdaki engeller ne ise okuduğum dualar hürmetine ortadan kaldır RABBİM diye dua et... Ediyorsun şüphesiz fakat kimseye hocaya falan bişey yazdırma sen duanı et elinden geleni yap gerisini ALLAH'a bırak...

• 0

Yazdirdigimi ne yapiyim simdi peki

Yapan yazan kişiye bağlı... Az çok durumun malumumuz Hatice... Şahsi görüşüm kendi duanı kendin et,bak o kadar güzel dualar var yürekten ALLAH'a sığın eşimle aramdaki engeller ne ise okuduğum dualar hürmetine ortadan kaldır RABBİM diye dua et... Ediyorsun şüphesiz fakat kimseye hocaya falan bişey yazdırma sen duanı et elinden geleni yap gerisini ALLAH'a bırak...

Cok sagolun. En.caresiz animda oyle bi hata yaptim. Belki gunah degil bilmiy ama adam kotu bisey yazmiy dedi. Aylar sonra tekrar sordum.

• 0

Nihat Hatipoglu muska ile ilgili birseyler söyledi soru üzerine hayir olsun ser olsun genelleme muska haramdir, gecim üzerine yapilan muskalar dahi durum degismez bu gibi durumlarda bozma islemi dahi olsa herzaman kul Allah`a el acip bizzat yardim diler bundan ibaret..

• 0

Aile geçimi için muska dogru mudur yanlıs mıdır tartısılır ama ben sizin yerinizde olsaydım;

Aile içindeki sorun neyse acık acık konusmaya calısır..Sorun ne ise halletmeye calısırdım..Tabii bu tek basına olmaz,karsılıklı doğru iletişim kurmakla olur..Eşinizle derdiniz sıkıntınız neyse paylassanız,orta yolu bulmaya calıssanız daha güzel olmaz mı..?Önce sorunlarınızı süzgecten geçirip ne yapılması gerekiyorsa yapıp hala biseyler yoluna girmediyse ben artık Allah'dan yardım beklerdim...Hocalara,ona buna güvenmiyorum sahsen..Belki cok iyileri vardır içlerinde ona sözüm yok..Ne olursa olsun benim basvuracagım merci;Allahın divanı olurdu..

• 0

Oyle yapiy ama o an cok caresizlik icindeydim.esim oyle buyuk bir haksizlik yapmistiki gunah degil dediler diye mecbur hata yaptim. Sagolun bilgiler icin.