Jump to content
yakamosa1

Celcelutiye Hakkında

Recommended Posts

Sevgili forumdaşlar kaynağının vahiy olduğu öne sürülen ve hz Ali efendimize dayandırılan süryanice ve arapça yada birkısmıyla ibranice olduğu söylenen bir celcelutiye kasidesi var.

bu kasideyi vird haline getiren yada bilgisi olan varsa bu başlık altında tartışılmasını sağlamak amacındayım.

Bu kaside niçin okunur?

Bediüzzaman hazretleri kebir cevşene bu kasidenin bir kısmını koymuş,

Bu bir kasem midir?

Bütünüyle kaç beyitten oluşur?

Neden bediüzzaman hazretleri birkısmını çıkarmıştır?

Celcelutiyeyle ilgili bir pdf indireceğim buraya oradan bazı bilgileri aktaracağım kısmet olursa tabi.

Cevşendeki tertip üzere okunması zarasız diye biliyorum

Diğer türlüsü ise,yani tam celcelutiye bazı cinni olaylara kapı açıyormuş.

Bir hadim istendiğinden söz ediyormuş.

Ben senelerdir okurum hiç olumsuz birşey yaşamadım çok şükür.Hadim istenen kısmı okumuyorum.Okunmaması tavsiye ediliyor.Bediüzzaman Hz. okumazmış.

Orjinal celcelutiye uzun,450 beyit filan deniyor ama piyasada yok bildiğim kadarıyla

Ben birçok şey okuyorum hangisiyle kabul oluyor etkili oluyor fikrim yok açıkçası, Allah bilir.

sizin celcelutiyeyle ilgili bir tecrübeniz var mı?

Said Nursi Hz. bir yakınıma sıkıntılı bir durumdayken okumasını tavsiye etmiş yakaza halinde.Daha doğrusu kendi talebesi zaten bu şahıs..

ben yaklaşık bir hafta her gün tamamını okudum rüyalarımda değişmeler oldu diyebilirim sizde okuyun deneyin.

• Like 1

Ben bir defa okudum youtube da hatim şeklinde var,oradan okudum.cevşen okuma geleneğim yok.bende küçük bir cevşen var sanırım onda da bu bölüm yok.

yani sonra okumayı bıraktın mı?bazı nur talebeleri hafta bir okuma kafi diyor.peki okumayı bıraktıysanız neden bıraktınız?

Celcelutiye'nin tamamı elindeki kaynaklardan olan varsa bizimle paylaşsın yaaaa .... Ya da okudum diyenler nerden okudu en güvenilir kaynak hangisi ve tamamı olan bi kaynak varmı???

• Like 1

Ben okumustum evlilik icin iki yada uc gece bir hafta sonra erkek arkadasim evlenme teklif etmis ve nisanlanmistik ama sonra ayrildik.

Cep kitapcigi satiliyor ben tamamini okudum rahatsiz falanda edilmemistim.