Jump to content
Guest bozkurt

Nurcu Diyalogcu Misyonerlerin Ic Yuzu

Recommended Posts

Guest caglayan

Masum insanlarla ugrasmiyoruz... Din altinda masumlari Asimile eden cete, ve cete destekleyen, hedefleri Türkiye bütünlügü olan... mahlukati problemden konusuyoruz... ;)

Guest azula
Masum insanlarla ugrasmiyoruz... Din altinda masumlari Asimile eden cete, ve cete destekleyen, hedefleri Türkiye bütünlügü olan... mahlukati problemden konusuyoruz... ;)

Tebrik ederim, katılıyorum bunlar önemli paylaşımlar..Din adı altında çok ciddi kollektif dolaplar dönüyor....

lütfen kimse üç maymunu oynamasın..Dini bütün masum ve Allah yolunda giden insanlar sömürülüyor....

evet tek onlar var zaten türkiyenin bütünlüğünü bozmaya çalışanlar...diğerlerini göz ardı etmeyin lütfen...

evet tek onlar var zaten türkiyenin bütünlüğünü bozmaya çalışanlar...diğerlerini göz ardı etmeyin lütfen...

Tek onlar değil canım daha fazlası var ortalıkta göremediğimiz

Allah yolunda ki insanlar için konuşulmuyor ortalıkta gezen dini kullanarak saman altından su yürütenler için yorum yapılıyor burda emin olun ki her insanı aynı kefeye koymuyoruz burda

Bir bÜyüğüm Bana Her Zaman Pınar Kızım Kuran-ı Kerim Tek rehberin olsun derdi gerçektende öyle şimdi neden haklı olduğunu anlıyorum Atatürk'de zamanında ne kadar sahte Şeyh,İmam,Hacı,Hoca varsa kellesini kestirmiş çok iyi yapmış Demekki Atatürk herşeyi önceden görmüş de o yüzden önüne geçmeye çalışıyomuş..

Evet.Kur'an-ı Kerim tek rehberimiz.

Atatürk zamanında her ildeki şeyhleri dolaşmış.''İmanından vazgeç yoksa öldürürüm.''demiş.Çoğu imanından vazgeçmiş ve M.Kemal Atatürk'ün verdiği emirle öldürülmüştür.Başka bir ilde başka bir şeyh e söylemiş yine,''imanından vazgeç yoksa öldürürüm.''diye.Şeyh,''Öldürüceksen öldür,ben imanımdan vazgeçmem!''demiş.Atatürk etrafındakilere dönerek ''İşte gerçek budur.''demiştir.Bu hikayeyi başka şekilde duydum başka şekilde yazdım.Nasıl oldu o iş anlamadım.Fakat anafikir hepsinde aynıdır.

meyve veren ağaç taşlanır diye bi laf var bi lir misiniz işte o şuan onu yapıyolar hazmedemiyorlar nasıl çamur atacaklarını şaşırıyolar acıyorum size gerçekten burası dua portalı böle konuları açmanın ne anlamı varki

yalnızca dua portalı değil ki açtığı konu doğru yerde yanlış bi yere açmamış ki.ayrıca herkes fikirlerini serbestçe dile getirebilir.

--------------------

Evet.Kur'an-ı Kerim tek rehberimiz.

Atatürk zamanında her ildeki şeyhleri dolaşmış.''İmanından vazgeç yoksa öldürürüm.''demiş.Çoğu imanından vazgeçmiş ve M.Kemal Atatürk'ün verdiği emirle öldürülmüştür.Başka bir ilde başka bir şeyh e söylemiş yine,''imanından vazgeç yoksa öldürürüm.''diye.Şeyh,''Öldürüceksen öldür,ben imanımdan vazgeçmem!''demiş.Atatürk etrafındakilere dönerek ''İşte gerçek budur.''demiştir.Bu hikayeyi başka şekilde duydum başka şekilde yazdım.Nasıl oldu o iş anlamadım.Fakat anafikir hepsinde aynıdır.

burada yazılanların hiç biirisine inanmıyorum.ayrıca hikayeyi başka şekilde duyup başka yazman da garip geldi arkadaşım ya!

yalnızca dua portalı değil ki açtığı konu doğru yerde yanlış bi yere açmamış ki.ayrıca herkes fikirlerini serbestçe dile getirebilir.

--------------------

burada yazılanların hiç biirisine inanmıyorum.ayrıca hikayeyi başka şekilde duyup başka yazman da garip geldi arkadaşım ya!

Araştırabilirsin.Ben okumayı severim.Banada garip geldi.Sonuç olarak anafikir hep aynı.

Guest mole

Atatürk'ün kafayı taktığı şeyhlerin sabetaist(kendi deyimiyle dönme şeyhlerin) olduğunu söyleyenler mevcut.

Konuya son noktayı koyalım Ozamanın yalancı şeyhleri hocaları vs.. arkadaşlar Bu olayı bana babaanem anlatmıştı kendisi Atatürk'ün elini öpmüş küçük bir çocuğuyken Şimdi ALLAh rahmet eylesin hayatta değil..

Guest mole

ben kısaca anlatayım sebateist sevi diye kendini mesih zanneden bir adam varmış yahudi bu adam izmirde çok kuvvetli bir tarikatı var 4.murat bu adama tek çaren müslüman olmak diyor.ertesi gün cemaati ile müslüman oluyor.yanındakiler çok üzülüyor bu duruma.sevide şapkasında kuş beslemeye başlıyor o dönemde bir gün yanındakilere müritlerine sapkasını açıp kuşu gösteriyor ve kuş ölmedi hala yaşıyor diyor.ve sabetaizm başlıyor.osmanlı döneminde dahi müslüman olmadığı halde 5 vakit namaz kılan islam esaslarına göre davranan insanların olduğunu düşünürsek şu an için neler neler gelir insanın aklına.

bu insan sabetaisttir demiyorum fakat başlar sorgulanmalıdır her zaman.dinimiz onların eline düşerse din değişir bile.bir sürü şey olur.

bu yüzden din ve devlet işleri ayrı yürümeli.ayrı yürümeliki rant sağlanmasın.din insanla kul arasında kalsın ve devlet stratejileri amacıyla değiştirilmesin üzerinde oynama yapılmasın.devletler din adına kıyımlar yapmasın.veya devletler hata yaptığında bu dinimize yorulmasın.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...