Jump to content
Guest 4143m

Salavat (Hacet Duası)

Recommended Posts

Guest ankasimurg

çok güzel bir salavat Allah cc razı olsun

gurk kardeşim sizden ricam o dua kitabında arapça kısmı tarayıp bize link olarak ekleseniz allah rızası için

metinden emin olmak istiyorum

bi sitede bunu buldum

36.000 Salavat

Sizlerle Seyyid Ahmed Bedevi hazretlerinin tertib ettiği büyük salavatı şerife'yi burada paylaşmak istiyorum. Bu salavâtı şerifeyi üç defa okumak otuzaltıbin salavât okumak gibidir. Allah faydalandırsın. Amin.

Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahiym

Allâhümme salli alâ muhammedin nebiyyi men sallâ aleyhi minel ahyâr ve adede men lem yusalli aleyhi minel eşrâ ve adede fatarâtil emtâr ve adede emvâcil bihâr ve adeder- rimâli fiyl ğifâr ve adede evrâkil eşcâr ve adede enfâsil-müstağfiriyne bil' eshâr ve adede mâ kâne ve mâ yekûnu ilâ yevmil haşri vel karâr ve salli aleyhi mâ teâkebel-leylu vennehâr ve salli aleyhi mahtelefel melevânu ve teâkabel asarân vekerremel cediydân vestakbelel ferkadân ve belliğ rûhehu ve ehle beytihi minnât-tahiyyete vettesliym ve alâ elfe elfi merretin allâhümme salli alâ muhammedin nebiyyi ve alâ aâlihi vesellim subbûhun kuddûsun rabbunâ ve rabbul melâiketi verrûhu rabbiğfir verham ve tecâvez ammâ ta'lemu inneke entel eazzul ekrem.

Türkçe Manası

Allah’ım ! Nebimiz Muhammed’e salat ve selam et ; ona salavat getiren iyiler, ona salavat getirmeyen kötüler, yağmurların damlaları, denizlerin dalgaları, çöllerin kumları, ağaçların yaprakları, seherlerde bağışlanma dileyenlerin nefes alış verişleri, haşir ve her şeyin karar kılacağı güne kadar olan ve olmakta olan her şey adedince. Gece ve gündüz birbirini ardı ardına geldiği sürece ona salat et. Sabah ve akşam yer değiştirdiği ve öğle ve ikindi birbirinin yerini aldıkları, seneler yenilendiği, kutup yıldızları doğduğu sürece ona salat et. Bizden onun ruhuna ve ehl-i beytine, bütün nebi ve resullere selam ve tahiyyat ulaştır. Alemlerin rabbi olan Allah’a hamdolsun. Allah’ım ! Her zerre adedince milyon kere Muhammed’e ve al-i Muhammed’e salat et. Allah’ım ! Nebi Muhammed’e ve aline salat et. Allah münezzehtir, beridir. Bizim rabbimiz, bütün meleklerin ve ruhun rabbidir. Rabbim ! Bağışla ve merhamet et. Bildiğin günahlarımızdan geç. Çünkü sen en yüce ve en kerim olansın.

Maalesef bende Arapçasını bulamadım evde bazı kitapları taradım fakat yok.Bende İrfan Okulunda Oku isimli kitap var onda da latin harfleriyle yazılı.

bendeki dua kitaplarının birinde buldum bu salavatı

fakat okunuşu burda yazılandan farklı

en iyisi arapcasından okumak

• Like 1

arkadaşlar ben bilene sordum yani hem arapçayı dil olarak bilen hem ilahiyat mezunu hem de havas konusunda bilgisi olan bir sahsa

dedi ki bazı salavatlardan kısımlar var ve okurken kelimelerde kaymalar olmus

dogru okunusu su sekilde olucakmıs

El hayyu la Yemut

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme salli ala muhammedin nebiyyin adede men salli aleyhi minel ahyar.ve adede men lem yusalli aleyhi minel esrar.ve adede kateratil emtar ve adede evraki eş'ar.ve adede enfasil müstağfirine bil eshar.ve adede ma kane ve ma yekunu ila yevmil haşri vel garar. ve salli aleyhima takallet leylü vennehar. Allahümme salli ala seyyidina Muhammediv veala alihi küllemeh telefel melevan Ve te’agabel asaran ve kerraral cedidan vestegbelel fergadan ve beliğ ruhahu ve ervaha ehli beytihi minettehiyyate vesselam ve ala cemi’ evliya-i vel mürselin velhamdülillahi rabbil alemin. allahümme salli ala muhammediv ve ala ali muhammedin bi adedi külli zerratin elfe elfe merratin.Allahümme salli ala muhammedin nebiyyiv ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. subbühün kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketi verruh. rabbiğfir verham ve tecavez amma te'lannü inneke entel eazzül ekrem.

belki güleyciğin iyiniyeti ve temiz kalbi nedeniyle duası kabul olmuştur biz doğru halde okuyalım derim

isteyen alsın metni

teşekkürler

o baştaki el hayyu la yemut u anlamadım

acaba kopyalarken yanlıs mı aldım

yarın tekrar bakıcam

ya hayy ya allah değil miydi

• Like 1

benim anlamadığım bişey var şimdi biz bu salavatı perşembe cuma ve cumartesi 3 ihlas,3 ayetel kürsi 3 fatihadan sonra 40 defamı okuyacaz

bendeki dua kitaplarının birinde buldum bu salavatı

fakat okunuşu burda yazılandan farklı

en iyisi arapcasından okumak

meri sendekini ekler misin o nasıl?

arpcasını ekleyemem ama türkçe okunuşunu müsait olduğum ilk fırsatta yazarım buraya

kitabın üzerinde 4444 dua budur yazıyo

esma yayınlarının hazırlayan mustafa varlı