Jump to content
Guest aragorn

İnanılmaz Kehanet (11.Prens Döneminde Türk Devleti Yıkılacak)

Recommended Posts

Guest aragorn

1425 de doğan ve 1490 yılında ölen kahin Laonicus Chalcondlyles in inanılmaz kehanetleri...

 

1-İstanbulu ele geçirecek olan padişahın adı ile teslim edecek olanın adı aynı olacak.=Her ikisinin adı da "Mehmet"ti.Kehanet doğru çıktı.

2-Çok hızlı davranan bir Müslüman prens hıristiyanlara fark ettirmeden,Türk Devletini yeniden kuracaktır.=Bu prens Atatürk'tür ve kehanet gerçekleşmiştir.

3-Fatih'ten sonraki 16. Padişah döneminde,Osmanlı içeriden çökmeye başlayacak ve Padişah kendi adamlarınca devrilecektir.=16.Padişah III.Ahmet'tir ve Eylül 1730'da Patrona Halil'in başlattığı isyandan sonra yok edilmiştir,kehanet gerçekleşmiştir.Bu dönemde Tatar Hanı Osmanlı"ya yardım etmeyecektir.Bu da gerçekleşmiştir.

4-"Üç kez üç yüz yıl ve bir de yirmilik"tarihinde Osmanlı Devleti yok olacaktır.=Gerçekten de Türkiye Cumhuriyeti 1920'de kurulmuştur.

 

Laonicus'a göre gerçekleşecek olan kehanetler.

 

1-İstanbul'un camileri ve Ayasofya üzerinde haçlar dikilecektir.Bu haçlar ,saplanacağı yere silahlı ellerle saplanacaktır.Bu muhteşem şehrin yıkımı gelecektir.Yıkımı,sadece orada yaşayanlar sevdiği dini değiştirirse duracak ve şehir lanetten kurtulacaktır.

2-Yıkım adaletsizliklerin en kötülerinin gerçekleştiği bir dönemin ardından olacaktır.Tüm doğu ülkeleri de hıristiyanlarca fethedilecektir.Böylece,ölü yaşayan soyulmuş ve felç olmuş bir yönetim sona erecektir.

3-Önce,Müslüman şeriati artacaktır.Eğer yedinci seneye kadar kaldırılmazsa,on ikinci seneye kadar buranın hakimi olacaktır.Sonra hıristiyan silahlarıyla bir tutsaklık dönemi başlayacaktır.

4-11'inci Prens(cumhurbaşkanı) döneminde Türk devleti,büyük bir sarsıntı yaşayıp yıkılma noktasına gelecektir.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

Araştırmacı-Yazar Aytunç Altındal, “Türk İmparatorluğu'nun Yıkılışına Dair Kehanetler” adlı kitapta yeralan “Türkiye'nin 11'inci liderinin adı 11 harfli” cümlesinin Abdullah Gül'e işaret ettiğini belirtti ve ekledi: “Kehanetlere göre bu cumhurbaşkanı döneminde Türkiye devasa bir sarsıntı geçirecek”

BUGÜNE kadar 19 kitap yazan Araştırmacı-Yazar Aytunç Altındal'ın Destek Yayınları'ndan çıkan son kitabı “Türk İmparatorluğu'nun Yıkılışına Dair Kehanetler”de gündemi sallayacak açıklamalar var. Kitap metnini Bizanslı Tarihçi Laonicus Chalcondlyles'in yazdığını, yorumcusunun Fransız Blaise de Vigenere, yayıncısının ise Thomas Artus olduğunu belirten Altındal, kitapta Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'inci Cumhurbaşkanının kim olacağı ve Türkiye'nin geleceğine yönelik öngörülerin bulunduğuna dikkat çekti. Gerçekleşmiş kehanetlerinden biri, Mustafa Kemal Atatürk'ün yeni Türk devletinin kurucusu olması sıfatını kazanması olan yüzyıllar öncesinin kahinlerine göre, yeni cumhurbaşkanının ad ve soyadındaki harflerin toplam sayısı 11. Bu da Abdullah Gül olarak yorumlanıyor. Ayrıca devlet, bu cumhurbaşkanı ile çok büyük sıkıntılar yaşayacak. Kehanetlere göre bu durum Batılı devletlerin işine yarayacak.

