Jump to content
Sign in to follow this  
sessiz nehir

Erkeklerde Göbek Eritme

Recommended Posts

Göbeğini Eritmek İsteyen Erkekler-Göbeğini Eritmek İsteyenlere Öneriler

 

Zinde kalıp göbeğini eritmek isteyen erkekler bu üç besine dikkat.Gündüz yemeğe zaman ayıramayan erkeklerinakşam eve gidince aşırı yemek yediklerini belirten International Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkinerkekleri zinde tutacak önerilerde bulundu…Diyetisyen Dilem İrkinvirgul.jpg erkeklerde günün stresinden uzaklaşmak için aşırı yemek yeme nedeniyle göbek bölgesinde yağlanmavirgul.jpg şeker metabolizmasının bozulması gibi sorunların ortaya çıktığını belirttİrkenvirgul.jpg gün içinde aralarda yapılan ufak atıştırmaların hem yorgunluğavirgul.jpg hem zihinsel fonksiyonlarda azalmayavirgul.jpg hem sık aralıklarla metabolizma hızını artırarak yağlanmaya engel olacağını ifade etti.Erkeklere iş hayatına özel beslenme önerileri de sunan Dilem İrkinvirgul.jpg şişmanlamayı önleyen basit değişiklikler yapılabileceğinin altını çizdi.

 

İşte İrkin’in önerileri:

 

Taze ya da kurutulmuş meyveleri taşımak kolay olduğu gibivirgul.jpg şeker ihtiyacını da gidermeye yarar.

Cevizvirgul.jpg fındıkvirgul.jpg badem gibi kuruyemişlervirgul.jpg diyet bisküviler hem tüketim açısından pratiklik sağlayacak hem de çabuk enerji sağlayarak kan şekeri düşüklüğünün neden olduğu yorgunluğu azaltır.

Sık tercih edilen ve toplum olarak beslenme alışkanlığımızda bulunan kuru kayısı içerdiği yüksek potasyum tüm kasların ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlıyor.

 

Kayısı ; yüksek lif içeriği ile sindirim sorunlarına iyi gelmekte başta bağırsak kanseri olmak üzere kanserden koruyucu rol oynamaktadır. 3 kuru kayısı 50 kaloridir. l Diyet büsküviler de ara öğün için iyi bir alternatif olabilir…

 

İncir hücreleri yeniliyor

İncir yüksek oranda içeriğinde bulunan B1virgul.jpg B2 vitaminleri ve fosforvirgul.jpg potasyum gibi minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besindir. Meyve grubu içindeki yüksek oranda kalsiyum içeriği ile kemik sağlığı içindeönemli bir rolü vardırvirgul.jpg yine her kuru meyve de olduğu gibi yüksek oranda lif ile kötü kolesterolün düşürülmesinde katksı bulunmaktadır. 2 adet kuru incir 100 kaloridir.

 

Ceviz yorgunluğu azaltıyor

Ara öğün olarak seçebileceğimiz diğer bir besin olan ceviz ise içindeki yüksek doymamış yağ asiti içeriği ile kalp sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Özellikle gün içindeki yorgunluktan uzaklaşmak için vücuda zindelik katan ceviz seçmek iyi bir tercih olacaktır. Fakat bunları tüketirken yüksek kalorili olduklarını unutmamak (2 adeti 45 kaloridir) ve tüketilen miktarlara dikkat etmek gerekir.

 

Erkekler için göbeği eritmenin yolları

 

Waist Disposal: The Ultimate Fat Loss Manual for Men (Erkekler İçin Garantili Göbekten Kurtulma Rehberi) adlı kitabın yazarı Doktor John Biffravirgul.jpg beş maddeye uyarsanız bir ayda göbeğinizin erimeye başlayacağını söylüyor.

 

 

 

1.Kalori saymayı unutun! Kaloriler yerine ne yediğinize dikkat edin. Yüksek proteinlivirgul.jpg düşük kalorili ve doyurucu yemekler yemelisiniz. Aç kalıp iştahınızın şahlanmasına yol açmayın. Ara öğünlerde kuruyemiş atıştırın.

 

2.Gazlı içeceklerdenvirgul.jpg şekerli yiyeceklerden uzak durun.

