Jump to content
Sign in to follow this  
Guest halpetya

Kurnaz İnsanlar Ve Teknikleri

Recommended Posts

Menfaatleri için ne yapacağı belli olmayan insan tipleri.

Genelde sinsi olurlar,dedikoducu olurlar,hiç çekinmeden iftira atarlar,iikili oynarlar,sürekli menfaatleri için plan kurarlar ve her ne hikmetse planları hep kendi başlarına döner.Rabbim böylelerine asla müsade etmez.Böyleleride benim asla arkadaşım olamaz.

Guest İSTANBUL

kurnaz insan kötü insanmı oluyor? uyanık olmak, kurnaz olmak değil mi? terimler birbirine karışmış

Guest halpetya

kurnaz insan

Sağ gösterip de sol vurması işten bile olmayan insan olup, sinsiliği kendisine yol eylemiş, gözü fıldır fıldır dönmekte olan ve aklını diğer insanların kötülüğü için çalıştırmaktan geri duymayan, kendisinin ne kadar zeki ve açık gözlü olduğundan dem vuran, kesinlikle güvenilmemesi gereken ve kesinlikle sırt dönülmemesi gereken lakin, insanın arkasından iş çevirme hususunda pek bir hevesli ve damgalı olan insandır.

[AD]

--------------------

dostluk insanlık gibi fetvalar atıp ,en basit haklara bile saygı duymayan hiçe sayan....

Guest azula
kurnaz insan kötü insanmı oluyor? uyanık olmak, kurnaz olmak değil mi? terimler birbirine karışmış

uyanık olma yı tanımlarmısınız?

Guest İSTANBUL
uyanık olma yı tanımlarmısınız?

neden böyle bişeyle cevap verme gereği duydun? ikisi arasındaki farkı ayırt edemeyeceğmi düşündüğün için laf mı dokundurmaya çalışıyorsun? sevgili azula

peki kurnaz olmak, adilik, seviyesizlik, küstahlıkmı? sen o zaman hayatında hiç kurnaz olmadın değil mi?

Guest azula
neden böyle bişeyle cevap verme gereği duydun? ikisi arasındaki farkı ayırt edemeyeceğmi düşündüğün için laf mı dokundurmaya çalışıyorsun? sevgili azula

'peki kurnaz olmak, adilik, seviyesizlik, küstahlıkmı? sen o zaman hayatında hiç kurnaz olmadın değil mi?

'

cevap değil soru sormuştum çünkü kavramları ayrımlayan sizsiniz...saldırgan olmaya gerek yok...çünkü laf dokundurma yok...ben kurnazlık olgusundan ziyade insanları gözününün içine baka baka kullanma eğilimi ile ilgili açıklamalar yapmıştım çünkü...

Altta sorduğunuz bu soruyu size iade ediyorum siz cevaplayınız lütfen...

Guest İSTANBUL
'

cevap değil soru sormuştum çünkü kavramları ayrımlayan sizsiniz...saldırgan olmaya gerek yok...çünkü laf dokundurma yok...ben kurnazlık olgusundan ziyade insanları gözününün içine baka baka kullanma eğilimi ile ilgili açıklamalar yapmıştım çünkü...

Altta sorduğunuz bu soruyu size iade ediyorum siz cevaplayınız lütfen...

ben bi yorum yaptım ve şimdi sizinde alaycı bi tavırla bana uyanıklığı tanımlayınız dediniz, bunun tanımını yapmam ne değiştirecekti, cevaptan ziyade tartışmaya yönelik tuzak bi soruydu sizin yorumunuz.

neyi bana iade ediyorsunuz, hakaretmi ettim? kesin bi dille söylüyorum, kurnaz olmak kişinin zekasıyla orantılı olup, olumlu veya olumsuz anlamda da kullanılır, tarihte bi çok önemli lider insanlar kurnazlığı sayesinde halkını kurtarmıştır, bi çok tür kızıda kurnazdır ve kurnaz olmak kötü bişey değildir, sevgili arzula

kurnaz insan = kötü insan degil.. sadece digerlerine bakarakdan, daha uyanik, daha menfaatci, egomerkezli, kendini ezdirtmeyen, kârini bilen, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen insanlar.. esimin ailesinde 2 tane var... müthis saf, (salak) rolünü oynarlar ama seytana papucunu ters giydiren cinsdendir kendileri.. kurnazin önde gidenlerinden..

Guest azula
ben bi yorum yaptım ve şimdi sizinde alaycı bi tavırla bana uyanıklığı tanımlayınız dediniz, bunun tanımını yapmam ne değiştirecekti, cevaptan ziyade tartışmaya yönelik tuzak bi soruydu sizin yorumunuz.

neyi bana iade ediyorsunuz, hakaretmi ettim? kesin bi dille söylüyorum, kurnaz olmak kişinin zekasıyla orantılı olup, olumlu veya olumsuz anlamda da kullanılır, tarihte bi çok önemli lider insanlar kurnazlığı sayesinde halkını kurtarmıştır, bi çok tür kızıda kurnazdır ve kurnaz olmak kötü bişey değildir, sevgili arzula

Bahsettiğiniz polemik yaratma yöntemini pek tercih etmem ama öyle algıladıysanız yapabileceğim bir şey yok..amacım böyle birşey değil..daha öncede açıkladığım gibi ben bu nosyonu insanları kullanma parametresine göre açıkladım kendimce..sizin açıklamanızda ki kurnaz insan tanımı akli melekeleri ön plan çıkaran bir yaklaşım, lafım yok...siz öyle algılayıp kesin bir dille değerlendiriyorsunuz..

Neyi iade ettiğimi biliyorsunuz ama cevap vermemişsiniz önemli değil zaten muhtemelen kişisel bir ataktı...ben konu başlığında olumsuz özelliklere göre bir anlatım sezdiğim için o yönde açıklamalar getirdim..buda benim anlayışım ve bakım açım....

--------------------

kurnaz insan = kötü insan degil.. sadece digerlerine bakarakdan, daha uyanik, daha menfaatci, egomerkezli, kendini ezdirtmeyen, kârini bilen, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen insanlar.. esimin ailesinde 2 tane var... müthis saf, (salak) rolünü oynarlar ama seytana papucunu ters giydiren cinsdendir kendileri.. kurnazin önde gidenlerinden..

Böyle insan inanın çok var...

Guest İSTANBUL

peki sevgili azula daha fazla polemiğe gerek yok, birbirimizi yanlış anlamışız..........