Jump to content
Sign in to follow this  
Der Makabre Tanz

Flowing Tears

Recommended Posts

Flowing Tears (eski bilinen adıyla Flowing Tears & Withered Flowers) Saarbrücken çıkışlı takdir edilesi iki albümden sonra, ‘Swansongs’ (1996) ve ‘Joy Parade’ (1997), artık birçoğumuzun aşina olduğu bir grup. Her iki albüm de İtalyan-Hindistan menşeili Seven Art Music’ten piyasaya çıktı. [nasıl bir şirket lan bu?(normanbates)]

 

Grup Almanya çapındaki performansları sayesinde erken ünlenmiş kariyerlerinin temelleri gittikçe sağlamlaşıyordu. . Grubun en önemli tecrübelerinden biri 1997’de Norveçli gotik grup The 3rd & The Mortal ile Avrupa turuna çıkmaları oldu. Yollarda geçirilen zaman, grubun kuruluş tarihi olan 1994’ten beri elde edilen en büyük tecrübeydi.

 

1999 yılında ‘Swallow’ adlı EP’nin aynı isimli parçası içerdiği gotik melodiler ve Stefanie’nin mükemmel vokali sayesinde insanların Flowing Tears’a olan ilgisini çoğalttı. Bu EP ile beraber Rock Hard dergisi çıkardıkları derleme cd de grubun parçasına yer verdi.

 

Century Media ile anlaştıktan sonra grup üçüncü albümleri olan ‘Jade’ için Waldemar Sorychta ile Hagen’in meşhur Woodhouse stüdyolarına kayda girdiler. Jade’in içerdiği on iki parça, hangi yıl olursa olsun dürüst duyguların ve bazı sakin dakikaların her zaman vazgçilmez olduğunu ispatlıyordu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...