Jump to content
Sign in to follow this  
Guest crowley

Altın Şafak

Recommended Posts

Guest crowley

evet aynen öyle bir yer

faka ben günümüzdeki uygulamaları hakkında pek fazla bişey bilmiyorum

sadece çok merak ediyorum ve mümkünse katılmak istiyorum

Guest secret shadow

1900 lerde Altın Şafak Hermetik Cemiyeti'nin 2 ye bölünmesiyle oluşan Alpha et Omega Cemiyeti'nin majikal mabetlerinin şefliğini yapmış olan Michael Whittey'in de yazımında yer aldığı, Hermetik felsefeyi içeren Kybalion adlı kitabı öneririm sana crowley.

Kitabın diğer 2 yazarı William Walter Atkinson (Yogi Ramacharaka) ve Builders of the Adytum un kurucusu Paul Foster Case.

Kitabı piyasada, yazar adı Üç İnisiye, ismini de Kybalion olarak bulabilirsin.

Felsefenin üç bölümü de dahil birçok konuda bilgi mevcut.

katılım hakkında bilgin var mı? sirius herkese açık değildir sanırım

Tabi ki açık değil. Tavsiye yoluyla katılım var. Yani isteyen giremiyor. Zaten üyeler kendilerini gizli tutmak zorunda diye biliyorum.

Guest ERBEHILM

Aradığım bilgiyi bana verebilecek bir cemiyetse bende katılmayı isterim ama bir şey daha öğrenmek isterim.Bu cemiyetin kara büyücülükle yada satanizmle bir alakası var mı?Varsa iste o zaman kötü ve katılmayı istemem.

Guest crowley

tavsiye yoluyla demek:ermm:

Guest ERBEHILM

ya ne yazmışım ben be sanki adamlar beni bekliyor ve cemiyete almak istiyorlar sanki!

satanizmle alakası yok. O ayrı bir order. Şöyle söyliyeyim bu tür majikal orderler size majiyi öğretir. İyi ve kötü yoktur onlarda. Sana kötülük yap iyilik yap demez sadece majide ilerlemeni sırları öğrenmeni sağlar. Sonra sen o majikal yeteneklerini ister kötüye ister iyiye kullanırsın. zaten enerji nötrdür. Onu iyi kötü diye sınıflandıran bizim bu dünyada kurduğumuz insan bilincimizdir.

Guest ERBEHILM

anlıyorum sirius teşekkür ederim.Aklıma bir fikir geldi,bu cemiyetin internet sayfası var oyle değil mi?Bu site aracılığıyla onlarla baglantı kurulabilir mi acaba?Bu cemiyete Türkiyeden üye olan insanlar vardır muhakkak.

golden dawn sapıtmış durumda diye duydum. Daha öncede yazdım adı varmış içi yokmuş. Ayinleri daha nefse yönelik oluyormuş artık.