Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Poisonblack ne Finlandiya’dan çıkan sıradan bir gothic metal grubu ne de bazı grupların yaptığı gibi ara verdiklerinde şarkılar yaptığı bir yan proje grubu.. “Bu bir proje grubu değildir! Tüm kalbim ve ruhum Poisonblack’in içindedir” diyor Ville Laihiala..

 

17 senedir metal camiasında bulunan Sentenced frontmani, artık tüm uğraşını gitar üzerine odaklamaya karar vererek 2000 senesinin sonlarına doğru Poisonblack’i kurdu.. Daha önce bir çok grupta çalmış olan Oulu’lu oldukça yetenekli yakın arkadaşlarını bir araya getiren Ville, bu ekibe “kardeşim” dediği Janne Kukkonen’i de bas gitarist olarak dahil edince kadro tamamlanmış oldu.. Elemanların hemen hepsinin iyi bir müzik geçmişlerinin olmasının yanı sıra paylaştıkları vizyonun da aynı olması grubu daha sağlam bir yapıya kavuşturdu..

 

“Albüm kaydı için stüdyoya girdiğimizde sanki herkes birbirinin aklını okuyordu, herkes şarkıları nasıl istediğimi biliyor gibiydi” diye açıklıyor Ville, ilk albüm Escapexstacy’nin kaydı sırasında grubun taşıdığı uyumu..

 

Konsantresini tamamen gitara yoğunlaştıran Ville, kendisine vokalist olarak daha önce Sentenced’ın alt grubu olarak sahne alan Charon’un vokalisti J.P. Leppäluoto’yu seçti ve kısa sürede temasa geçerek Poisonblack’e katılmasını sağladı..

 

“Yaptığımız müziğe uyacak en iyi solist O’ydu. Sesinin yaptığımız müziğe tamamen oturacağını ve müziğimize daha karanlık fakat melodik bir hava katacağını biliyordum”

 

Şarkı sözleri sorulduğunda Ville gülümsüyor: “Albümün ana teması şehvet, bağımlılık, seks, ateş, ölüm.. Kısacası kendi zihnimde bir yolculuğa çıktım ve oradaki şeytanlarla dans ettim..”

 

Albümün tüm sanatsal çalışması ise Sentenced bateristi Vesa Ranta tarafından yapıldı, ki Ranta daha önce de Sentenced’ın The Cold White Light albümünün tasarımını da yapmıştı..

 

Escapextacy, kendi şeytanlarınızla dansetmek için tam aradığınız soundtrack – sadece en derininizde sakladığınız bedensel arzularınıza kadife bir geçiş sağlayan basamak, bu albüm..

 

 

Ülke : Finlandiya

Tür : Gothic

Firma : Century Media Records

 

Elemanlar :

Vokal, gitar: Ville Laihiala

Gitar: Janne Markus

Bas Gitar: Antti Remes

Bateri: Tarmo Kanerva

Klavye: Marco Sneck

 

 

Albümler

 

2003 - Escapexstacy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...