Jump to content
Guest bozkurt

Nurcu Diyalogcu Misyonerlerin Ic Yuzu

Recommended Posts

Guest mole

çok uzun kendi dilinizle yazsaydınız veya yazının özünü paylaşsaydınız daha iyi olurdu.

Guest bozkurt
alıntı olarak yazdıklarımı okuyan var mı?

Yazidan cok senin dusuncen ne kardesim onu soyle bize.

Destekliyor musun bu akimi?

Takma adina bakilirsa desteklemen olasi bi ihtimal...

Guest osmanlıı

sözün özü bu kadar oldu kusura bakmayın...okursanız sevinirim...

Papaz, 10–15 dakika sonra kolları, saçı–sakalı ıslak ve başı mesh edilmiş vaziyette tekrar ayinini yönetmek üzere öne geçmiş. Niye ıslakmış biliyor musunuz? Papaz, gizlice öğle namazını kılmak için içeri geçmiş, namazını kılmışmış, tekrar ayinin yönetmek için geri dönmüş.

Su yazdiklarini akli olan insan okusa güler.Masallar gercek olmaz masallarla fikirler anlatilmaz.

Demek 10 rekat namaz kilasiya kollari,yüzü,basi kurumamis ve kollari sivali bir sekilde ayine geri dönmüs.

Desene bizim kurtlar ihtiyarlayinca bozkurtluklari kalmiyor masallarla yasamaya basliyor.

Guest dione

ben merak ediyorum ve soruma cevap arıyorum...

osmanlı nicknameli bey/bayan.alıntınızı okudm,fetullah gülen ve bediüzzaman ile ilgili yazdıklarınzı anlamaya çalışıyorm fakat ne hikmetse her yere cami yaptıran(cemaat paraları ile) fetullah gülen yaşadığı pennsylvania'ya camii yaptırmamış hiç..bunun nedeni nedir?

merakımdan soruyorum yanlış anlaşılmasın...

Guest azula

Bende f. gülen neden pensilvanyada FBI çiftliğinde yaşıyor onu çok ama çok merak ediyorum..Bilen varsa aydınlatabilirmi acaba?

Mesajlarınızda ölçüyü kaçırmayınız Lütfen Gereksiz bütün mesjlar silinmiştir sadece konuyu tartışınız..

Guest osmanlıı

osmanlıda dedelerimizde ninelerimizde islam sancagı altında bir cemaatti,kardeşti.bize gelince dıştan yıkamayan bizden korkanlar bidatlerle,yalan oyunlarla,her türlü dalavere ile içimize bu ayrımcılığı bu düşmanlığı ekti görüyorum ki başarılılar lakin bu böyle gitmeyecektir bu konuları bu hale getirenler kamu önüne koyanların neye hizmet ettikleri bellidir.

sizinle kalıp tartışmam yersizdir.ama dilerim Rabbimin razı olacagı düşünceleri doğru belleriz.siz doğru iseniz biz size uyanlardan oluruz insallah Rabbim en güzel şekilde önümüze doğruları sersin inşallah.

Araştırabilirsin.Ben okumayı severim.Banada garip geldi.Sonuç olarak anafikir hep aynı.[/quote

Evet Arkadasin duydugu na benzer benim ki de,Savasdan sonra Ülkeyi bu seferde icten karistitiyorlarmis bozgunculuk yapmak ve Türkiyeyi dagitmak icin ve Atamizda toplayin tüm imamlari hocalari diyor sonra yere Kurani kerimi koyduruyor ve üstüne basmayan ölecek diyor,

kimisi cani icin basip geciyor,kimiside ben basmam öldür ozaman diyor ve basmayanlarin gercek Müslüman oldugu anlasiliyor,basanlarin hepsi imha ediliyor orada.

Ve bir sürü kacak Kuran kurslari denilen,tarikat denilen v.s yerler kapatiliyor ve yasaklaniyor.Süleymancilar diye bir topluluk var burada Almanyada cogaldilar son zamanlar ve bunlarin kurucusu imis galiba Süleyman hilmi tuna han diye birisi onu da iceri filan atmislar galibe,o yüzden bu Süleymancilar Atatürke Türkiye ye düsman,arap ülkelerini iran iraki felan seviyorlar onlar müslüman Ülkeymis,kapaliymis v.s,korkunc olan sey cok hizli bir sekilde büyüyor bunlarin toplulugu Avrupada ki insanalrimizi kandiriyorlar bir sekilde bunlar,sirf bunlar olsa neyse Milli görüs diye ayri bir cami var,Erbakancilarin ki ayri daha bilmediklerimde vardir ama 3 toplulugun camisinin karsi karsiya oldugu bir sehir var bana yakin burada,hepsi ayri zamanlarda oruc aciyor,kimse kimsenin yanina gidip pek konusmuyor v.s bunlar iste tehlikeli olanlar Insanlari dini ayiranlar ve Türkiyeyi bölmek isteyenler,ne yazik ki halkimiz hala cahil bilhassa Avrupada yasayan Türk isci Aileleri,ve dogruyu yanlisi ayirt edemeyen cook var daha,.

Ayrildigim kadinin Ailesi Süleymanciydi Türkiyeden Nigde Aksarayliydi bunlar ALLAH biliyor tanidigim en cahil Insanlar bunlar, bende Atatürkcüyüm ama Elhamdülillah Müslümanim bu yüzden hep tartisacak yer arayip her firsatta Atatürkü ve Türkiyeyi kötüleyip elestiriyorlardi o kadar anlattim ama bunlarin beyni yikanmis anlamazlar ve Anlamadilarda.Türkiyenin icinde sinsi Düsmanlar bunlar ne yazik ki iste.Araplarin canak yalayicilari.

ALLAH Cümle Müslümanlarin ve Vatanimizin yardimcisi olsun daima Insallah Amiin.. ALLAHA emanet olun..

Guest mektuphane

merhaba, yazdıkların ile neyi amaçlıyorsun bilmiyorum fakat şu bir gerçek kesin olmayan bir durum için yapılan yorumlar bizlere zarar verebilir Allah muhafaza iftira statüsünde olur . Gösterdiğin kaynaklar çoğu zaman hepimiz tarafından sistemin neşriyatı, yayını (hürriyet, milliyet vs.) dediğimiz ve pek itibar göstermediğimiz yayınlar. Bence acizane kesin emin olmadan kimse yada hiçbir cemaatle ilgili olumsuz şeyler söylememeliyiz bize zararı olur faydası olmaz. Başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...