Jump to content
  • 0
Guest veli nimet

Bir Hayvan Arıyorum

Question

Guest veli nimet

arkadaşlar, ben küçükken, yaklaşık 15 sene önce, mahallede bir hayvan dolaştırılırdı tepside. hayvan demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, ne hayvandı ne canlıydı sanki. ama sirke gibi kokuyordu ve yine sirkeye benzeyen bir sıvıya yatırılmıştı, genişler gibiydi. yuvarlaktı, yufka gibi açılmış, ama yufkadan kalındı ve daha sağlam, kaygan görünüyordu. bu hayvanın belli bir süre sonra el değiştirmesi gerekiyordu. biri size verdiği zaman kabul etmezseniz eğer başınıza adamakıllı bir felaket geliyordu. bir hafta içinde verecek kimse bulamazsanız toprak altına gömmeniz gerekiyordu. nedir bu, bilen, gören var mıdır?

67 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest SiRiuSS
bana vermeye çalışan hayvandır dedi, besle, sonra da göm dedi. ondan kurtulmaya çalışıyordu, çünkü belli bir süre içinde linden çıkaramazsa başına felkaet alıyormuş. bilemiyorum, iyice bilen aydınlatabilir.

bence aynı şeyden bahsediyoruz ama hayvan değildi sanki

eğer istersen öğrenebilirim

evet onlarda bi şekilde o şeyi besliyorlardı

• 0
Guest veli nimet

çok sevinirim öğrenebilme imkanın varsa=)

• 0
Guest veli nimet

uzak olsun aman=) bulamadım tam. bana vermek istemişlerdi, bir de tehdit ettiler almazsan başına şunlar şunlar gelir diye. almadım ve geldi de ondan merak ettim bir alakası var mıdır, yaratık mıdır, nedir

• 0

yok ya öyle bir gelenek iişte kendi içinde çoğalan bi bakteri ne zararı olabilirki almadın diye... nihayetinde kuran gibi kıymetli mübarek birşey olsa hani ayetler falan belki ozaman düşünebilirsin acaba:rolleyes: diye.yorma kafanı

• 0
Guest SiRiuSS
çok sevinirim öğrenebilme imkanın varsa=)

evet telefon açar sorarım

sanada burdan bildiririm

• 0

arkadaslar.. bu cay yaaa... ne hayvani.. yani bir bitki daha dogrusu yosunumsu mantargillerden.. adida kamboca olmasi lazim yanilmiyosam.. bir cok rahatsizliklara ii geliyor.. özellikle zayiflamak, safra kesesi, böbrek taslari, mide rahatsizliklari, kanser, akciger hastaliklari, eklem agrilari, vs vs.. gibi güya daha bir cok rahatsizliklara faydasi varmis... biz bi faydasini görmedik desem yalan olmaz..

kendiliginden suyu icerisinde belirli sekilde, cok fazla degil, büyüyor.. almanyada sise icinde su olarak satiliyor.. vay bee.. demek ki 15 sene evvel mahalle mahalle gezerek satiliyordu.. bende burada 15 sene önce tanidim bu cayi.. ama ne kadar moda idi o zamanlar bu cay..:D

hee.. sunuda ilave edeyim unutmadan.. vallahi bizde hem büyüdü hemde bir süre sonra babam cöpe atti.. "bu ne yawww??" diyerek.. ama herhangi bir ugursuzluk bir anormallik yasamadik cok sükür..

resimleri de mevcut ama eklememde bir sakinca olur mu bilemiyorum..

• 0
arkadaslar.. bu cay yaaa... ne hayvani.. yani bir bitki daha dogrusu yosunumsu mantargillerden.. adida kamboca olmasi lazim yanilmiyosam.. bir cok rahatsizliklara ii geliyor.. özellikle zayiflamak, safra kesesi, böbrek taslari, mide rahatsizliklari, kanser, akciger hastaliklari, eklem agrilari, vs vs.. gibi güya daha bir cok rahatsizliklara faydasi varmis... biz bi faydasini görmedik desem yalan olmaz..

kendiliginden suyu icerisinde belirli sekilde, cok fazla degil, büyüyor.. almanyada sise icinde su olarak satiliyor.. vay bee.. demek ki 15 sene evvel mahalle mahalle gezerek satiliyordu.. bende burada 15 sene önce tanidim bu cayi.. ama ne kadar moda idi o zamanlar bu cay..:D

hee.. sunuda ilave edeyim unutmadan.. vallahi bizde hem büyüdü hemde bir süre sonra babam cöpe atti.. "bu ne yawww??" diyerek.. ama herhangi bir ugursuzluk bir anormallik yasamadik cok sükür..

resimleri de mevcut ama eklememde bir sakinca olur mu bilemiyorum..

Resimlerini eklede görelim .Nemenem bi hayvanmış merak ettik.

• 0
Guest Îکє†

evet çay ve tam adı kambuça değil kombuçay

• 0
Guest kelebeq

ilk kez duyuyorum böle bişey :) değişikmiş keşke bende görebilseydim :(