Jump to content
  • 0
Hak Aşığı

Yeni Evli Çiftler ve Oruç.

Question

Arkadaşlar Merhaba.

Benim sorum şu bilenlere ve duyanlara.

Daha öncede duymuştum ama bekar olduğum için araştırmak sebebini öğrenmek aklıma gelmedi.Ama 15gün falan önce arkadaşım evlendi . Yakın çevresi,eşinin ailesi,kendi yakınları vs demişler ki "siz oruç tutamazsınız ,kırklısınız"diye.Bana sordu ben tutmak istiyorum orucumu ama böyle söylediler aklım karıştı varmı böyle bişey vs diye.Bende yıllar önce birinden duymuştum duyduğumu söyledim ,onların söylediği gerekçe mantıksız nefis işi ,kişinin elinde olan bişey bu tabi ama kafa karıştırmışlar... Nette bakındım Kur'an-ı Kerim'de hadislerde oruçla ilgili böyle bişey yok... Sanırım insanların eski aile yaşantısına göre çıkardığı bişey...

Sizin bu konuda fikriniz yada duyduğunuz bişey varmı???

20 kişi okumuş kimsenin fikri yok mu yaa:))

• Like 2

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

40lı ne demek yaa saçma sapan şeyler uydurmuşlar

• Like 2

• 0

24 saat oruçlu olmayacaklar ya bunlar iftardan sahura kaç saat var degerlendirecekleri...öyle saçma şey mi olur,keyfi nefsimize uyalım diye farz olan orucu bırak:) oruç tutulamayacak durumlar ve hükümler bellidir içlerinde yeni evli olmak yok :D

• Like 3

• 0

Saçma sapan hurafeler...Acaba taze çift oldukları için birbirlerine arzulamarını engelliyemezler diyemi uyduruldu ilk aklıma gelende bu oldu valla.

• Like 2

• 0

Saçmalıklar dizisine bir şey dahamı katıldı oruçda tutulur namazda kılınır abdestli olmak şartıyla.

• Like 1

• 0

o zaman seneye daha sıcak olucak evlenmek lazım :rofl:oruç tutmamak için,tövbe Ya Rabbi:confused:

• 0

Arkadaşlar esprili kendinize has yorumlarınızla bende güldüm.:) Malesef ki insanların uydurması ve akıl karıştırması işte

lalyüreğim senin bahsettiğin sebep için bende öyle dediklerini düşündüm ama kişinin nefsi ile alakalı ...

teşekkürler yorumunuz için