Jump to content
yakamosa1

Celcelutiye Hakkında

Recommended Posts

İş baktığım dönemde okumuştum bu duayı25 ,20 gün okudum sanırım günde bir kez..Hatta şöyle dua ediyordum okuduktan sonra, İş ayağıma gelsin arattırmadan .Öyle de oldu çok şükür. Kapı kapı dolaşmadan  moralim bozulmadan komşumuzun vasıtası ile o da akrabasının haberi ile ayağıma geldi.Ve 21 sene önce staj yaptığım yerdeyim bir seneyi devirdim çok şükür. 

İçinizde şüphe olmasın tam yapışın ne okuyup istiyorsanız. Başka kapımız mi var.Siz isteyin ben vereyim diyen Rabbim iz var.

İllahu, 01.03.2018 - 17:31 yazdı:

Düzenli celcelutiyye okuyup sırlarına vakıf olan varmı arkadaşlar. Mühim bir kaç sorun olacak kendisine

Merhaba düzenli olarak bu duayı okuyorum varsa sorunuz yanıtlarım

Hak Aşığı, 02.10.2013 - 15:48 yazdı:

Celcelutiye'nin tamamı elindeki kaynaklardan olan varsa bizimle paylaşsın yaaaa .... Ya da okudum diyenler nerden okudu en güvenilir kaynak hangisi ve tamamı olan bi kaynak varmı???

Celcelutiye ile ilgili en sağlam kaynaklardan biri Gümüşhanevi Hazretlerinin Mecmuatül Ahzab kitabıdır ve dili Arapça'dır. Arabi harflerden okumasını bilenler açıklamalarını anlamasalar da buradan doğru bir şekilde okuyabilirler. 

Mecmuatül Ahzab'dan vird şeklinde her gün okuyacak olanların Hüddam çağıran beyitleri atlaması gerekir. Piyasada dolaşan Celcelutiyelerin bakabildiklerimde bu beyitleri göremedim ama olur da okuduğunuzda varsa orayı atlamanız gerekir. Günlük okumalarda usül böyledir. Bir derdiniz, sıkıntınız var da yardım almak istiyorsanız o zaman Hüddam beyitlerini de ekleyerek okursunuz. Böylece daha süratli yardım gelir inşaAllah.

Selametle

Piyasada bulunan kadarı bile okunsa çok çok etkili bir duadır 

Temizlige dikkat edilerek okunması gerekir bazı dikkat edilmesi gereken şeyler var her duada olduğu gibi 

sn gezici ve  sn belma  celcelutiye hakkındaki bilgilerinizi ve sizin okuduğunuz şeklini rica etsem paylaşır mısınız ?