Jump to content
kevserceren

Kehf Süresi 110.Ayeti

Recommended Posts

Kul innemâ ene beşerun mislukum yûhâ ileyye ennemâ ilâhukum ilâhun vâhid(vâhidun), fe men kâne yercû likâe rabbihî fel ya’mel amelen sâlihan ve lâ yuşrik bi ıbâdeti rabbihî ehadâ(ehaden).

De ki: “Ben sizin gibi sadece bir beşerim. Bana sizin ilâhınızın tek bir ilâh olduğu vahyolunuyor. O taktirde kim Rabbine mülâki olmayı (ölmeden evvel Allah'a ulaşmayı) dilerse, o zaman salih amel (nefs tezkiyesi) yapsın ve Rabbinin ibadetine başka birini (bir şeyi) ortak koşmasın.”

arkadaşlar bir hafta önce iftara davetliydim orda bir hocayla tanıştım teravih namazından sonra sohbet ettik bana dediki kehf süresinin 110. ayetini perşembe akşamı 00:30 ile imsak vaktine girmeden sayısız bir şekilde oku ve bulunduğun yerden taki mekkenin içine kadar meleklerle dolu bir yer yapılır senin için ve ayetin hikmetlerini saymakla bitmezmiş okudum inş.sizlerede okumak nasip olur bunu denizkızı'nın açtığı konuda paylaştım bakmayan arkadaşlar olabilir düşüncesiyle ayrı bir başlık altında yazmak istedim...

• Like 2

Faziletleri nelerdir???
sevgili mideye ;faziletleri hakkında bana söyleyen hoca fazla bilgi vermedi sadece oku ve hikmeti çok olan bir ayet sende oku bu persembe akşamı

cok guzel bır paylaşım olmus sagol kardeşim
rica ederim

canım, dilekler için okuma usulunu sorar mısın?
dilekler için okunmuyor sanırım inşeallah kadir gecesinde bir proğramımız daha var eğer hocamız oraya gelirse söz soracam

canım, dilekler için okuma usulunu sorar mısın?
sevgili bebe sordum dilekler için okunmuyor.Arkadaşlar bu ayeti her persembe akşamı okuyun bırakmayın...