Jump to content
Guest vişne

Zamanın Gavs-ı Kimdir?

Recommended Posts

Guest relakss

ben cok daha önemli bisiyler biliyorum ve eminim ki son Resul hz muhammed sav kitabi kurani kerim ve bizi bekleyen ahiret hayatii var.olum heran yanimizda seytan heran yanimizda bu buyuk gercekleri bilmeye ragmen idrak edemeyen nefsin gavs i bilse ne olacak bilmese ne olacak?

Guest YAVER

Gavs Abdülkadir Geylani Hazretleridir....Zaman kavramı bizim için geçerlidir...Evliyalar için zaman kavramı yoktur...Abdülkadir Geylani Hazretleri Evliyaların En Büyügüdür...

--- Sonraki mesaj ---

Gavs dediginiz zatlara sorun bakalım gavs kimdir..Benim derlerse zaten hiç düşmeyin peşlerine...Abdulkadir Geylani Hazretleri diyenler dogru söler..Peşinden gidilecek onlardır.............

Birde Erzurumda Gafur efendi vardi...kimse bilmez belki ama ..1990 yillarindaydi cok muhtesem seyler anlatirdi babam hakkinda...iki meshur kissasi vardi bunu herkes bilirdi...daha cok kucukken babasiyla camiye gidiyor...ayakkabilari bir bölümünü saga bir bölümünü sola ayiriyor...babasi soruyor neden boyle yaptim diye? sagdakiler diyor cennetlik olanlarin soldakiler cehennemlik olanlarin diye cevap veriyor...babasi hemen ayakkabilari eski haine getirmesini ve bu olaydan bahsetmemesini soluyor...ikinci bir hikayeside....erzurumda deli kenan diye bir adam vardir...-50 derecede camilerin wc lerinde hergun gusul alir...birgun adamin biri wc ye giriyor..abdest icin bakiyorki kenan yine abdest aliyor...selam veriyor kenana ...nasil diye soruyor felan...iyim sen nasilsin diyor bende iyim diyor adam namazimi kilip gafur efendinin yanina gitcem diyor..kenanda bendende selam sole efe hazretlerine diyor...adam efenin yanina gidiyor...fakat unutuyor kenanin selami ziyareti bittikten sonra kalkacagi zaman musade istiyor....efe hazretleri bir sey unutmadinmi diyor adama adam bakiyor...yoo diyo...tekrar soruyo bise unutmadinmi diye ...adam gene yok diyor...efe hazretleri diyorki evladim kenan diye biri seninle bana selam gonderdi onu unuttun diyor...adam tabi cok mahcup oluyor ama ...bunlar gercekten yasanmis ve bu gafur efendi cok mubarek bir adamdi...simdi kimin ne oldugunu bilemeyiz...bir ALLAH in sevdigi birde ALLAH i seven kullar vardirki...bunu kimse bilemez...her tarikat lideride evliya olcak diye kanun yok bence...hic adi duyulmamis oyle insanlar varki gercekten ianilacak gibi degil ama ne tarikat lideri nede bir topluluk lideri ama gercekten ALLAH in dostu...

Guest MEGANOM

zamanın gavsı Adıyaman menzilde ikamet eden Seyyid Abdülbakı El Hüseyni dir

S.a arkadaşlar eksikten fazladan Allah'a sığınırım iki adam aralarında tartışırlar biri der benim şeyhim daha büyük diğeri de yok benimki daha büyük diye münakaşaya girerler bir çözüm bulamayınca imamı rabbani hazretlerine çıkarlar aynı soruya imamı rabbani hazretlerine sorarlar imamı rabbani hazretleri de yok siz onlardan daha büyüksünüz der soruyu soran adamlar yok efendim nasıl olur bu derler bunun üzerine imamı rabbani hazretleri bir insanın makamını bilmek için o insanın makamından daha büyük bir makama sahip olmak lazım der. Tartıştığınız konuda buna benziyor böyle bir tartışma yanlıştır bakın İmamı RABANİ hazretleride de böyle diyor. Evet Seyda muhammed konyevi hazretlerinin seceresinde yazıyor İlmiyle amel eden bütün alimlerin sultanı ,Allah (c.c)'a ulaşan evliyanın merkezi diye ben seyda hazretlerinin müridi olduğum için onu en büyük görmem yanlış olmaz .Böylede olmalıdır . Bir Kamili mürşid ister en alt mertebede olsun isterse en üst mertebede olsun mürid bilecektir ki kurtuluşu o kamili mürşid dedir.Diğer arkadaşlarında mürşidlerini en büyük görmeleri normaldır ama kendi aralarında tartışmaları yanlıştır.Çünkü bunu bilmek için onların mertebelerinden daha büyük mertebede olmak lazımdır.Onun için site yöneticilerinden rica ediyorum bu konuyu kapatsınlar lütfen fitneye sebebiyet veriyor.Yanlış düşünüyorsam özür dilerim ...