İşte Aytunç Altındal'a yönelttiğimiz sorular ve merakla beklenen cevaplar:

17 kehanet

Öncelikle “Türk İmparatorluğu'nun Yıkılışına Dair Kehanetler” adlı kitaptaki kehanetler kaç yüzyıl öncesine dayanıyor?

Kitabın asıl yazarı, 1400'lü yılların Osmanlı Devleti'nin durumuna tanık olmuş Atina doğumlu Bizanslı Tarihçi Laonicus Chalcondyles. 1423'de doğduğu bilinen Chalcondyles'in 1490'da öldüğü varsayılmaktadır. Yaşamı hakkında çok ayrıntılı bilgi olmasa da Doğu Roma İmparatorluk belgeleri, 8'inci John Paleologos tarafından 1446'da Osmanlı Padişahı 2'inci Murat Han'a İstanbul'a uyguladığı kuşatmayı kaldırması için öneri götüren Bizans heyetinde elçi düzeyinde yeraldığını doğrulamaktadır. Kahinin 1453'de İstanbul'un ve 1463'de de Peleponez'in Türkler tarafından fethedilişine bizzat tanıklık ettiği kesindir. Kitap metnini yorumlayan, dünyanın en ünlü şifre yazıcısı olarak kabul edilen Fransız Blaise de VigenËre, yayıncısı ise Arthus Thomas'tır. Kitap, 1630 yılında tamamlanmış. İçinde 17 kehanet ve 28 Osmanlı tablosu var.

Vigenere ve Thomas hakkında bir araştırma yaptınız mı?

Kitabı Fransızca'ya çevirmiş olan Vigenere, 5 Nisan 1523'de St. Pourçain köyünde dünyaya gelmiş, 1596'da Paris'te ölmüştür. 17 yaşındayken Kraliyet diplomatik-istihbarat dairesine alınmış ve tam 30 yıl burada görev yapmıştır. Hristiyanlığın, Protestan ve Katolik olarak ayrıldıkları kilise oturumlarına resmi sıfatla gönderilen en genç sekreterdir. Roma'da tanıştığı o dönemin en ünlü üstadlarından şifre tekniklerini öğrenmiş ve gizli şifre oluşturma yöntemlerini anlatan tek nüshalık el yazması metinlerden yararlanarak günümüzde de kullanılan ve kırılması imkansız sayılan ünlü “Autokey” diye bilinen “de Vigenere” şifresini kurmuştur. Bu çok gizli şifre, özellikle askeri istihbaratta kullanılmıştır. Kilise baskılarından bunalan Artus Thomas'ın ise nerede, ne zaman ve nasıl ölrüğü hiçbir zaman bilinememiştir.

‘Osmanlı içerden çökecek'

Kitabın içinde kehanet olarak yeralan ama gerçekleşen olaylar var mı peki?

Tabii ki. Kitaptaki öngörülere göre; “Fatih Sultan Mehmet'ten sonraki 16'ncı padişah döneminde Osmanlı Devleti içeriden çökmeye başlayacak ve padişahı kendi tebasından biri devirecektir” deniliyor. Fatih Sultan Mehmet'ten sonraki 16'ıncı padişah 3. Ahmet'tir. 29 Eylül 1930'da-kitabın yayınlanmasından tam 100 yıl sonra-Arnavut ve Hristiyan asıllı yeniçeri Patrona Halil tarafından tahttan indirilip yok ediliyor ve Osmanlı'nın çöküşü de böyle başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti devletiyle ilgili kehanetler ne zaman başlıyor?

