Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Serhat70

Azrail'in Düzeni

Recommended Posts

Guest Serhat70

:punish2:Genc Adamin bir birgün Bagdad carsisinda alis versini yapar. O civil civil kalabaligin arasinda baska bir adami fark eder. Bu adamda onu. Gözleri o kalabaligin arasinda biraraya gelir ve duraklarlar bir an icin. Genc Adam o kisinin kim oldugunu hemen anlar alis verisini birakip, panik icinde kosa kosa eve gider. Kan Ter icinde, Nefesiz bir sekilde evine girer ve esinden saskinlik icinde karsilanir. "Beyim ne oldu ne bu hal ?", "Dur hanim hemen kacmam lazim cok az vaktim var anlatmaya bile vaktim yok" Adamin Hanimi yine üsteler "Beyim anlatsana..." Adam cantasini bavulunu hazirlarkan telas icinde anlatir. " Hanim carsida azraili gördüm ve cok kötü bakti, hemen kacmam lazim, beni alip götürecek" Kadin saskinlik icinde yataginin kenarina oturu ve Kocasinin apar topar Esyalarini alip Evden ciktigini izer. Merdivenlerden inerken, adam esine son bir cümle söyler " Ben Ankaraya Kaciyorum orada beni bulamaz eski bir okul arkadasimda saklanirim merak etme ben seni ararim, en kisa zamanda" der ve cekip gider.Kadin merak icinde ayakkabilarini cabucak giyer ve Bagdad carsisina gider. Yine o kalabaligin icinde neyi ve kimi aradigini bile bilmeden gözerleri insanalari süzer. Tam evine geri dönmek kararina varmisken bir Adami fark eder ve o adama yaklasir. " Sen...,... Azrailmisin?" O adam sakin bir sesle "Evet benim" der. Kadin korkarak cekingen bir sekilde sorar " Kocama bugün neden böyle ters ve kötü baktin" Azrail hafif bir gülümseyisle cevap verir. " Ben ters ve kötü bakmadim, ben saskinlik icinde baktim" "Neden?" diye kadin yine üsteler.Azrail son olarak sunu söyler: "Saskinligimin sebepi!? Kocanizi burada gördügüme sasirdim. Bana gelen emirde Kocanizin canini bu aksam Ankarada almam gerekiyor!"Bu Hikaye eskilerden kalma bir Arab hikayesidir ben sadece olayin oldugu yerleri degistirdim.:whistling:

Guest katatonik

evet hındıstan olmalıydı dımı:D

ben de saırdım okuyunca

Guest arman

fikra gibi hatta ben bir an okurken oldurecegim kisinin esini gordumde ondan seni oldurecektim ben diye birsey bekliyordum nese ya azrail asla isklamazmis benim bildigim olmesi gerken kisi tam zamaninda olurmus ne bir sanise fazla nede az

Guest cruelty

ilahi azrail sen admı öldürürsün diye espri yapıyolardı o aklıma geldi bi an :D