Jump to content
  • 0
Guest veli nimet

Bir Hayvan Arıyorum

Question

Guest veli nimet

arkadaşlar, ben küçükken, yaklaşık 15 sene önce, mahallede bir hayvan dolaştırılırdı tepside. hayvan demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, ne hayvandı ne canlıydı sanki. ama sirke gibi kokuyordu ve yine sirkeye benzeyen bir sıvıya yatırılmıştı, genişler gibiydi. yuvarlaktı, yufka gibi açılmış, ama yufkadan kalındı ve daha sağlam, kaygan görünüyordu. bu hayvanın belli bir süre sonra el değiştirmesi gerekiyordu. biri size verdiği zaman kabul etmezseniz eğer başınıza adamakıllı bir felaket geliyordu. bir hafta içinde verecek kimse bulamazsanız toprak altına gömmeniz gerekiyordu. nedir bu, bilen, gören var mıdır?

67 answers to this question

Recommended Posts

• 0

yufkayı tepsıye acıp dılek tutuluyo hergun cay dokuyosunuz am ayatagın altında saklanıyo dılekkabul olursa doguruyo yufk aben boyle bılıyorum

• 0
dilekler için yapılır

bir nevi deniz anasıdır o

Aynen öyle canım bana hacdan getirmişler ve bir sürü kişinin dileği kabul olmuştun dileği olan başkalarına hediye ediliyordu.hergün çay dökülüyo kimse görmesin diye saklanıyor ulu orta konmuyor

• 0
Guest gd87

Bnede buna benzer birşeyler haıtlıyor gibiyim çokküçüktüm ve suda yaşayan mantar gibi birşeydi büyük bir mantar gibi birşeymiydi?

• 0

hey allahım neler oluo hbrmz yok yauuu degısık bısı faydalı ıse aktarcıdan sorup ıcmelıı nerden bulaciz bı yol yardım edın

• 0

başlığa göre yazıyorum.. benimkisi hayvan zaten hatta öküz onu sitenin bekçisi yapabiliris...

• 0
Guest kenanerzurumlu

bende hatırlıyorum böyle birşey. çok küçükken görmüştüm bende. demekki o zamanlar modaymış artık yok galiba. şimdi bu başlığı görünce kokusundan tiksindiğim an geldi aklıma maziye gittik bi an :)

(bi de doğaüstü değil gayet doğalmış :) )

• 0
Guest humayun51

çok saçma ya valla :D

• 0
hey allahım neler oluo hbrmz yok yauuu degısık bısı faydalı ıse aktarcıdan sorup ıcmelıı nerden bulaciz bı yol yardım edın

düşündüğün gibi bir şey değil herkes onu bulamaz

--------------------

çok saçma ya valla :D

saçma değil gerçek

yufka gibi ince çay ile besleniyor hep çay deminin içinde nemli kalıyor özenle beslenmezse eksi oluyor herşey dilek gerçekleştikten sonra elden ele gezdiriliyor

• 0
Guest havasi

Ben bunun adını RUMEZ olarak biliyordum.