Jump to content
Guest 4143m

Salavat (Hacet Duası)

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bir iki yerde daha buldum duayı burdakinde sanırım bazı hatalar var.Benim elimdeki bir kitapta da var.Bendeki nüshayı yolluyorum

Ya Allah Ya Hayy

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme salli ala muhammedin nebiyyin adede men salli aleyhi minel ahyar.ve adede men lem yusalli aleyhi minel esrar.ve adede kataratil emtari ve adede evragil escar.ve adede enfasil müstağfirine bil eshar.ve adede gatrı illa ma kane ve ma yekunu ila yevmil haşri velgarar. ve salli aleyhi ma teagabe leylü vennehar. ve salli aleyhi mahtelefelmelevan.ve teakalel asaran ve kerraral cedidan vestagbelel fergadan.ve adede emvacil bihar.ve adede rimali vel gıfari ve belliğ ruhahu ve ervaha ehli beytihi minnettehiyyete vetteslime ve ala cemiil ilenbiyai velmürselin.velhamdulillahi rabbil alemin.allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammedin bi adedi külli zerretin elfe elfe merretin.Allahümme salli ala muhammedin nebiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. subbühün kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketi verruhi rabbiğfir verham ve tecavez amma tealemu inneke entel eazzül ekrem.

Allah razı olsun ..

amma haram için okumaya.

Hak Tela bu selavatı şerife hürmetine muradını verir.

Lakin; sultanı enbiya sellalahü aleyhi ve sellem hazretlerinin şefeatinden mahrum kalır.

Sanırım ki, haram için okunduğu takdirde gerçekleşir ise peygamberimizin şefaatinden mahrum kalınır, yani harama okumayın gib anladım.

amma haram için okumaya.

Lakin; sultanı enbiya sellalahü aleyhi ve sellem hazretlerinin şefeatinden mahrum kalır.

aynen böyle teşekkür ederim yazdığın için

herkes nasıl etki yapacağını bilmem ben kendime olan etkisinden bahsettim

1 günde niye olmasın sadece perşembe günü başladım onu net yazabilirim

Allah herkesin duasını kabul etsin inşallah

• Like 1

Guest KiMyAcI

türkçe anlamı varmı acaba. anlamını bilirsek daha ii konsantre oluruz;)

Lakin; sultanı enbiya sellalahü aleyhi ve sellem hazretlerinin şefeatinden mahrum kalır.Ve her ne murad için okunursa dört güne varmayıp muradına hasıl olur.

Bu ne demek,duası kabul olur ama peygamberimizin şefaatinden mahrum kalır mı?Onun şefaatinden mahrum kalınacaksa dileğimizi olmasının ne önemi var:confused:Değermi peygamberimizin şefaatinden mahrum kalmaya :confused:.............

• Like 1

arkadaslar ben de iyi tarafından bakmaya calısıyorum ama acaba söyle olabilir mi yani dileği olur (haram olmasa bile) fakat dünya işi için dünyalık için okunursa peygamberin şefaatinden mahrum kalır

ya öyle bişi ise???

kime sorsak

arkadaşlar dikkat edin lütfen haram için okunmaya deniyor

bu ne demektir,helali haramı çoğumuz biliyoruz çok şükür,örnek vereyim yine de,başkasının nişanlısı kocası olan birini kendimize getirtmek için okursak haram işlemiş oluyoruz

amma haram için okumaya.

amma haram için okumaya yazıyo yani haram için okunsa bile Allah u teala duayı kabul eder o zaman Peygamberimiz Sav in şefaatinden mahrum kalırız

bu salavatın bir adı yok mu gurk farklı bir metin eklemis netten bakardık

hangisi dogru