Jump to content
кυвiŁαу

Parayla Mutluluk Olur mu?

Recommended Posts

............ 1. İ M A N

............ 2. sağlık

............ 3. para

............ 4. para

.............5. para

.

.

.

Kuvvetli mümin kuvvetsiz müminden hayırlıdır

Para kalbe girmeycek ,cüzdanda bulunmasında problem yok ; hatta gerekli.... su geminin içindeyse tehlike .......geminin altındaki su ne kadar gürse menzile o kadar çabuk ve kolay taşır ......müminin zengin olması olması günümüzde belki de her zamankinden daha gerekli ..... Allah bilinçli Müslümanların helal kazancın ziyade etsin ......

• Like 1

Gerçek İhtiyaç sahipleri aç iken, ihtiyacı olmayanlar yolunu yordamını bulup yardım alıyor. Buna zenginler de dahil.

"Para mutluluk getirir mi?" sorusundan kasıt, muhtemelen "çok aşırı para" ama, Allah kimseyi açlıkla sınamasın,çünkü gerçekten aç olan ve gerçekten ihtiyacı olan insanlar "ben açım,ihtiyacım var" diye sokakta dolaşmaz, kimseden yardım istemez, verseniz de utanır almamaya çalışır, ya gider çaktırmadan gece geç vakitlerde çöp karıştırır,pazar yerlerinde pazarcıların artıklarını karıştırır, ya da aç aç uyur.

Parayla mutluluk degil firavun bile olur. Paranin alamayacagi tek sey ölumsuzluk ve Allahin devasini vermedigi hastaliklar. Paran varsa, sagliginda yerindeyse kralsin bu alemde.

Mutluluk parayla olurmu diye sorulsaydi hayir derdim ama parayla mutluluk oluyor,tabiki sağlıkta yerindeyse,hatta bazen sağlık için bile para lazım olabiliyor :)

bana göre olur paran varsa sağlıklı da olabilirsin aşkı da bulursun ama sahte ama gerçek buluyorsun ya boşver mutlu da olursun onları sayarken :) oluyormuş işte

Parayla elbetteki mutluluk olur ama paraya tapmamak sarti ile ve elbetteki sadece para yetmez onun icin Allahtan maddi ve manevi bolluk ve bereket istenmeli,afiyet istenmeli.Fakirlik bizlere din adina cok gurur verici birseymis gibi ogretilsede yillarca kandirildik,fakirlik erdem olsa peygamberimiz fakirlikten Allaha siginma dualari ogretmezdi.Allahim tum ihtiyaci olanlara maddi ve manevi zenginlik versin.

Olur mesala su an param fazla olsa calısırken eve tadilat yaptırmazdım .Insaat kumunu cimontosunu cekmek zorunda kalmazdım.Evin,banyosu,mutfagı bitince bir de ise giderken hem kum tozu olmus eşyaları nasıl temizliyecegim diye kara kara düsünmezdim.Bastırırdım parayı sıfır ev alır kendime eziyet etmezdim cok ta mutlu olurdum.

suan mutlu olmam icin paraya ihtiyacim yok mesela. param oldugu icin degil.

parayla satin alinacak bir sey degil istedigim