Jump to content
Sign in to follow this  
Der Makabre Tanz

The Sins Of Thy Beloved

Recommended Posts

The Sins Of Thy Beloved

 

TSOTB 1996 Kasım ayında Sting, Glenn Morten ve Arild tarafından kuruldu. Daha sonra Ola, Anita ve Ingfrid ile tanıştı. O zamanlar grubun adı “Purgatoryédi, ama aynı adı taşıyan çok fazla grup olduğundan – en az 3 tane amerikade- adlarını “All Alone”un piyasaya sürülmesinden önce “The Sins of Thy Beloved” şöklinde değiştirdiler.

 

3 aylık bir çalışmadan sonra grup Şubat 1997’de birkaç demo şarkı kaydetmek için stüdyoya girdi. Demonun yapımcılığını “September When” geubunun bassçısı Gulleiv Wee üstlenmişti. Bustüdyo çalışmasından sonra TSOTB, 3 demo şarkı içeren “All Alone MCD”yi italyan şirketi “Nocturnal Music” aracılığıyla piyasaya sürdü. Eylül 1997’de grup 2. klavyecisi Anders ile tanıştı.

 

Ocak 1998’de yapımcılığını Terje Refsnes’in üstlendiği “Silent Pain” Sound Suite Studio’da kaydedildi. Bu kayıt ayrıca Pete’in de yer aldığı ilk albümdü. Bu kayıt arasında “Napalm Records”unda bulunduğu birkaç şirkete gönderildi ve ardından Mart 1998’de grup “Napalm Records” ile anlaşma imzaladı. Ağustos 1998’de TSOTB ilk albümlrei “Lake of Sorrow”u kaydetmek çin stüdyoya girdiler. Bu albümde “All Alone MCD”de yer alan iki şarkının –All Alone ve Worthy Of You– daha iyi düzenlenip yeniden kaydedilmiş versiyonalrı bulunuyordu. Albümün kapak fotoğrafları Petter Hefre tarafıdnan çekilip Tor Søreide tarafından düzenlenmiştir.

 

Gruptaki her üyenin müzikal geçmişi farklı. .nerdeyse gruptaki herhkes gençliğinde çeşitli grupalrda çalmış. Pete, bugüned birkaç grupta çalıyor ama içerlinden en çok irlanda halk müziği yapan “The Tramps” ile alakalı.

 

Konu grubun adına gelince “The Sins of Thy Beloved” adı tamamen grup üyelerinin yaratıcılığının sonucu. Başka bir deyişle 100% hayal ürünü yani hiçbir kitap, film vb.den değil.

Mart 1997’de grup üyeleri grubun adına karar verirken, adın grubun yaptığı müziğin yanı sıra liriklerinide yansıtmasını istediklerinden dolayı eski bir ingilizce kelime –Thy- kullanmaya karar vermişler.

 

 

Ülke : Norveç

Tür : Gothic

Firma : Napalm

Resmi Sitesi: -

Elemanlar :

Ola Aarrestad : Bas Gitar

Arild Christensen : Vokal, Gitar

Stig Johansen : Bateri

Glenn Morten Nordbø : Vokal, Gitar

Ingfrid Stensland : Klavye, Keman

 

 

Albümler

 

1997 - All Alone

1998 - Lake Of Sorrow

2002 - Perpetual Desolation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...