 

3.Etvirgul.jpg balıkvirgul.jpg tavukvirgul.jpg yumurtavirgul.jpg havuç ve patates dışındaki sebzelervirgul.jpg özgürce yiyebilecekleriniz. Her zaman şunu aklınızda tutun: Bütün alışkanlıklarımızın temelinde evrimsel geçmişimiz var. Evrimin başından beri etvirgul.jpg balıkvirgul.jpgmeyvevirgul.jpg yumurtavirgul.jpg fındık-fıstıkvirgul.jpg sebze yiyoruz. Ama sağlığa zararlı yiyeceklerle yakın geçmişte tanıştık. Bizim için bu kadar yeni olan yiyeceklerivirgul.jpg hayatımızdan çıkarmak ne kadar zor olabilir ki?

 

4.Diyeti ve sporu sadece göbekten kurtulma yolu olarak görmeyin. Yapacağınız her şey genel sağlığınız için faydalı. Bunu düşünürseniz severek spor yaparsınız.

 

5.Amacınız kilo vermek değilvirgul.jpg yağlardan kurtulmak olsun.

 

SPORUN ETKİSİ YÜZDE 40

 

"Bütünegzersizler kilo verdirir. Kilo vermenin mantığıvirgul.jpg vücudun kalori yakmasıdır. Aslında oturduğumuz yerde bile bunu yaparız; nefes alıp vermekvirgul.jpg elimizi kaldırmakvirgul.jpg yediğimiz yemekleri sindirmek gibi yaşamsal faaliyetlerimizde vücudumuz kalori yakar'' diyen Spor Birimleri Şefi Erhan Ünalvirgul.jpg şöyle devam etti:

 

''Ama önemli olanvirgul.jpg kas oranımızı artırmak ve karın kaslarını kuvvetlendirmektir. Bunu da öncelikle direnç egzersizleriyle başarabiliriz. Ağırlık egzersizlerivirgul.jpg pilatesvirgul.jpg yoga gibi... Bu egzersizlervirgul.jpg kas oranlarını artırarak metabolizmayı hızlandırır. Daha çok kalori yakmak için ayrıca 30-50 dakikalık kardiyovasküler egzersizler faydalıdır; yani koşuvirgul.jpg yürüyüşvirgul.jpg bisikletvirgul.jpg kick boksvirgul.jpg futbolvirgul.jpg basketbolvirgul.jpg tenis... Yağ yakarken ve göbeği eritirken; beslenme yüzde 60virgul.jpg spor ise yüzde 40 oranında etkilidir. Beslenmeyi düzene sokmadan kilo vermek imkânsızdır."

 

ERKEKLER DİYETTE %99.9 BAŞARILI

 

Dr. John Biffravirgul.jpg erkeklerin kadınlara göre daha kolay kilo verdiğini söylüyor. 30 günlük düzenli bir diyetin sonundavirgul.jpg hem göbeğinizin küçüleceğini hem de enerjinizin artacağını belirtiyor:

"Erkeklerin psikolojisi çok basit. Kadınlarınki ise çok daha karışık; belki hormonal etkilerdenvirgul.jpg belki tekrarlanan diyetlerdenvirgul.jpg belki de evrimsel nedenlerden... Kadınlar daha uzun sürede kilo veriyor. Ama 100 erkeği alınvirgul.jpgonlara nasıl doğru besleneceklerini gösterinvirgul.jpg yüzde 99.9'u hemen kilo vermeye başlayacaktır."

 

DİYETTE NELER YEMELİSİNİZ?

 

Dr. John Biffravirgul.jpg çok satacak bir kitap yazdı ama siz sadece ona bağımlı kalmayın. Uzmanlarvirgul.jpg diyete başlamadan öncevirgul.jpg böbreküstü bezleri ve tiroit hormonlarınızvirgul.jpg kolesterol ve yağ oranlarınızvirgul.jpg açlık ve tokluk kan şekeriniz hakkında tahlil yaptırmanız gerektiğini söylüyor. Çünkü hormonlarınız veya farkına varmadığınız hastalıklarınızvirgul.jpggöbeklenmenize yol açmış olabilir. Metabolik bir sorununuz yoksa diyete başlayabilirsiniz. "Bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir" diyeti yapacağınızı zannetmeyin. Diyet uzmanı size yaşam koşullarınıza ve yemek alışkanlıklarınıza uygun diyeti verecektir. Ama şu kurallara da uyun:

 

•Sevmeseniz de sebze yemelisiniz. Ama etli sebze yemeklerinden bahsetmiyoruz.

•Et istiyorsanız ve kolesterol probleminiz yoksa ızgara etvirgul.jpg fırında rosto tarzı yemekleri tercih edin.

•Etin suyu yerine kendisini tüketin. Yani pilavınızın üstüne koymak için "Şu yemeğin suyundan biraz alayım" demeyin.

