Jump to content
Sign in to follow this  
hayret

Bir Açi...

Recommended Posts

Inception(Başlangıç) filmini izledim bugün..altbeyin ve daha bir çok şey hakkında verilen müthiş tesbitler var..herşeyin göreceli oluşu,gerçekliğin de göreceye göre değiştiği,kendini öldürmenin(aslında kendi ifadesi benliktir,beden değil.film bunu tam yansıtamıyor ancak demek istediği ifade benliktir) başka bir dünyaya doğuş olduğu..altbeynin katmanlarının dahi evrendeki paralel boyutlarla benzerlik gösterdiğini düşünüyorum..herşeyin kendimizden başlaması ki açığa çıkış noktası bendir..ya da Yaratıcının ben adı altında kendini(ZATen değil ismen) seyri ve her indirgenmiş derecede kendi esmalarını seyri...illüminatinin bu filmi gözden nasıl kaçırabileceğini bile sorguluyorum..film, geneli itibariyle(farkedebilene) çok sayıda, gerçekliğe dair mesajlar içeriyor..ya da illüminatinin insan altbeynini nasıl etkileyebileceğini(gövde gösterisi tarzında) teşhir etmesi de olası..insan beyninin evrendeki en muhteşem yapı olduğunu bu filmde biraz daha iyi anlıyorum..sayısız derecede özelliklere sahip bu frekans çözücü yapı(evren,frekans okyanusu ve beyin bir tür bunları algılanacak düzeye getiren tv yapıda bir toplayıcı ve düzenleyici) esmanın açığa çıkış noktası,yani kaynak...açılar çok..farklı pencerelerden bakıldığında bir çok anlamlar ortaya çıkabiliyor ama fazlasıyla etkilendiğim kesin..düşünme ve sorgulama babında yazdım mükemmel olmasa da..bakış açıların çeşitliliğiyle herkesin bu yazıya kendisinden bir şeyler katmasını rica edeceğim..mümkünse? şimdiden teşekkürler(umarım doğru yere yazmışımdır)