Jump to content
Sign in to follow this  
aytasi

Yükselmiş Bir üstadın Gelecekten Verdiği mesaj

Recommended Posts

Lütfen!..

Konu ile ilgili değerlendirme ve yorum yaparken, bunu karşılıklı saygı çerçevesinde yapalımki, bilgi paylaşımımızı daha anlamlı kılalım.

Guest sessiz

Yazar konu ile ilgili yorumunu yapmış. Doğru ya da gerçek olup olmadığı ; ıspat edilebilirliği mümkün yada değil.

Buradaki vermek istediği mesaj ;

yapmak istediklerimizi kendi çabamızla başarabileceğimiz düşüncesidir sanırım.

Mesela boyut değiştirmek hepimize biraz farklı geldi ;

biz ne yapabiliriz ? , odamızı değiştirebiliriz, masamızı değiştirebiliriz.

Yani anlatmak istenlen bir şeyi istemek ve azmekmek diye düşünüyorum.

Hedef tahtalarında hedefi 12 den vurmak isteriz ama 9-8 ya da 7-6 dan vururuz. (mesela)

Ama "ben nasıl olsa 12 den vuramam" deyip , hedefi 7ye ya da 6ya odaklar isek ; BU SEFER DE 3'Ü YA DA 2'yi vurabiliriz.

Demek ki hedef , istek ve arzularımızı biraz üstten düşünmenin bir zararı yoktur, tamtersine verdiğim örnekte olduğu gibi faydası bile olabilir.

Teşekkür Ederim . . .

By_sessiz

Guest caglayan
senin bu forumdaki varlığın sırf sinir bozmak üzerine mi caglayan rumuzlu "insan" ?

hem niye benim yazdıklarıma karşılık verme ihtiyacı hissediyorsun?

ben başlığı açan kişiye sormuştum, sana değil.

forumun muhtarı olduysan haber ver, bilelim.

kendimi bir an konuya ortak sandim, onun icin cevap verdim...kusura bakma kardes... :) tiyatro yapacagin aklima gelmedi... bu ikidir bana durduk yere sert cikiyorsun.... karsilikli cevap vermekten kacinalim.... dostmusun, düsmanmisin ne oldugun belli deyil... yeri geliyor.." iyi ucmalar " diyorsun, yeri geliyor assgilayarak " muhtar " ilan ediyorsun...:)

hem kendime, hem sana iyi susmalar...:)

Guest Ulvi

Peki merak ettim bizi gelip değiştiren bu uzaylıların dna yada genlerini kim değiştiriyor. Yada değişmeyecek mükemmel dna yada gene sahipseler bu şekle gelene kadar kimler değiştirdi. Kendiliğinden geliştilerse bizimki niye kendiliğinden gelişmiyor uzaylılara ihtiyaç duyuyoz.

Peki merak ettim bizi gelip değiştiren bu uzaylıların dna yada genlerini kim değiştiriyor. Yada değişmeyecek mükemmel dna yada gene sahipseler bu şekle gelene kadar kimler değiştirdi. Kendiliğinden geliştilerse bizimki niye kendiliğinden gelişmiyor uzaylılara ihtiyaç duyuyoz.

Bu görüştüğü varlık, kendi yükselmiş veçhesi. Öncelikle bunu anlatayım. İnsanlar daha önce 4cü boyutta yaşıyorlardı, orda dna ları 12 sarmallıydı. Yapılan bir hatadan dolayı 3.cü boyuta düştüler. Düşerkende dnaları her geçtikleri titreşimsel katman frekansta değişime uğradı. Üçüncü boyut maddesel dünyaya ise 2 sarmallı dna ile enkarne oldular. 4.cü boyut sadece saf sevgi şefkat in bulunduğu bir enerjisel boyut olarak tanımlanır. Ayrıca 4.boyutta bulunanlar fiziksel olarakta enkarne olurlar çoğunun bilincide 5-6-7 lere kdr yükselmiştir.

--------------------

Bilim adamlarının, psikologların, yükselmiş üstatların, uzaydaki diğer varlıkların hepsi yaklaşan yeni foton kuşağıyla yine dünyanın 4b ye hazırlanmasına yardım ediyorlar.Hatta buna balinalar ve yunuslar bile dahil.Çünkü foton kuşağında çok büyük bir enerjisel değişim titreşimsel frekans yaşanacak. Hayat düşüncede başlar; iyi düşünüp iyi olalım. Sevgi, şükran, minnettarlıkla yaşayan hiç bir varlığa zarar vermemeyi düşünen insan hep güzellikler görmezmi. Hepsinin yapmaya çalıştığı bu. İnsanlardaki öfkeyi kötülüğü ve tüm kötü düşünceleri yok edip barış sevgi dolu bir yaşama uyarlamaya çalışmak.

Batı ezoterzmindeki ifadelere bakıp o insnaların bulgularına atfen saygısızlık kolay olabilir.Bunun yerine size bir örnek:Hz.Mevlana Celaleddini Rumi yükselmiş bir üstaddır desem kabul edermisiniz.

Yükselmiş üstad mantığı sufilerdeki öğretilerde amaç olan dünyada iken Allah(cc) a ulaşmak diye bakılabilir.

Saygılarımla

Guest caglayan
Batı ezoterzmindeki ifadelere bakıp o insnaların bulgularına atfen saygısızlık kolay olabilir.Bunun yerine size bir örnek:Hz.Mevlana Celaleddini Rumi yükselmiş bir üstaddır desem kabul edermisiniz.

