Jump to content
yakamosa1

Celcelutiye Hakkında

Recommended Posts

Selam arkadaslar Ben gecen hafta sahur yaptiktan sonra namazi bekliyordum Dedim internetten bi kac dua okuyayim Bu duayi buldum ilk defa duymustum Ve okudum Namaz saati geldigi icin ayaga kalktigimda merdivende birinin durdugunu hissetim cok korkmustum Namazimi bile zar zor kildim cunku yanlizdim bide evde Sonra duami bile edemedim Hemen yattim ve surekli bi cocuk kapima gelip duruyodu ruyamda Sonra bi ara sesler geldi uyandim yatagima oturdum dinlemeye basladim cesme acikti ve su sesi geliyodu Once oglumun kalktigini dusundum Saate baktigimda daha saat 6 oldugunu gorunce oglum olmadigini bildim Ve hemen dua okuya okuya uyudum Butun gun bu olaydan cok ama cok etkilendim Hala ne oldugunu tam anlamadim ama bidaha cesaret edipte asla okuyamam

@gizem83 bazı dualar basiretimizi açar ve bizim için gönderilen koruyucuyu görüp hissedebiliriz, çeşmenin açık olması gelenin iyi biri olduğunu gösteriyor abdest almak için genelde suyu açarlar

o nedenle korkmayın derim

• Like 1

Ivy allah razi olsun beni bilgilendirdigin icin. Bunlari bilmiyordum sayende ogrenmis oldum

müslümanlar elindeki hazine olan kuranı bırakıpta,tam olarak kimin ne maksatla yazdığı beyitlerden meddet bekler şaşılacak şey dogrusu.

kabaladaki okumaların arapçaya yansımış hali hz ali ile uzaktan yakından ilgisi yok.en basit örneği kureyşi lehçesi değil.

Arkadaslar bakin dikkatimi ne cekti

12- "Allah'im Seni tenzih ederim, Sen yaratanlarin en hayirlisisin. Ve çok mükemmel bir sekilde çok çok yaratansin ve biat ( andlasma ) yapanlarin en iyisisin!"

Burda sey yaziyor sen yaratanlarin en hayirlisisin Ama Allahtan baska yaratan yokki

Guncelleme

Kusura bakmayin msjimi silemedim Kendi sorama kendim cevap buldum Kuranda bu sekildede geciyomus zaten Yaratıcıların en güzeli Allah'ın kudret ve sanatı ne yücedir!" Muminun suresi 23. Ayet

`Yaraticilarin en guzeli Allah` ifadesi dikkat cekicidir

insan baska yaratici mi var diye sormaya tesvik oluyor

bu ayet onumuzdeki nesle isaret ediyor :

gunumuzde insanlar eskiyen organlarini degistirebiliyor, dna ile insan koplalayabiliyor, yapay zekayi daha iyi programlayabiliyor

yakin bir gelecekte labaratuarda ruhsuz yaratilmis komada tutulan insanlar depo edilmeye baslanacaktir .. olumsuzlugu arayan insan careyi eskiyen organlari surekli degistirerek direnmekte arayacaktir .. bunun icin ise yasayan suursuz insanlara ve bu insanlarin sacindan kanina kadar steril ve taze tutulmasina ihtiyac vardir

Allah ayette naparsaniz yapin Yaraticilarin en guzeli benim diye meydan okumustur

.. bu ayet bosuna denmez demek ki insan oglu yoktan birseyleri yaratmayi basaracaktir ki ayet yerini bulabilsin .. insanin ruhuna adeta intihar davetiyesi cikardan bi yaratmaya karsilik Allahin essiz yaratmasi ovulmusutur .. Hamdolsun

Düzenli celcelutiyye okuyup sırlarına vakıf olan varmı arkadaşlar. Mühim bir kaç sorun olacak kendisine