Jump to content
Guest eminetan

Ho'oponopono Yöntemini Uygulayan Var mı?

Recommended Posts

esrardede, öncelikle sarkastik mesajından biraz rahatsız olduğumu belirtmek isterim..antik bir yöntemi böyle alaylı iki cümede özetlemen ve onu uygulamaya çalışan insanları böyle görmen saygısızlık bence.Genelleme yapma, çünkü ben müslüman değilim..Bu yöntem Allah inancı olanlar için de uygun, çüünkü inandığın güce söylüyorsun o dört arınma cümlesini.ayrıca islamdaki tevekkül anlayışıyla da büyük ölçüde kesişiyor..Bence kitabı okumayı dene, ya da sana ters geliyorsa basitçe konuyla ilgilenmeyi bırak.Ben bu yöntemi uyguladığım birkaç konuda mucize diyebileceğim çok güzel sonuçlar elde ettim, bu yüzden yöntemi seviyorum ve elimden geldiğince uyguamaya çalışıyorum..Belki sadece psikolojiktir bilemiyorum ama işe yarıyorsa neden uygulamayalım?

daha ne kadar saçma şeylerle uğraşacak müslümanlar..

yahu bunların hepsi doğru dürüst Allah inancının olmayan ,hayattan bezmiş, çaresizlik ve yalnızlık içinde yok olup gideceklerini düşünen insanların bulunduğu ülkelerden geliyor..

bizde dua vardır.. hellallik alma vardır.. Allahtan isteme vardır. Nefis mücadelesi vardır..

kendimi düzelttim deliler kurtuldu.. özür diledim yok affet dedim mail geldi..

kimden?:D

bu yöntemde islama ters birşey göremiyorum ben. Sonuçta Allah a seni seviyorum demek, af dilemek ve şükretmenin nesi kötü anlayamadım. saatlerce tv karşısında vakit geçirir insanlar, saatlerce dedikodu yapar, bunlar gayet hoş karşılanır ama karşılarına kalıplaşmış yaşamlarından farklı birşey çıktımı direk inkar yoluna giderler. Bunlar sanki cahiliye devrini anlatıyor bize bence.

Hangi duanızı ederken öncelikle Allah a seni seviyorum demeyi aklınıza getirdiniz? önce bunları bi düşünün

ben müslümanlara dedim zaten.. seni ilgilendirmiyor yorumum..

ayrıca bunu islam inancıyla bağdaştırmaya çalışman yok işte örtüşüyor falan demen anlamsız ve ucuz.

söylediklerin işte müslüman olmayanlarda da olur bunlar önemli olan arınmak işte ye çıkıyor..

boşuna mı dünyanın her tarafında yoga yok uzakdoğu felsefesi, buda vs. pohpohlanıyor.. ben yemem bunları.. hiç bir müslümanın da yemesini istemem..

-buradan aşağısını okumayabilirsin..-

aman bana karışmayın da napıyorsanız yapın ben kendi müslümanlığımı yaşayayım demek münafıklıktır.. müslümanların adam gibi müslüman olmaları için anlamlı düşüncelere sahip olmaları elimden geleni yaparım. söylerim..

bir kişi bir kişidir..

*****VERDA söylediklerinin bir çoğuna katılıyorum.. ama sonradan saldırmaya başladın..

müslümanların yaptığı davranışlardaki çelişkiyi ben de görüyorum..

ama bu saldırma nerden .çıktı? yok bunlar kalıplaşmışmış yok cahiliyye imişiz..

tipik çağdaş yaklaşımm.. geçelim bunları yaklaşımı..

islam inanç sisteminden bahsediyoruz.. bunlar islama uygunsa zaten islamiyetin içinde yaparsın bunları.. böyle yok hohohphphoho ne ya:)

böyle böyle kıdım kıdım gidiyor işte..

bence sen bu yöntemi new-age'çi, ruhçu öğretilerden biri olarak gördüğün için böyle püskürmüşsün buraya.ama o bu dolandırıcı dalgadan çok daha önce var olan bir Kızılderili metodu.her neyse ne olarak görüyorsan gör bu benden kaynaklanan bir hatıra.bunun için çok özür dilerim.senin bunları anlamanı beklemiyorum..

neyse kimse bu yöntemi sana empoze etmeye çalışmıyor, ben yemem bunları demene cevaben söylüyorum.uzakdoğu felsefesi adına hiçbir şey bilmediğinden de eminim.bence sen islamı da bilmiyorsun çünkü biliyor olsaydın diğer inançlara da biraz saygı duyardın.

haa kızılderililerden geldiyse kabul o zaman..

sen önce burada kendi yazdıklarını anla sonra başkasının anlaması hakkında yorum yap..

sen kendin yap. islama aykırı mı değil mi o senin işin değil..sana düşmez..

bunları zaten kimseye empoze edemezsin..

sorun şu ki böyle böyle ufak ufak islamın içinde saçma sapan öğretiler doluyor.. ve bunu hiç bir şeyden haberi olmayan din deyince korkup kaçanlar, inançsızlar veya cehaletinden dolayı islamın ne olduğunu bilmeyen müslümanlar yavaş yavaş kendiliğinden kabul edecekler..(empoze edilmeden)

uzakdoğu felsefesini bilmiyormuşum.. yogaya mı yazılmam lazım... müslümanlar yapmıyor mu bunları da konuşuyorsun.. ben bunları görerek söylüyorum..

benim itirazım buna..

islamı çok iyi biliyorum haberin olsun..

hadi iyi eğlenceler..

Ben müslüman biri olarak, Allah'tan istiyor ve Allah'tan yardım bekliyorum ancak bu yöntemlerin de faydasını görüyor ve uyguluyorum. Ayrıca arctic ve verda'nın bu şekilde hoşgörülü olmalarını çok takdir ediyorum. Hoşgörünün dinimizde de ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Düşüncelerinize ben de katılıyorum arkadaşlar. Biz Allahtan istiyoruz ve istedikçe Rabbime daha çok yakınlaşıyoruz. Bunun neresi kötü anlayamadım. Arkadaşın tepkisine ve konuyu bu kadar uzatmasına da şaşırdım doğrusu. Bırakın herkes içinden geleni yapsın.

bence de arkadaşlar böyle güzel bir konunun artında tartışma olmasını istemezdim, bunun için çok özür dilerim. Neyse hepimizin ortak kanaati herkesin düşünce ve inanç özgürlüğü olduğu..O yüzden burada özgürce paylaşıma devam edebiliriz..

Yöntem başkaları için dua eder gibi bir his uyandırıyor..Aslında öyle de, hayatında hiçbir payının olmadığını düşündüğün köşedeki simitçi için bile ''özür dilerim, teşekkür ederim '' dersen ; aslında kendine de yardım etmiş olursun gibi...Bencillilkten çıkıp bütünün parçası olduğu hissine uyanmak...Kulluk bilincini kaybettirmediği sürece sakınca yok bence..