Jump to content
Guest 4143m

Salavat (Hacet Duası)

Recommended Posts

Guest 4143m

Huşu içinde perşembe, cuma, cumartesi yatsı namazından sonra 3 ihlas 3 fatiha 3 ayetel kürsi ve bu salavati şerifeyi 40 defa okuyanın her ne muradı varsa nail olur 4 güne kalmayıp. Allah'ın izniyle...

Ya Allah Ya Hayy

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme salli ala muhammedin nebiyyin adede men salli aleyhi minel ahyar.ve adede men lem yusalli aleyhi minel esrar.ve adede kataratil emtari ve adede evraki es'ar.ve adede enfasil müstağfirine bil eshar.ve adede ma kane ve ma yekunu ila yevmil haşari vel kahhar. ve salli aleyhima tekakbelleylü vennehar. ve salli aleyhi muhtele felmelevan.ve teakalel ferdadan.ve adede emvacil hibar.ve adederrimali ve kıfari beliğ ruhehu ve ervaha ehli beytihi minnettehiyyete vetteslime ve ala cemi ilenbiyai velmürselin.velhamdulillahi rabbil alemin.allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammedin bi adedi külli zerretin elfe elfe meretin.Allahümme salli ala muhammedin nebiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. subbühün kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketi verruhi rabbiğfir verham ve tacevez amma ta'lannü inneke entel eazzül ekrem.

Kaynak: h.Mustafa VARLI , Esma Yayınları

ben dün okudum arkadaşlar, forumda arama yaptım ama rastalayamadım umarım var olan bir konuyu açmamışımdır.. Allah dualarınızı kabul etsin inşallah hayırlısıyla...

canım illaki perşembe mi başlamamız lazım.mesela bugün başlasak olmaz mı

Guest 4143m

ben tam bilgili değilim bu konuda sadece kitapta böyle yazıyor ama ben içten edildiği zaman Allah katında kabul olacağı kanısındayım

Guest mrwe

arkadaşlar bundan 4 sene evvel sınava gireceğim zaman okuduğum bir duayı burda paylaşmak istiyorum.benim muradım bana hayırlı değildi belki olmadı ama çok kapılar açıldı önümde.sonra bu duayı evde tekrar buldum.içim sıkıldığı zaman yasinle beraber pek çok duayı okuduktan sonra bu duayı okudum ve güzel sonuçlar aldım.benim arapçam olmadığı için türkçe yazıyor ama kaynağını bilenler varsa düzeltebilirler.benim çok bir bilgim yoktur bu konularda ve sadece içimi rahatlatan bir dua.bi yerden yazmışım ama nerden hatırlamıyorum.dediğim gibi yanlış varsa düzeltirseniz sevinirim.selametle..

Salavat-ı Şerife

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme salli ala muhammedin nebiyyin adede men salli aleyhi minel ahyar.ve adede men lem yusalli aleyhi minel esrar.ve adede kataratil emtari ve adede evraki es'ar.ve adede enfasil müstağfirine bil eshar.ve adede ma'kane ve ma'yekunu ila yevmil haşari vel karar. ve salli aleyhi ma tekakbel leylü vennehar. ve salli aleyhi muhtelefel melevan ve teakalel aseran.ve kerrayel cedidan ve estakbel elferekdan.ve adede emvacil hibar.ve adederrimal ve kıfar ve belliğ ruhahu ve ervahe, ehli beytihi minnettehiyyete vetteslim.ve ala cemiil enbiyal velmürselin.velhamdulillahi rabbil alemin.

Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin bi adedi külli zerretin elf elf meretin.Allahümme salli ala Muhammedin nebiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ssubbühün kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruhi rabbiğfir verham ve tecavez amma ta'lemü inneke entel eazzül ekrem.

Birahmetike ya erhamerrahimin.Velhamdülillahi rabbil alemin.El Fatiha.

Bu Salavat-ı Şerifeye devam eden kimseye Hakk Teala rahmet nazarı ile bakar.Cehennemden azad eder bi iznillah.Melaikeler o kulun yargılamasını Cenab-ı Hakk'tan rica ve niyaz ederler.Derecatını arttırır,malına,rızkına ve ömrüne bereket verir ve her yerde sözü makbul ve hürmet bulur.Türlü türlü ilimler kendisine asan olur.Talebe imtihanlarında başarı kazanır.

Cuma gecesi yatmadan evvel Peygamber Zişan Efendimiz'i rüyasında görmek için kırk kere okuyup uyursa;bi iznillah muradına nail olur.

Üç gece yatsı namazından sonra üç İhlas-ı şerif, üç kere Ayet-el Kürsi,üç kerede Fatiha-i Şerife'yi okuyup Salavat-ı Şerife'yi okursa muradı her ne ise hasıl olur.

Ve her ne murat için okunursa dört güne varmayıp muradına nail olur bi iznillah.

İtikadına göre,hem meşayih ve ulama aleyhim rahmetü hazretleri bu Salavat-ı Şerife ile meşgul bulunurlardı.Kendilerine vird edinmişlerdir.

Müstean, ya Muhammed,ya Ebu Bekir,ya Ömer,ya Osman,ya Ali, ya Hasan, ya Hüseyin, ya Yahya ya Halim,ya ALLAH.La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azimi celle celaluhu.

Her kim bu Mührü şerifi okur ve ezberlerse Allah o kulunun dualarını makbul,tövbelerini kabul eder bi iznillah..

Hakk Teala bu Salavat-ı Şerife hürmetine kulun her muradını verir bi iznillah.

Guest cezgop

bunun arapca metni daha evla olmazmıydı

arkadaslar bu salavati serifeyi yazan kitaptan bende bir fotokopisini almistim.ol salavati yaziyordu.hatta bu salavati okurken icine his gelir demisti veren kisi.olup yada olmayacagina dair

Müstean, ya Muhammed,ya Ebu Bekir,ya Ömer,ya Osman,ya Ali, ya Hasan, ya Hüseyin, ya Yahya ya Halim,ya ALLAH.La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azimi celle celaluhu.

Her kim bu Mührü şerifi okur ve ezberlerse Allah o kulunun dualarını makbul,tövbelerini kabul eder bi iznillah..

Hakk Teala bu Salavat-ı Şerife hürmetine kulun her muradını verir bi iznillah.

mührü şerif dediğiniz sizden alıntı yaparak yukarıda koyultarak belirttiğim kısım mı .