Jump to content
İη¢ιѕєℓ

Kadir Gecesini Tesbit Etmek

Recommended Posts

Arkadaşlar size bir bilgi vereceğim evi terasta olan açık alanda olan arkadaşlar yaparsa iyi olur bizede haber edin geçen bir arkadaşım söyledi Kadir gecesini bulmak için cam bardağa bir parmak kalacak şekilde su koyuyorsunuz ve ayın yansıması bardağın içine gelecek şekilde altında tutun ve 10 dakika kadar bekleyin eğer kadir gecesi ise bardağın içinde kabenin görüntüsü düşüyormuş kendisi 2,3 defa görmüş bana yeni söyledi,benim evin konumu uygun değil malesef ay da geç yükseliyor bu günlerde o yüzden yapamıyorum.

• Like 2

arkadaşlar size bir bilgi vereceğim evi terasta olan açık alanda olan arkadaşlar yaparsa iyi olur bizede haber edin geçen bir arkadaşım söyledi kadir gecesini bulmak için cam bardağa bir parmak kalacak şekilde su koyuyorsunuz ve ayın yansıması bardağın içine gelecek şekilde altında tutun ve 10 dakika kadar bekleyin eğer kadir gecesi ise bardağın içinde kabenin görüntüsü düşüyormuş kendisi 2,3 defa görmüş bana yeni söyledi,benim evin konumu uygun değil malesef ay da geç yükseliyor bu günlerde o yüzden yapamıyorum.
.parmak eni nemi diki nemi olacak slm

Biz bu sene cumartesi günü mü girmiş sayılıyoruz hep karıştırıyorum bu hesabı. O zaman 22'yi 23'e bağlayan gece olur. O da 2 gün sonrasına denk geliyor.

her gece kadir geceyi bilmek en kolay yolu.. :)

Aynen çok şükür her gün her gece duamı eksik etmiyorum dilimden kimse de etmesin zaten dilerim ki. Ama sanırım bugüne biraz daha fazla dikkat edeceğim :)

• Like 2

Kadir gecesi gökyüzü muhteşem bir renk oluyor bilginize. geceleri gözetleyin aydınlanıyor....Ben Bakıyorum anlarsam burdan yazarım bu gece diye tabiki Allahın izni ile.....

• Like 2

Kadir gecesi ramazanın son 10 gününde arayın derler ama bu akşam denemek isterim taras değil evim en son kat

• Like 2

Kadir gecesi ramazanın son 10 gününde arayın derler ama bu akşam denemek isterim taras değil evim en son kat

Doğrusu son 10 gecede aranır diye biliyorum, Allah nasip eder de o geceyi görürsem buradan yazarım bu gece kadir gecesi diye bende bilmiyorum sadece geceleri uyumayıp dua edip görmeyi dileyenlerdenim.sabaha karşı ezan öncesi veya sonrası görülüyor...geçen sene Rahmetli Annem demişti bu gece Kadir gecesi diye Gökyüzü çok güzel gözüküyordu saydam alaca kırmızı beyaz mavi renkler hakimdi....