Jump to content
devrikcumle

Okuma Notları...

Recommended Posts

İnsanın bir tek ve hep aynı yaşamı yoktur. peşpeşe eklenen bir çok yaşamı vardır ve çektiği acıların nedeni de budur.

chateaubriand

paul auster/yanılsamalar kitabından...

• Like 3

Guest Tuglasalatasi

Kitabın özeti bu mu :) başka not yok mu

benim bedenimde iki ruh vardır! biri diğerinden ayrılmak ister...

goethe/faust

benim istediğim unutmak doktor, ölmek değil. haplar beni uyutacak ve kendimden geçtiğim sürece ne yaptığımı düşünmek zorunda kalmayacağım.orada olacağım ama orada olmayacağım da, orada olmadığım ölçüde de korunmuş olacağım.

neye karşı korunmuş?

kendime karşı.bana bir şey olmayacağını bilmenin verdiği dehşete karşı...

paul auster/yanılsamalar kitabı.

benim istediğim unutmak doktor, ölmek değil. haplar beni uyutacak ve kendimden geçtiğim sürece ne yaptığımı düşünmek zorunda kalmayacağım.orada olacağım ama orada olmayacağım da, orada olmadığım ölçüde de korunmuş olacağım.

neye karşı korunmuş?

kendime karşı.bana bir şey olmayacağını bilmenin verdiği dehşete karşı...

paul auster/yanılsamalar kitabı.

ilgi çekici bir kitaba benziyor

• Like 2

şimdiye kadar nasıl yaşadıysan gene öyle yaşayacaksın sanırsın. sonra beklenmedik bir anda biri çıkar gelir. etrafındaki kimseye benzemez. kendini bu yeni insanın aynasında görmeye başlarsın. var olanı değil, sende eksik olanı gösteren sihirli bir aynadır ve sen bunca zaman aslında hep bir eksiklik duygusuyla yaşadığını bilmediğin bir şeye hasretlik çektiğini anlarsın. şamar gibi iner hakikat suratına...

c.palahniuk/gösteri peygamberi.

• Like 3

....

içime kuşku doldu,çok geçmedende bu kuşkularımdan kuşkulanmaya başladım. bir düşünce karşı düşünceyi getiriyordu aklıma, bu karşı düşünce ilk düşünceyi siler silmez üçüncü bir düşünce oluşup ikinciyi siliyordu.

p.auster/yanılsamalar kitabı

...

mucizeler olabileceğine kendimizi ikna edebilmek için, sanırım hepimiz hiç olmayacak şeylere inanırız...

.....

yalnız kalmamın günlerimi kendi içimdeki karanlıkta geçirmenin daha iyi olduğunu anlamıştım....

p.auster/yanılsamalar kitabı

kızı sakinleştirmek ve dinlenmesini sağlamak için balığımın hikayesini anlatıyorum. bu ömür boyu sahip olduğum altı yüz kırk birinci balık. tanrının yarattığı başka bir canlıya bakmayı ve sevmeyi öğrenmem için ailem yıllar önce ilk balığımı almıştı. sahip olduğum altı yüz kırk balıktan sonra öğrendiğim tek şey, insanın sevdiği her şeyin bir gün öleceği oldu. o özel kişiyle karşılaştığın ilk anda, onun bir gün ölüp toprağın altına gireceğine emin olabilirsin.

c.palahniuk/gösteri peygamberi

Guest Ruhenâ

ölümden öte yol, var mı?