Yükselmiş üstad mantığı sufilerdeki öğretilerde amaç olan dünyada iken Allah(cc) a ulaşmak diye bakılabilir.

Saygılarımla

cok dogru... Budizimdeki yükselme teknigi ile Islamdaki yükselme teknigi zaten ayni... teknik derken, az ye, az uyu, az konus dan bahsediyorum...Hayvansal gidanin hic alinmamasi Budizimde sart... bu Islamda dada gecerli, sadece fazla üzerine düsülmüyor, ama erenlerimiz bunu biliyor ve uyguluyor.

Budizimde bir yaratana inanilmiyor, Insanin kendisinin tanrilastirilmis bir vasfi var, varlik dairesi isimli bir düzende, karmik kazanclarina göre tekrardan bir canli varlik olarak dogacagina inaniliyor... yada ererek reinkarnasyon olayini engelleyebilip yokluk aleminde sönüp gidiyor...

Ezoterim yerine Budizim kelimesini kullandim... cünki Ezoterimin kökü ve uygulamasi Budizim den geliyor

cok dogru... Budizimdeki yükselme teknigi ile Islamdaki yükselme teknigi zaten ayni... teknik derken, az ye, az uyu, az konus dan bahsediyorum...Hayvansal gidanin hic alinmamasi Budizimde sart... bu Islamda dada gecerli, sadece fazla üzerine düsülmüyor, ama erenlerimiz bunu biliyor ve uyguluyor.

Budizimde bir yaratana inanilmiyor, Insanin kendisinin tanrilastirilmis bir vasfi var, varlik dairesi isimli bir düzende, karmik kazanclarina göre tekrardan bir canli varlik olarak dogacagina inaniliyor... yada ererek reinkarnasyon olayini engelleyebilip yokluk aleminde sönüp gidiyor...

Ezoterim yerine Budizim kelimesini kullandim... cünki Ezoterimin kökü ve uygulamasi Budizim den geliyor

Aynen katılıyorum.İster batının okült bilgileri olsun ister doğunun felsefeleri hepsinin aslında yeni keşfedilmiş olanları dahil bir şekilde sufizm de düşünsel yada uygulama noktasında yer aldıklarını gördüm bir çok örnekte.

Burda kanaatim sufilerin çok daha ileri olduklarıdır bunda ısrarlıyım açıkcası.

Lakin her zaman bu tür konularda okumak yerine şartlı bir mantıkla saldıran arkadaşlara şu bilgiyi sunmak istiyorum:

Hz.Muhammed(SAV) ilim Çin de dahi olsa bulunuz söyleminden yola çıkarsak, düşününce Çin'de İslamı bulacak değildi kimse.Mantık şu olmalı okumalı insan sonra kendi kültür ve inanışının bilgisine bakmalı ve neyin uygulanabilir olduğunu görebilmeli veya kendisine yarayacak olan bilgiyi her zaman saygı ile alabilmeli.Sonuç da Allah(cc)'ın bir tek müslüman olan kullarından Veli (sıfat noktasında üstad)çıkardığını düşünmek yanlış olur.Günümüzde batı dünyasının(dini Hıristiyan) toplumlarının bir çok konuda ileri olmalarına şaşırmamak gerek diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Aynen katılıyorum.İster batının okült bilgileri olsun ister doğunun felsefeleri hepsinin aslında yeni keşfedilmiş olanları dahil bir şekilde sufizm de düşünsel yada uygulama noktasında yer aldıklarını gördüm bir çok örnekte.

Burda kanaatim sufilerin çok daha ileri olduklarıdır bunda ısrarlıyım açıkcası.

Lakin her zaman bu tür konularda okumak yerine şartlı bir mantıkla saldıran arkadaşlara şu bilgiyi sunmak istiyorum:

Hz.Muhammed(SAV) ilim Çin de dahi olsa bulunuz söyleminden yola çıkarsak, düşününce Çin'de İslamı bulacak değildi kimse.Mantık şu olmalı okumalı insan sonra kendi kültür ve inanışının bilgisine bakmalı ve neyin uygulanabilir olduğunu görebilmeli veya kendisine yarayacak olan bilgiyi her zaman saygı ile alabilmeli.Sonuç da Allah(cc)'ın bir tek müslüman olan kullarından Veli (sıfat noktasında üstad)çıkardığını düşünmek yanlış olur.Günümüzde batı dünyasının(dini Hıristiyan) toplumlarının bir çok konuda ileri olmalarına şaşırmamak gerek diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Ancak böyle güzel ifade edilebilirdi.

Teşekkürler.

Guest reborn

Sufi derki "içinde insanlık olmayan Hak’ı hiçbir zaman kavrayamaz.Bu bağlamda" Bütün eksikliklerden münezzeh olanı müşâhede ederek varlıkların eksik hiç bir yanını görmeme" büyük iştir.Nefs önyargıdır,seçeneklerin biri dışındakini kabul etmemektir.Nefs,bilince baskın olursa alemlerde insanların tercihine bırakılmış seçeneklerin anlam ve manalarına bakmaz,birinin peşine takılır gider.Halbuki yaşam dediğimiz sıradanlık anlama,idrak etme ve mana oluşturmadan ibarettir.Gerisi ayrıntıdır.Benim bu başlık altında gördüğüm,bir konu açılmış,konuyu başlatan diğer üyelere faydalı olabilir diye paylaşımda bulunmuş."Öz" hiç konuşulamamış,itirazlar gelmiş.Selam olsun,emek verip düşüncesini yazanlara