Jump to content

Recommended Posts

1999'un başlarında, canlı ve derin atmosferli gothic metal hedefiyle kuruldu. Bütün grup üyeleri tecrübeli kişiler. Hepsi müziklerine canlılığı nasıl vereceklerini biliyor, sonuç olarak kaliteli kompozisyonlar ve olgun aranjmanlar çıkıyor ortaya.

 

"Darkwell" 1999'da Avusturyalı "Napalm Records" ile anlaştı, ve Mart 2000'de çıkış albümleri olan "Ssupiria"yı kaydetti. Müziklerinde narin ve güçlü bayan vokal ile ezici gitar tonlarını temel aldılar. Stüdyo aşamasından kısa bir süre sonra aynı müzik şirketinde oldukları, gothic metalin önde gelen isimlerinden "Tristania ve The Sins Of Thy Beloved" ile turneye çıktılar. Bu turne başarıyla sona erdi: "Wave Gothic Meeting"e (1) daha albümleri piyasaya sunulmadan davet edildiler, ardından da "Graveworm ve Vintersorg" ile turneye devam ettiler.

 

2002 yılında "Conflict of Interest" isimli 2. albümleri piyasaya sürüldü. Yine karakteristik karanlık atmosfer ve melaike feminen vokal... Bu albümün çıkışının ertesinde ise "Eurorock, Skeleton Bash ve 666" festivallerinde çaldılar.

 

2003, vokalistleri "Alexandra" ile yollarını ayıran "Darkwell" yeni bir vokalist için araştırmalara başladı.kısa bir zaman sonra "Stephanie"yi keşfettiler ve vokale daha çok vurgu ve özgünlük kattığında hemfikir oldular. "Stephanie"nin anlamlı ve güçlü sesi bu zaman itibariyle "Darkwell"in geçmişi, şu anı, ve geleceği olacaktı.

 

Birkaç stüdyo çalışmasından sonra "Stephanie" ilk canlı performansını görkemli bir şekilde "Wave Gothic Meeting"te gösterdi. "2003 Summer Breeze"de enerjik sahne şovu ve sesiyle herkesi tekrar büyüledi. O zamandan sonra her şey çok netti: "Onun sexapeli ve yüksek ısıdaki sahne şovu tam anlamıyla sahneyi yakıp kül ediyor, izleyicilerin gözlerini ve kalplerini aydınlatıyordu. O sanki ateşperisi gibi, yağdan bir denizin üzerinde dans ediyor, herşeyi aniden tutuşturuyordu"

 

"Darkwell"in yeni albümü "Metatron" gecenin ve ateşin birleşimi gibi. Adeta dinleyicinin kalbini yakıyor. Güçlü ve feminen vokal, notalarla yazılmış kompozisyonları silip süpürürken doğru şekilde kullanılmış gitarlar yine temeli oluşturuyor. Tabi buna adeta tüm gothic metal camiasına meydan okuyan bateriyi eklemeden geçemeyiz. "Metatron" gothic metalin feminen büyüsünün başlangıç tarihi olarak isimlendirilebilir.

 

Ülke : Avusturya

Tür : Gothic

Firma : Napalm

 

Elemanlar :

Vokal: Stephanie Luzie

Gitar: Mathias Nussbaum

Bas Gitar: Roland Wurzer

Bateri: Moritz Neuner

 

 

Albümler

 

2000 - Suspiria

2002 - Confilict of Interest

2004 - Metatron

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...