Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
zmhri

Arkadaşlık Üzerine Tavsiye Lütfen

Question

Arkadaşlar dün 18 yıllık arkadaşım,dostum,herşeyimi paylaştığım kardeşim dediğim insan çok büyük bir kazık attı çok hassas olduğum bir konu üzerine yani ailem hakkında bir yalan söyledi.Amaç tamamen beni incitmek üzmek kötü hissettirmekti.Şimdi napmam gerektiğini bilemiyorum benim bu insana karşı en ufak bir hatam yokken o böyle bir şeyi nasıl yaptı hala aklım almıyor.Onun gelip benimle konuşmasını bekliyim diyorum hiçbir şey yokmuş gibi davranıp arayı soğutıyım yavaş yavaş...Ama bir de içimden hesap sormak geliyor,yediremiyorum sindiremiyorum gidip bağırıp çağırmak istiyorum dün yapıcaktım ama annem zor tuttu şu an sakinim ama hala ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Yokmuş gibi davranıp Allah'a havale etsem rahat vermicek bana biliyorum arkamdan daha fazla yalan uydurmasından da korkuyorum...

18 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Hiç hesap da sorma,boşver...En hassas yerinden vurmakla sana yapacağını yapmış..Değmez yani sen üzüldükten,kırıldıktan sonra hesap sormaya..Arkadasını da bir kalemde silme cesaretini göster ve yoluna devam et derim ben..

• Like 1

• 0
Hiç hesap da sorma,boşver...En hassas yerinden vurmakla sana yapacağını yapmış..Değmez yani sen üzüldükten,kırıldıktan sonra hesap sormaya..Arkadasını da bir kalemde silme cesaretini göster ve yoluna devam et derim ben..

En temizi.Ama aynı zamanda yaptığının ne kadar iğrenç bir hareket olduğunu anlamasını,yüzüne vurmayı istiyorum ama bunu yapan insan onu takar mı orası da ayrı dava :) utanıcağını sanmıyorum pek.

• Like 1

• 0

neyapmak mi , bidaha hic kosmamak ve görüsmemek üzere , Allaha havale et

• Like 1

• 0

yaptıgının yanlış oldugunu bildirmeden hiç bir şey olmamış gibi davranırsan o asla neden ondan uzaklaştıgını bilmeyecek..yediremediğin sindiremediğin şey içinde dert olur hele ki aileyle ilgili bir mevzu ise...susup kalmamalısın bence .beni ve ailemi incitenin her zaman karşısında olurum kim olursa olsun...belki mantıklı bir açıklaması vardır...konuşmalısın sormalısın ondan sonra elbette yolunu ayırmaya karar verdiysen hayatından çıkarırsın....

• Like 1

• 0
yaptıgının yanlış oldugunu bildirmeden hiç bir şey olmamış gibi davranırsan o asla neden ondan uzaklaştıgını bilmeyecek..yediremediğin sindiremediğin şey içinde dert olur hele ki aileyle ilgili bir mevzu ise...susup kalmamalısın bence .beni ve ailemi incitenin her zaman karşısında olurum kim olursa olsun...belki mantıklı bir açıklaması vardır...konuşmalısın sormalısın ondan sonra elbette yolunu ayırmaya karar verdiysen hayatından çıkarırsın....

İçimde en ufak bir şey kalmadı valla ya nasıl konuşabilirim bilmiyorum o kadar sinir oldum ki adını duyunca midem bulanıyor artık.

• 0

Bu tür konularda biraz kalpsiz olmak işe yarıyor ama bunu da herkes yapamaz.Hiçbir zaman bana zararı dokunmamış olan bir insanla bile bağımı koparabilir ya da araya mesafe koyabilirim.Herhangi birisinin eksikliğini hissetmiyorum.Çoğu insan için telefonun şarjının bitmesi,kapanması hayatın durması ve kaos demek.Ben 13 gündür telefon kullanmıyorum.

• 0
Bu tür konularda biraz kalpsiz olmak işe yarıyor ama bunu da herkes yapamaz.Hiçbir zaman bana zararı dokunmamış olan bir insanla bile bağımı koparabilir ya da araya mesafe koyabilirim.Herhangi birisinin eksikliğini hissetmiyorum.Çoğu insan için telefonun şarjının bitmesi,kapanması hayatın durması ve kaos demek.Ben 13 gündür telefon kullanmıyorum.

Telefon konusunda sana katılıyorum..Telim bozulunca cok sevindim,rahatladıgımı hissettim.. İnsan,kendine yetebilmeli bence herseyden önce :)

• 0

arkadaşlık çok ince bir konu ,insan önce kendine yetebilmeli ,

sonra uzun zaman almış arkadaşlarına sahip çıkmalı dostluklar kolay gelişmiyor ...

benim tavsiyem acele karar verme iyi düşün ondan sonra adımını o yönde at ...

• 0

Konuş. Açık açık konuş ve ondan açıklama iste.

Kaç yıllık arkadaşın sonuçta.

Sana izah etmek zorunda bazı şeyleri.

İletişim kurmaktan kaçtığımız için ne yazık ki problemleri çözemiyoruz.

Üstünü kapatıp geçmekle nereye kadar devam edebilir ki?

Bir adım atmak lazım. Ne hissettiğini bildirmelisin.

Hatasını anlamalı.

• 0

kendi basima geldiginden biliyorum , konusmaya da degmez böyle insanlarla ... vururum tekmeyi ve bidaha konusmam , hayatta böyle insanlar oldukca sknti cekersin ... okdr diyorum