Kehanetlerden biri Mustafa Kemal Atatürk'ü işaret ediyor. Kitapta, “Türk İmparatorluğu, 1920'de çökecektir” deniliyor. Gerçekten de 1920'de TBMM kurulunca Osmanlı Devleti yok edilmiş sayılmakta. Bununla da bitmiyor. “Osmanlı'nın çöküş döneminde kendisi Hristiyan topraklarında yetişen ama müslüman olan bir prens ve başkomutan ortaya çıkacak. Ancak Hristiyanlar tarafından hiç dikkate alınmayan bu başkomutan, Türk devletini yeniden kuracak ve Batı'ya yönlendirecektir” öngörüsü yapılmıştır. Bu kişi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür.

‘Prensliklerin birleşmesi'

Kitapta son dönemde “11'inci cumhurbaşkanı kim olacak” sorusunun cevabı da saklıymış. Yeni cumhurbaşkanı hangi özelliklere sahip?

Kehanete göre, Türk İmparatorluğu'nun başına geçecek 11'inci kişinin adında 11 harf var. Çok ilginçtir ki, Abdullah Gül'ün ad ve soyadındaki harflerin toplamı da 11.

Peki 11. Cumhurbaşkanı Türkiye'si nasıl olacak?

Kitapta “11'inci Prens döneminde Türk devleti, büyük bir sarsıntı yaşayıp yıkılma noktasına gelecektir” öngörüsü var. Ayrıca “Hristiyan Prensliklerin birleşmesi, Türk imparatorluğunun sonunu getirecektir” deniliyor. Bu da benim yorumumca AB'dir.

Bu kehanet son mu? Türkiye'nin geleceği nasıl şekillenecek?

Maalesef kahinler, Türk İmparatorluğu'nun 11'inci Prensi'nden sonra Türk devleti yok kabul etmiş. Türkiye ile ilgili kehanetler burada bitiyor. Bu sonuç, çok ciddiye alınmalı.

 

ALINTI

ilginc olani abdullah gul

tam adami Turkiyeyi yikmak icin canla basla tayyibe ile calisiyorlar ab ve abd oyuncagi kuklalar

insaallah gerceklestiremezler

Link to post
Share on other sites

Edgar Cayce in kehanetine gore Turkler Araplarla beraber 3. dunya savasina girecek ve yenilecek 3. dunya savasinin en kanli cepheleri Libya , Suriye,Misir ve Ankara da olacak. Kehanette bogazlardan da bahsetmis... Nato dan turkiyeyi atarlarsa gidis kesinlike bu yonde kanimca maalesef ki zaten kendi icimizden su anki ordumuzu begenmeyen yerine turk islam ordusu kurmak isteyenler var, cok korkunc umarim gerceklesmez ama bu edgar cayce in bir cok kehaneti eksiksiz gerceklesti simdiye kadar... allah yardimcimiz olsun, bize basiret versin millet olarak hepimize.

Link to post
Share on other sites

İstanbul'un camileri ve Ayasofya üzerinde haçlar dikilecektir.Bu haçlar ,saplanacağı yere silahlı ellerle saplanacaktır.Bu muhteşem şehrin yıkımı gelecektir.Yıkımı,sadece orada yaşayanlar sevdiği dini değiştirirse duracak ve şehir lanetten kurtulacaktır

 

 

Bu kehanet bana tuhaf geldi. Çünkü o zamanlar İstanbul un adı İstanbul muydu. Birde bu kahin sadece Osmanlı deyince İstanbul mu anlamışda hep İstanbul adına yazmış. O tarihten bu tarihe nice topraklar kaybettik onlardan hiç bahsetmemiş.

Link to post
Share on other sites

gaybı yanlız Allah bılır kıyamete yakın bır altın çağ gelecektır ve müslümanlar tüm dünyda Söz Sahibi olacaktır kıyametin kopmasına yakın tekrar küfür hakim olaak dünyada e kıyamet kopacaktır hadislerden bildiğim budur benim

Link to post
Share on other sites

Bölüme uygun mesajlar yazarak, Kişileri tahrik etmeden bilgi alış verişinde bulunmanızı rica ediyorum.Adı üstünde Fal ve Kehanetler Bölümü...

