Jump to content

Recommended Posts

Sunterra; ateşle yeryüzünün birleşimi , güneş ve kendi gezegenimiz arasındaki bağ , güneşten gelen ışık ve toprak anadan gelen hayat.. Adlarını bu şekilde tanımlayan grup müziklerinde de yansıtmaya çalışıyor bu tanımlamayı.

 

1994'te kurulan grubun öyküsü de ilginç , baterist Mick bir ilan hazırlar ve bassçıları Chris gazeteye ilan verir ve grup kurulur . Çok bir basarı sağlayamazlar ve 98'de tarzlarında değişiklik arayışına girip sertlikten uzaklaşırlar.

 

Daha melodik,klavyenin agır bastıgı bir tarz cıkartırlar ortaya ve gothic metalde basarılı gruplara eklenirler.Vokal Lilly ve özellikle Carlos'un katılımıyla grup bugünkü halini alır ve cidden cok büyük gelismeler kaydeder.

 

İlk demoları "in diebus illis" ile adlarını duyurmayı basarırlar ve Avusturya ile komsu ülkelerinde pek cok basarılı konserlerle kendilerini gösterme fırsatı bulurlar."The Gathering","Tanzwut","The atre of Tragedy" gibi gruplarla turnelere giden grup organizatörler ve yapımcıların da ilgisini cekmeyi basarır.

 

2002de cıkan Lost Time albümleri ilk profesyonel calısmaları olmakla birlikte,gruba metal müzik dünyasında saglam bir yer edindirir ve 2005e gelindiginde Graceful Tunes albümleri artık bulundukları yeri kalıcı ve saglam kılar.

 

Grubun parcaları tamamiyle melodik ögelerle,melancolic duygular,umutsuzluk umut ikilemi,agresif temalar ve tüm bunlarla birlikte hareket katan dinamik notalardan olusmakta.Brutal vokal ve soprano uyumunun en güzel görüldügü gruplardan belki de..Ve gruba has olan en önemli özellik de brutal vokallerde kendini gösteren Carlos [Karl Heinz Krug] un aynı zamanda o gürül gürül vokalinden sonra hic beklenmeyecek derecede yumusak,duygusal,hüzünlü flüdü.

 

Fields of Pain parcasının girisinde duydugumuz o hüzünlü,umutsuz ve bir okadar da umutlu flüt melodileri parcanın tüm ruhunu yansıtıyor insana,bambaska bir dünyada buluveriyorsunuz kendinizi,parcanın icindeki o yarattıkları dünyaya gidebiliyorsunuz sadece birkac melodiyle.

 

Gothic metal adına gelecek vaad eden gruplardan Sunterra,yaptıkları müzik,tarzları,grup icindeki uyumları,duygu fıskıran melodileri ve iste beni anlatıyor dediginiz sözleriyle iyi yerlerde olmayı hak ediyor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...