•Haftanın iki günü kırmızı etvirgul.jpg iki günü balıkvirgul.jpg iki günü ise tavuk yemelisiniz. Bunların ızgaravirgul.jpg buğulama ya da fırında pişirilmiş olmasına dikkat edin.

•Ekmek olmadan doymayanlardan mısınız? Çok tahıllı veya tam buğday ekmeğini tercih edin (Diyet yapan kadınlar gibi görünmekten korkmayınvirgul.jpg çok tahıllı ekmekler hem lezzetli ve sağlıklıvirgul.jpg hem de havalı).

•Ortalama 10 kg. fazlalığı olan bir erkekvirgul.jpg günde 3 orta boy dilim ekmek ya da onun yerine 6 yemek kaşığı pilav/makarna tükmeli.

•Havuç hariçvirgul.jpg sebzelerin hepsini çiğ olarak sınırsız tüketebilirsiniz.

•Meyvelerden muzvirgul.jpg üzüm ve incir yerine şeftalivirgul.jpg armutvirgul.jpg karpuzvirgul.jpg malta eriğivirgul.jpg kirazvirgul.jpg erik ve çileği tercih edin.

•Ara öğündevirgul.jpg sabah saat 10.30-11.00 civarı yarım simit ve bir bardak ayran tüketin. Simitteki susamın yağlarıyla ayranın yağı birleşincevirgul.jpg karın yağlarını kırıyor. Akşam üzeri ise saat 15.30 civarında meyve yemelisiniz. •10 günde birvirgul.jpg bir porsiyon sütlü tatlı yiyebilirsiniz. Ama diyet tatlı olmasın.

•Alkole gelince... Homer Simpson gibi olmak istemiyorsunuz değil mi? O zaman birayı unutun! Viskivirgul.jpg votkavirgul.jpg rakı ve şarap içebilirsiniz. Ama en iyisinin şarap olduğunu unutmayın.

•Masa başı işi yapıyorsanız metabolizmanızı hızlandırmanız gerek. Bunun için yeşil çay (yeşil çayın şeftali aromalı gibi çeşitlerini deneyebilirsinizvirgul.jpg yeter ki şekersiz olsun)virgul.jpg limonlu suvirgul.jpg elma suyu veya biberiyevirgul.jpg kekikvirgul.jpg tarçınvirgul.jpgkaranfil çayları için. Bu içecekler hem şekeri düzenliyorvirgul.jpg hem de metabolizmanızı canlandırıyor.

 

MASA BAŞI EGZERSİZİ

 

•Masa başındavirgul.jpg oturduğunuz yerde küçük hareketlerle karın bölgenizi çalıştırın: Karnınızı içeri çekip bacaklarınızı uzatın ve sanki frenevirgul.jpg gaza basar gibi ayaklarınızı itin.

 

•Bir devirgul.jpg bir zahmet spor yapın! Spor salonuna üye olmasanız da yürüyüş yapabilirvirgul.jpg bisiklete binebilir ve mesela televizyon izlerken suyunuzu mutfaktan kendiniz alabilirsiniz!

 

KEL OLMAK KADAR KORKUTUCU

 

"Erkeklerin zayıflamak istemesinde estetik etiketler önemli. Erkekler görünüşlerini kafaya taktıkları zamanvirgul.jpg en çok göbekleri yüzünden üzülürler. Göbeklerindeki yağları tutupvirgul.jpg 'İşte bundan kurtulmak istiyorum' derler. Çünkü günümüzün estetik anlayışına görevirgul.jpg minik bir göbeğin olmasıvirgul.jpg kel olmak kadar korkutucu. Oysa 10 yıl önce karın bölgesindeki yağlara karşı daha hoşgörülüydük. Hatta büyük göbeklervirgul.jpg zengin sofralar bir gurur kaynağıydı. Şimdivirgul.jpg sağlık hakkında daha bilinçliyiz" diyor Dr. Biffra. 8 Amerikan hükümetinin yaptığı araştırmaya görevirgul.jpg 2020'de 10 erkekten 8'i obez olacak.

 

İlgili Aramalar: erkeklerde göbeği eritmenin yolları erkekler için göbeği eritmenin yolları erkekte göbek eritme çekici erkek olmanın sırları erkekler için göbek eritme yolları göbek eritme yöntemleri erkek çekici erkek olmanın yolları erkek göbek eritme yöntemleri erkeklerde göbek eritmenin en etkili yolu gobegi eritmenin en etkili holy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...