Kendi inançlarımız doğrultusunda her konuya insanları rencide edecek şekilde mesajlar yazarsak paylaşımdan kimse zevk almaz lütfen daha dikkatli yorumlar yapmaya çalışıp kırıcı olmamaya dikkat edelim.

 

iyi paylaşımlar dilerim...

 

 

Not;Uyarının yapılma amacı bazı üyelerin konu dışına çıkmaya çalışarak diğer üyeleri rahatsız etmesidir..

Link to post
Share on other sites

Gaybı Allah bilir kefh süresi 94 98 ayetleri kıyamet alemetleri

 

Onlar: "Ey Zulkarneyn, haberin olsun, Ye'cuc ve Me'cuc bu yerde fesat çıkarıyorlar; bu yüzden onlarla bizim aramızda bir set yapman şartıyla sana bir vergi ödesek olur mu dediler. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu iktidar daha hayırlıdır; haydi siz bana bedenen yardım edin de sizinle onların arasına sağlam bir engel yapayım.

Bana demir kütleleri getirin. İki ucu denkleştirdiği vakit: "Körükleyin!" dedi. Demiri bir ateş haline getirince: "Getirin bana üzerine erimiş bakır dökeyim!" dedi.

Artık ne onu aşabildiler, ne de delebildiler.Zulkaneyn : " Bu, Rabbimin bir rahmetidir. Rabbimin va'dettiği an gelince, onu dümdüz edecektir. Rabbimin va'di de haktır.

 

Ye'cûc ve Me'cûc

Peygamberimiz kiyamet alametlerinden biri olarak da Ye'cûc ve Me'cûc kavimlerinin yeryüzüne dagilmalarini ve her tarafa küfrü yaymalarindan bahsetmistir. Bu kavimler Hz. Nuh'un Yâfes isimli oglunun soyundandirlar. Yüzleri yassi, gözleri kücük, kulaklari cok büyük, boylari kisadir. Her birinin bin cocugu olur ve böylece sayilari insanlarin ve cinlerin sayisinin 90% kadardir. Kiyamete yakin bir zaman Hz. Zülkarneyn'in yaptigi seddi delip dünyaya yayilacaklardir. kıyamet alameti Zulkarneyn bu setti 2 dağ arasına demirden set yapmış kıyamet kopmaya yakın yecüc ve mecüc dünyaya yayılcaktır

Link to post
Share on other sites
Edgar Cayce in kehanetine gore Turkler Araplarla beraber 3. dunya savasina girecek ve yenilecek 3. dunya savasinin en kanli cepheleri Libya , Suriye,Misir ve Ankara da olacak. Kehanette bogazlardan da bahsetmis... http://www.edgarcayce.org/are/ancient_mysteries.aspx?id=1915. Nato dan turkiyeyi atarlarsa gidis kesinlike bu yonde kanimca maalesef ki zaten kendi icimizden su anki ordumuzu begenmeyen yerine turk islam ordusu kurmak isteyenler var, cok korkunc umarim gerceklesmez ama bu edgar cayce in bir cok kehaneti eksiksiz gerceklesti simdiye kadar... allah yardimcimiz olsun, bize basiret versin millet olarak hepimize.

 

verdiğiniz linke baktım yabancı dilde yazdı için anlayamadım rica ediyorum biliyorsanız siz açıklarmısınız çok merak ettim

Link to post
Share on other sites
Guest bilgideposu1982

arkadaşımemegine saglıksabah sabah cok mutlu oldum :( :( bu ne ya ölum yıkılış şu kehaneti yazan turklerin topragı için can verecegini bilmiyor galiba

Link to post
Share on other sites
Guest azab_ı_mukaddes

11 sayısına dikkat edin arkadaşlar kabbala numerolojisinde 11 şeytanı simgeler yine 11 le ilgili bir kurgu var gözümüzü açalım

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...