Jump to content
DENIZKIZI

Esmanızı Öğrenin

Recommended Posts

Arkadaşlar bu konuda dikkatinizi çekmek istediğim bir şey var.Hiç bu hesaplarla kitaplarla filan uğraşmayın.O hesaplarla uğraşana kadar Allah'ı Teala'yı yirmi kere zikrederdiniz :D Bu tür kısıtlayıcı...evet tekrar ediyorum KISITLAYICI esasların aslı astarını gerçekten bilmiyorum.Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de bize 99 tane isminden haberdar etmiş.Bu şekilde kendinizi şartlamak yerine kendi huy ve karakter yapınıza en yakın ve geliştirmek istediğiniz bir özelliğe bakan esmayı çekseniz daha iyi olur.Sayıyla da çekersiniz dilerseniz,sayısız da çekersiniz. Yeter ki tüm ruhunuzu o esmanın tecellisine açarak bekleyin...bekleyin nur esintilerini vesselam...

Kişiye göre esma çıkartmak pek manasız..diyelim ki bana El Kahhar çıktı ne olacak ??..ben düşmanım bile öfkeden nefretten ölsem bu esmayı okuyamam belki o benim nefsimin azgınlığındandır ..iyisimi Esmaül Hüsnanın hepsini okumak..sabah namazı ardında 3 kez okumak çok kolay ve maişet için faydalı..

• Like 1

bu hesaplamalarla meydana gelen majik etki bunun yerine belli sayıda değilde içten gönülden dua tarzında okunan esmaların faydası sanki daha çok gibi geldi bana sevgiler..çünkü sayıya odaklanınca konsantrasyonu etkiliyor ..

Böyle açıklamalar mantıklı ama neden herkesin ismine göre esması olduğunu söylüyorlar nerden çıktı böyle bi şey?

İnsanları çekmek lazım daha doğrusu kişisel duruma getirmek daha çok talep demek kişiler böylece tavan yapıyor .işte ismini hesaplayıp esması bulmak ivme kazandırıyor..

Benim ismimin ebced degeri 166. Bu degere en yakin ebced degeri olan esma El-Kuddüs. El-Kuddüs esmasinin anlami herseyi tertemiz yapan, her türlü hata ve kusurlardan, gafletten, acizlikten uzak olan demek.

Ismime denk gelen esma bu oldugu için bende böyleyim demek en büyük gaflet olur fakat aciz bir kul olarak günahlardan arinmak ve kalp temizliği, gönül huzuru, temiz bir ahiret hayati için bu esmayi layiki ile zikretmekte fazilet vardir benim için.

• Like 2

Rica etsem selfet kızı esin

filhan oğlu vedat isimerinin ebced değerlerini söyleyebilir misiniz?

Allah razı olsun ... :)