Jump to content

Question

Merhaba arkadaşlar. Bebeklerde anemi (kansızlık) için bildiğiniz doğal yöntemler var mı? Meyve sularından tutmuş doğal bitkisel kürlere kadar.

Dün kan tahlili yaptırdık. Kızımın kan değerleri düşük çıktı. öyle aşırı düşükte değil sadece normalde olmasından az çıktı.

Gene şu demir ilaçlarından içirmek istemiyorum. geçici tesiri var. 3-4 ay sonra gene aynı oluyor.

Menümüze neleri ilave etmeliyiz neleri tüketmeliyiz bu konuda forumumuzun tecrübeli annelerinin tavsiyelerine ihtiyacım var. :)

bu arada kızın 12 aylık :)

(laboratuar sonuçlarından anlayan varsa copy yapa bilirim)

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

geçmiş olsun ..benim bildiğim haşlayıp tavuk ciğeri yedirebilirsin.. harnup pekmezi verebilirsin bı ikisi bayağı işe yarıyor bu konuda..portakal suyuda kan yapar diye biliyorum

• 0

cevabın için teşekkür ederim

harnup keçi boynuzu mu? ahh ondan burda zor bulurum :confused:

• Like 1

• 0

Anne değilim ama etrafda duyduklarım okuduklarım ve merakımdan araştırdıklarımdan bilirim ;

kansızlık için b12 vitamini etkili imiş bunun için ciğer en uygunu bebeğiniz küçük olduğu için sanırım yedirmekde vs zorlanabilirsiniz

keçi boynuzu da etkili ama bulamıyorsanız pekmezide olur ki bebek için pekmezi yedirmek daha kolay

aslında yetişkin olsa verilecek örnekler çok ama bebek olunca ne iyidir ne yedirilir ilaç dışında hangi bitkiler besinler iyi gelir bunu kestirmek zor...

• 0

arı sütü doğal bir besin kaynagı ...

ben küçükken zayıftım babam bana balık yağı hapı içirirdi ...